Инвестиция в сайт

Valentinn

Active Member
Та, имам 1000 лв. за инвестиция в сайт, как ще е най-добре да ги инвестирам ?

п.п все още не съм измислил тематика за сайта.

Мерси предварително!
 
От: Инвестиция в сайт

800 в статии, 200 линк тактики, което съвсем не значи спам
 
Много зависи от нишата, монетизацията и т.н. Защото за различните сайтове, може да трябват материали, реклама, seo оптимизация и т.н. Трябва да имаш приоритети защото 1000лв са крайно недостатъчни за всичко това.

Аз лично бих купил готов сайт за 600-700лв (след като казваш, че нямаш нищо конкретно наум), а останалите да бъдат вложени в популяризацията.
 
От: Инвестиция в сайт

Най-добре ги инвестирай в алкохол, ядене и курви, пък като изтрезнееш (поглеждаш нагоре) ще ти просветне план да станеш поредния Марк Зукърбърг.
Друг вариант е да ги заложиш на рулетка, или да ги сложиш на футболен мач.
Трети вариант (не го препоръчвам) да си купиш един стабилен сървър, наемаш някой гладен кодер, драсва ти един сайт/система, я за хостинг, я за игрови сървъри и жънеш яката, а и да не успееш и сървъра можеш да пробуташ и нишата можеш да смениш без големи загуби.
 
От: Инвестиция в сайт

...как ще е най-добре да ги инвестирам ?

Има универсален принцип, който работи при почти всички тематики. Купуваш домейн и хост за една година. Взимаш скриптове или теми, ако ще ползваш платени. Останалата част от парите влагаш в хонорари за хора, които създават съдържание, модифицират кода според нуждите ти и извършват други фрийлансърски дейности. Ти се занимаваш с мениджмънта и други неща, които поради ред причини няма как да бъдат извършени от други хора. Това е формулата.
 
От: Инвестиция в сайт

Ами аз хостинг си имам и сайт сам мога да си направя, така че там пари няма да давам. Въпроса е как е най-добре да ги разпределя за останалото. Мисля, че най-добре ще е половината за поддържане на сайта, а другата половина за adwords реклами ?
 
От: Инвестиция в сайт

Ами аз хостинг си имам и сайт сам мога да си направя, така че там пари няма да давам. Въпроса е как е най-добре да ги разпределя за останалото. Мисля, че най-добре ще е половината за поддържане на сайта, а другата половина за adwords реклами ?

тъпчо, адуордса ще ти изгълта парите и като ти свърши кампанията ще останеш с пръст в уста, написал съм ти какво да направиш.
 
От: Инвестиция в сайт

тъпчо, адуордса ще ти изгълта парите и като ти свърши кампанията ще останеш с пръст в уста, написал съм ти какво да направиш.

Добре, благодаря ти :)
 
От: Инвестиция в сайт

Идеята е такава, да инвестираш в нещо, което няма да спре, както адуордс кампанията, сеото е точно това.
 
AdWords ползваш единствено ако продаваш продукт и можеш да догониш достатъчно добра конверсия, за да си оправдаеш кампанията.
 
От: Инвестиция в сайт

Идеята ми беше, че с тези 1000 лева може да се докара известен брой потребители от adwords и евентуално дори 10% да се задържат в сайта ще е добре, но схванах идеята ви, и така ще направя както ми казахте.
 
От: Инвестиция в сайт

Мисля че в случая щом можеш да си направиш сайта и т.н. и тези пари са ти само за реклама ако толкова държиш на рекламни кампании от adwords по-добре намери фейсбук страници в които е подходящо да рекламираш сайта си. Социалните мрежи не са за подценяване като място за реклама а и ако се споразумееш със собствениците на страници цените са напълно приемливи спрямо успеха който получаваш ако си прецениш правилно аудиторията :)
 
От: Инвестиция в сайт

Конверсията от адуърдс е в пъти по-висока от фб страници. Но за дълготрайни резултати ги инвестирай в СЕО+съдържание.
 
От: Инвестиция в сайт

Конверсията от адуърдс е в пъти по-висока от фб страници. Но за дълготрайни резултати ги инвестирай в СЕО+съдържание.

Може би е така , но просто един път бях свидетел на точния продукт, поднесен в точното време, на подходящата удитория именно във фейсбук и резултата беше доста добър.
 

Горе