Инвестиционно злато. Струва ли си.

dudura

New Member
Чудя се дали да си вложа парите в "Инвестиционно злато" като начин да се предпазя от инфлацията. Някои правил ли го е да даде съвет. Знам че ПИБ и Пиреос продават Инвестиционно злато, но след като го взема каде мога след време да го продам без загоба. И дали ако ги вложа в бижута е същото. :twisted:
 
тук сме форум за онлаин бизнес. би трябвало да се заинтерсуваш от възможностите за инвестиране в залато онлаин стига да вярваш че златото ще расте и това е най добрата защита от инфлацията :) не е препоръка
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Не помня в коя от книгите на Кийосаки го пишеше... но отговора на богатия татко на въпроса дали да си вложиш парите в злато, е горе-долу такава:

Може днес да купиш златото за $100. Ако утре то струва $200 долара ще спечелиш, но ако струва $50 долара ще загубиш.

Въпросът беше кое не се обезценява? До колкото си спомням, отговорът май е това в главите ни :d
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

То това в главите ни и то се обезценява с времето ако погледнеш. При положение че не го обновяваш постоянно де.
Иначе най-добре да инвестираш в бизнес според мен, и в знания относно бизнеса ако ги нямаш. :)
 
Последно редактирано:
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

по-добре инвестирай в кокаин поне е по скъп от златото 1г. - 120 лв а златото
1г. 20 лв така че.. смятай ги :LoL:
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Това, че е по скъп нямя отношение към инфлацията :) и каде и колко ще го съхранява :)

Аз подкрепям идеята за инвестиция в бизнес.
Златото после банките не го изкупуват и в тази криза, в която влиза/влезнал света не се знае братята американци на какво ще го ударят и какво ще стане.
Друг вариянт е да инвестираш във валута щом е за защита от инфлацията и преди някой да ме опровергае да кажа, че 100% сигурност няма!

Поздрави, Александър

ПП А хубаво е, че имаш какво да пазиш :)
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Чудя се дали да си вложа парите в "Инвестиционно злато" като начин да се предпазя от инфлацията. Някои правил ли го е да даде съвет. Знам че ПИБ и Пиреос продават Инвестиционно злато, но след като го взема къде мога след време да го продам без загуба. И дали ако ги вложа в бижута е същото. :twisted:

Инвестиционното злато и златодобивните компании са едни от най стабилните инвестиции познати на човечеството.

Ако "инвестираш" в бижута - общо взето си е загуба на пари, но пък след време ще можеш да си направиш златни зъби :mrgreen: или пък за чеиз на децата :wink:
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

абе тогава в петрол и става тип форекс той постоянно поскъпва ;)
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

А за петрола няма 2 мнения - и аз си мисля дали да не напълня избата с дизел и бензин... :)
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

И като ти писне от всичката простотия, да и драснеш клечката :)
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Диамантите май никога не поевтиняват, поправете ме, ако греша.
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Зависи колко пари имаш - недвижимото имущество е все още доста добра инвестиция.
 
ни завси от сегмента и локацията някои ще поевтинеят и тук до края на годината вече в цял свят имотите коригриат има само 12 държави в които поскъпват от началото на годината и една от тях е бг
 
От: Re: Инвестиционно злато. Струва ли си.

ни завси от сегмента и локацията някои ще поевтинеят и тук до края на годината вече в цял свят имотите коригриат има само 12 държави в които поскъпват от началото на годината и една от тях е бг
поскъпването ще е поне с темпа на инфлацията,
а й имот на зелено е доста по-евтин от готов построен, затова ако се търси инвестиция се купува в строителство ...
 
най много пари може да направиш ако инвестираш в парцел + строеж на къща на топ локеишън и намериш на кои да я продадеш* ( инвестиция : марж на пчелалба доста високо защото още не е толкова скъпо да се строи луксонзо с довършителните работи около 400 Е квадрат за с малко връзки при стоители ) Поне според мен за умелия дребен инвеститор в имоти това е избора ;)

А това да купиш 30 годишна панелка или калпаво ново първи етаж центъра в мизерна сграда на тези цени защото ще расте с темпа на инфлацията си е живо пазарно сепуку.... отнесените групи имоти даже смятам че ще коригират надолу при една липса на купувачи която се очаква в скоро време :)

*Маркетингова гледна точка за имотната криза - Хората които ще разполагат с пари и ще купуват и при имотна криза защото им трябва за живеене не се интересуват от жилища като изброените във вторият абзац...... Те биха купили по скоро къща с парцел ....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Хубаво си го замислил но има един малък проблем(най мразя малките проблеми), когато човек реши, че трябва да реализира вече печалбата си, тоест да продаде златото,се оказва че банките само продават, но не изкупуват инвестиционното злато.:p:p:p:p:p:p:p:p
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Здравейте на всички тези които се интересуват от инвестиционното злато, както като инвестиция така и като начин за спестяване. Казвам се Макс Баклаян и съм един от управителите на Тавекс, една от основните дейностти на която е покупко продажбата на инвестиционно злато.

Нашата фирма тепърва навлиза на Българският пазар, както вече споменах една от нашите дейностти е покупко продажбата на инвестиционно злато на цени които се актуализират постоянно спрямо пазарната. В нашият офис на бул. Витоша 4 ще се търгува само злато до отварянето на двата нови мола (на Цариградско Хермес Парк и Сердика на Ситняково) през пролетта на 2010. Тогава Тавекс ще предлага обмен на валута по касов и безкасов начин, парични трансфери, теглене на пари в брой и други интересни финансови услуги.

В началото имаме ограничен брой от най основните инвестиционно монети и кюлчета, но доставката е бърза и ще можем да се договорим за неограничени количества, в зависимост от търсенето. Цените също подлежат на договаряне в случай на по-голяма покупка, така че на никой вече да не му се налага да ходи до западна европа за да купи или продаде инвестиционно злато.

На догатките ви дали сме надежни, бих желал да ви информирам че фирмата майка се занимава с този бизнес от 15 години на Скандинавиите и в момента е пазарният лидер,този успех най-малкото говори за надеждността ни и за различната бизнес култура с която подхождаме към пазара. Ако желаете уверете се сами на сайта на фирмата майка която се казва TAVID.

Отностно цените ни, в момента сайта е в процес на довършителни работи, поради тази причина някои цени не са адекватни и актуални. Цените които можем да ви предложим са далеч по-добри от тези на който и да е друг играч НЕ САМО В БЪЛГАРИЯ - камо ли ПИБ.

Отностно изкупуването, желая да ви информирам че ние не сме златари, така че цените ни далеч не са като на златарите. Всъщност златото ще се изкупува на цени над моментната на борсата, което означава че самият спред между купува и продава ще е доста малък.

Независимо че нашият офис се намира в София, ако клиентът е от друга част на България ние ще му съдействаме по всякакъв начин, за да извършим транзакцията.

С пожелания за успех,

Макс Баклаян
GSM: 0878 86 11 80
Стационарен: 02 9888 666

Офис: София, бул. Витоша 4, ет:2, офис:214
 
От: От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

Хаха, стига бе сериозно? Весело е в БГ!

Хубаво си го замислил но има един малък проблем(най мразя малките проблеми), когато човек реши, че трябва да реализира вече печалбата си, тоест да продаде златото,се оказва че банките само продават, но не изкупуват инвестиционното злато.:p:p:p:p:p:p:p:p
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

един мой познат ме убеждаваше , че инвестиционното злато е най най най супер инвестицията .. а излиза че в условия на финансова криза май не е толкова супер .... имаш злато - нямаш пари ....злато ли ще ядем :)

от имотите се печели ама трудната ликвидност си е недостатък .....
пак стигам до извода , че ако искаме да я караме по малко рисково освен да се инвестира трябва и да се спестява :wink:
 
От: Инвестиционно злато. Струва ли си.

И аз си мислех да инвестирам в злато ама най-добрата инвестиция е в имот. Пропуснахте да споменете, че имота може да се дава под наем - да речем амартамент в голям град. Парите от наема са ви лихвата която е доста по-добра като сума на месец от това което ще получите за злато или нещо подобно (поне така си мисля). Дори да се обезцени самия апартамент пак ще сте напред като сметнете парите от наем.:)

PS: Аз как искам да си купя 2-3 апартамента във Варна (някаде около центъра) и само гледайте ще стана най-мързеливия човек на планетата :D
 

Горе