Има ли язвадждий (Как се лекувате)

bobi98

Active Member
Сполетя ме тази коварна болест-язва на стомаха,сигорно е от нездравословния ми начин на хранене
Такава адска болка не бях изпитвал до сега
Въпроса ми е как се лекувате и какви диети е най-добре да се спазват
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Много добро средство е: разрязваш суров картоф на две половини, издълбаваш и слагаш във всяка пловинка по една чаена лъжичка захар, оставяш да престои цяла нощ и на сутринта изпиваш на гладно, сока, който се е отделил.
Спираш всичко пържено, манджи със запръжки, тлъсти меса, пикантни храни и трудно смилаеми сурови зеленчуци. Най-важно е да намалиш киселинността на стомашния сок, за целта има едни хапчета, обаче им забравих името. Мога да попитам ако искаш.:)
п.с. Имам най-здравия стомах на света.:|

п.п.с. Чула съм, че и глътка мастика на гладно също помага.:wink:
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

За хапчетата съм се запознал,това са лекарства от групата "Инхибитори на протонната помпа" който възпредпястват отделянето на солна киселина от стомаха,която дразни язвата.
Благодаря ти за рецептата,ще я пробвам
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Фамотидин или фамултран 10 дни. След което внимаваш какво ядеш.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

На мен ми помага Ранитидин 150мг.

Диетата е както ти каза нандибанди - избягвай тлъстини (евентуално тлъсти риби може), люто, кисело, горчиво, пържено, кафе, алкохол - не.
Хубаво е да ядеш по 5 пъти на ден: закуска, към 10 нещо малко, обяд, към 2-3 нещо малко, вечеря. Не преяждай, а разпредели количеството храна.

Но справиш ли се със стреса, няма да имаш проблеми - гаранция ти давам!
Спрях да се ядосвам и вече си позволявам да си угодя с "забранените" храни.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

А беше ли на лекар, на изследвания? Доколкото знам гастрита и язвата се предизвикват от бактерии.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Задължително трябва изследване за хеликобактер пилори. Лекува се с антибиотици. После се прави продължителна поддържаща терапия със съвременни лекарства. Фамотидин, Ранитидин и Фамултран не са съвременни лекарства! Има къде по-добри в момента. Най-добре се справят медикаментите на основата на езомепразол. Сред тях е Нексиум, но той е излишно скъп. Евтината му алтернатива е Еманера. Няма по-добър избор при гастрит или язва.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

бягай на лекар ако се съмняваш, това не е за питанка в форум, а нещо сериозно може да е !
иначе комшията не яде никакво пържено и всяка сутрин пие малко Мастика ( това е сериозно което ти казвам не е шега)
НО всичко казано тука няма да помогне колкото някой специалист.
 
Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

А беше ли на лекар, на изследвания? Доколкото знам гастрита и язвата се предизвикват от бактерии.

Мислех, че гасрита е стадии преди язвата. Знам, че се получва не само при кофти храна, но и при нерви и ядене на много люто. И след това забравяш за лютото и пърженото. Имам приятелка, който е с тежка форма на гастрит и реално като започне да я боли, не си намира място. Тя си го докара от нерви. Пие хапчета и прави някакви жестоки диети. Знам от нея, че доста силни кризи се получават.
 
От: Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Знам, че се получва не само при кофти храна, но и при нерви и ядене на много люто.

Отдавна е доказано, че основната причина за гастрит и язва е бактерия, която се лекува с антибиотици.
 
Re: От: Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Отдавна е доказано, че основната причина за гастрит и язва е бактерия, която се лекува с антибиотици.

Да, не бях запознат. Явно не съм получил много добра информация тук. А случайно да се знае коя развива тази бактерия? Така де, кое и създава благоприятни условия за развитие и нанасяне на тези щети.
 
От: Re: От: Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Тя по принцип си живее в стомаха, а заразяването е много лесно. Чрез мръсни ръце и т.н. Можеш да я носиш 10-20 години без да разбереш. По принцип ако защитата на организма е отслабена бактерията се размножава по-активно и причинява проблеми със стомаха. По нашите географски ширини се е изродила в много устойчива форма, която понякога оцелява дори след лечение с два вида антибиотици.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Аз пък винаги съм знаел, че язвата е рана по стените на стомаха, която най-често се причинява от нередовно хранене. Най-добре отиди на лекар (ако не си ходил все още). Моят съвет е да си намериш лой. Сутрин, обед и вечер гълташ по една супена лъжица лой на гладно. Прави го всеки ден и съм почти на 100% сигурен, че ще ти мине. Гадно е знам, но наистина помага. Ако ти е прекалено гадно можеш да я увиваш в хапка хляб, но така ефекта не е същия.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Прави са хората, които казват, че язва се причинява от хеликобактер пилори и стрес. За лютото и диетите не съм съгласна, обаче - аз прекалявам и с двете и съм единствената в нашето семейство, без стомашни проблеми. Е, от 22 години не ям месо, но това са подробности:)
 
Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Прави са хората, които казват, че язва се причинява от хеликобактер пилори и стрес. За лютото и диетите не съм съгласна, обаче - аз прекалявам и с двете и съм единствената в нашето семейство, без стомашни проблеми. Е, от 22 години не ям месо, но това са подробности:)
И аз много люто и за това малко съм притеснен. Ама като казвам много, много брутално. :) Диетите не са причина, опеделено, но прекаляването с много люто си е предпоставака според мен. Все пак ако знаете какво се случва в корема след поемане на голяма доза люто.
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Лютото не вреди при язва. Даже напротив. Предпазва донякъде да ти остане здрав стомахът. Проблемът е в киселите храни като туршии и други подобни.

При отворена язва разбира се не се препоръчва люто, защото ще има болки. По същия начин ако сложиш люто на открита рана по кожата ще те боли повече.
 
От: Re: От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

И аз много люто и за това малко съм притеснен. Ама като казвам много, много брутално. :) Диетите не са причина, опеделено, но прекаляването с много люто си е предпоставака според мен. Все пак ако знаете какво се случва в корема след поемане на голяма доза люто.

Капсицинът, който всъщност придава парещият вкус на лютите чушки, чесъна и хряна е природен антибиотик и носи много повече ползи, отколкото вреди. Стига да имаш здрав стомах и да не прекаляваш, разбира се.:) Аз си лекувам сливиците, като усетя, че се разболявам хапвайки бавно люта чушка, без други храни. В момента, в който я преглъщам усещам значително подобрение и обикновено на другия ден няма и спомен от болките в гърлото. Разбира се ако не става дума за някой изкуствено пуснат грип, при който нищо, освен антибиотик не помага.:)
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Лютото не вреди при язва. Даже напротив. Предпазва донякъде да ти остане здрав стомахът. Проблемът е в киселите храни като туршии и други подобни.

Аз ям и много кисело, дори и на доматите слагам оцет. Явно не е и от това.:)
 
От: Има ли язвадждий (Как се лекувате)

Всъщност при грипа не помага никакъв антибиотик, защото е вирус. Антибиотиците действат само на бактерии.

Аз ям и много кисело, дори и на доматите слагам оцет. Явно не е и от това.:)
Киселото не е вредно за здрави хора.
 

Горе