Имоти

deffnews

Well-Known Member
Форумът не е специализиран за юридически въпроси, но все пак да питам и тук.
Случая е следния, те са два т.е.

Първия е - баща ми почина преди години. Наследници сме аз и брат му. Абсолютно сигурно знам, че брат му е вземал с години рента от земите на бащата на бащи ми, включително и след като баща ми е бил починал, но на мен не са ми дали и стотинка. Другото е, че когато продадохме къщата аз платих всички задължения и разходи около продажбата. Става въпрос за няколко хиляди лева само по разходите, тъй като баща ми в последните си години е натрупал дългове, примерно за електричество. А брат му взе половината от сумата от къщата без да даде и стотинка. И е моя вината, тъй като изпратих упълномощено лице, защото не исках нито да стъпвам там, нито да ги виждам. Отделно от неговите съседи знам, че са опоскали цялата къща преди да я продадем - каквото е имало златни накити, техника, килими, мебели, абе от до.

Втория случай е, че в началото на 90-те са отчуждили около 30 декара земи на прабаба ми, но това е по-друга линия на роднинство, там пак наследниците сме двама. Като доколкото получих информация са им платили някакви левчета за декар. Не знам по какъв начин са ги принудили, но в поземлената комисия е записано, че прабаба ми ги е продала. Направо го казвам - става въпрос за земите който взеха от хората и ги дадоха на американците да си правят бази.
 

Горе