Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Теодора

New Member
Здравейте, нова съм във форума и не съм много ориентирана, но бих искала да се обърна към вас за съвет. Имам сайт на 3-години (с .com домейн), който почти не поддържам - има 10-12 статии на английски и се чудя дали е възможно да го продам? Домейнът е платен за 1 година напред т. е. общо 4 години. Как смятате, има ли смисъл да се занимавам и на каква цена мога да се надявам?
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Здравей,

за да ти се отговори на въпроса трябва ти да отговориш на следните:

Каква е тематиката на сайта, статиите уникални ли са, колко посещения прави от търсачки на месец, на каква система е сайта (WP, Blogger, custom), платена или безплатна е...?
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Здравейте, нова съм във форума и не съм много ориентирана, но бих искала да се обърна към вас за съвет. Имам сайт на 3-години (с .com домейн), който почти не поддържам - има 10-12 статии на английски и се чудя дали е възможно да го продам? Домейнът е платен за 1 година напред т. е. общо 4 години. Как смятате, има ли смисъл да се занимавам и на каква цена мога да се надявам?

По - скоро ако кажеш името на домейна, може би бихме могли да те ориентираме на каква цена би се продал.
Давай смело, няма за какво да го криеш, даже може и да си го хареса някой ;)
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Здравейте, много ви благодаря! Изключително отзивчиви сте! Сайтът е cooked-meal ( с разширение.com). Бях решила да го развивам, но не ми остава време. Статиите са с рецепти - уникални са 10-12. Платформата е Wordpress. Посещенията на месец са малко - може би 100-тина. Преди време обаче бях публикувала в reddit и ми дойдоха над 2000 уникални за 1 ден. Регистрирала съм го тук-таме по разни каталози на английски. Оценката от siteprice.org е 310 $. Не знам колко е реално това. Домейнът изтича на 24.01.2017 г. В момента се намира в ICN.
 
От: От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Оценката от siteprice.org е 310 $. Не знам колко е реално това.

Оценката въобще не е реална.

дава 65$ на hgfhgfhgfh.bg който дори не съществува :cry:
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Домейна няма много потенцял и не бих заложил големи надежди, но все пак имаш време преди да се дропне да пробваш да го продадеш. Ползвам естибот и още един - два тула и резултатите не са добри, също така домейна има тире, което автоматично му сваля от цената...

Ако се чудиш къде да го продадеш, безплатните места не са много, тук във форума, namepros, няколко групи във фейсбук ( просто потърси domains for sale ) и тн.

EstiBot Value: $ 25 USD
Average Monthly Search Stats - Exact Match - [cooked meal]
Monthly Searches: 44
Cost Per Click: $0.11 USD

Potential End Users for Cooked-Meal .com We have successfully generated 3 lead(s)


Въпросните потенцялни купувачи са:

- MAGICKITCHEN.COM
- GOURMETGROCERYONLINE.COM
- COOKED-MEALS.COM - ето и мейла на собственика на този домейна ( info @ eiledon.co.za предполагам, че е актуален ), госпожата се казва ( или поне така се е записала ) Una Bowden, може да и пишеш един мейл, че се продава.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Благодаря много за труда и отзивчивостта! Много полезна информация. Предложих вече домейна на съответните сайтове. Дано да проявят интерес. Ще ми се някой да го продължи!
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Преди време продадох подобен нишов блог в DigitalPoint за 800$ ама с Facebook и Twitter профили към него. 2-3, месеца след което (че бях забравил да го махна) в Sedo ми дошла оферта за 700 паунда ама късно :(
Във Flippa се продават на търг подобни сайтчета, ама не е съвсем безплатно.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Както е казал колегата. Варианта да го продадеш за някакви пари е на госпожата която има сходен домейн. Иначе няма много хляб в него...
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Би могло да се продаде във Флиппа, ако статиите са уникални, както твърдиш.
Добра идея може би е да смениш темата на WordPress с нещо по съвременно или тематично, например: https://wordpress.org/themes/delicious/

Успех
 
От: От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

ОК, регистрирах го в Digital point за продажба. Благодаря за съвета!
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Може и да последвам съвета ви, ако ми остане време да сменя темата. Добро предложение! :)
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Във флипа го регистрирах преди време. Нищо не става. Само ме спамят аз да купувам домейни!
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Май нищо няма да стане. Засега никой не проявява интерес. Странно все пак е на над 3 години сайта. Чувала съм, че някои хора печелят по този начин като държат домейни да поостареят и после ги препродават. Но май няма много хляб, ако няма развит сайт към тях.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Май нищо няма да стане. Засега никой не проявява интерес. Странно все пак е на над 3 години сайта. Чувала съм, че някои хора печелят по този начин като държат домейни да поостареят и после ги препродават. Но май няма много хляб, ако няма развит сайт към тях.

Има хляб, но не с всеки домейн става, то ако ставаше всеки щеше да накупи 20-тина домейна и след 3 години - милионер.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Е, не чак милионер, но все пак смятам, че ако тепърва почваш сайт е добре да е с домейн познат на гугъл. Има логика да са продаваеми по-старите домейни.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Е, не чак милионер, но все пак смятам, че ако тепърва почваш сайт е добре да е с домейн познат на гугъл. Има логика да са продаваеми по-старите домейни.

Не точно, в смисъл това че е стар не означава, че връзките към него са читави, ако въобще има. А да не говорим за обратният ефект, когато даден домейн е оспамен..
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

Е, не чак милионер, но все пак смятам, че ако тепърва почваш сайт е добре да е с домейн познат на гугъл. Има логика да са продаваеми по-старите домейни.

Пълно е с такива домейни 3 години не е чак толкова атрактивен период, аз примерно съм закупувал доста на над 11-13 години за различни проекти. На както каза колегата зависи си за всичко, ако път името ти е добро годините не са от никакво значение за купувачите.
 
От: Има ли смисъл да обявя за продажба домейн на 3 години?

един домейн е нов, докато излезе от сандбокса, около 3 месеца, от там насетне, дали ще е на 1 или 30 години, няма никакво значение. Възрастта не е критерии, по който се оценяват домейни, още по-малко от гледна точка на оптимизация.
 

Горе