Индексирането в Google

AnTrakS

Member
Здравейте колеги, имам малко странен проблем с блога ми. ( http://weightcontrol-diets.blogspot.com ). Google уж го е индексирал ( site:http://weightcontrol-diets.blogspot.com ), но не се намира с никакъв keyword. Бос съм още със СЕО-то, търсих и не открих отговор.

И още един въпрос, google webmaster tools нещо неиска да работи като хората с блога, а и също така немога да разбера как да си импортна сайт мап-а там.

Благодаря!
 
От: Индексирането в Google

И още един въпрос, google webmaster tools нещо неиска да работи като хората с блога, а и също така не мога да разбера как да си импортна сайт мап-а там.
Нямаш генерирана sitemap, поне аз като опитах да я зареда ми дава Page not found.

Относно индексирането, пусни няколко линка във форуми или други блогове с линк към сайта и остава да чакаш. По принцип първия паяк извлича структурата на сайта и подготвя информацията необходима за индексиране на съдържанието. Остава да изчакаш няколко седмици да те индексира пандата. Нямаш информация за Таг description и Таг robots оправи ги. Скрий си линковете от affiliate program с php файл, защото може и да те резнат ако бота ги хване.
 
От: Индексирането в Google

@sparc, Благодаря за отговора! Сега ще оправя таг-а robots, но description-а го изтрих нарочно, преди имах, но със site:http://weightcontrol-diets.blogspot.com в гугъл всички уж "индексирани" страници ми излизаха с този дескрипшън, който съм написал в таг-а! А това за скриването на линковете нещо немога да схвана и по-точно как ще стане с php файл като немога да ъплоудвам в блоггер?

А за роботс таг-а какво би препоръчал - index,follow ??

Мерси!
 
От: Индексирането в Google

@sparc, Благодаря за отговора! Сега ще оправя таг-а robots, но description-а го изтрих нарочно, преди имах, но със site:http://weightcontrol-diets.blogspot.com в гугъл всички уж "индексирани" страници ми излизаха с този дескрипшън, който съм написал в таг-а! А това за скриването на линковете нещо немога да схвана и по-точно как ще стане с php файл като немога да ъплоудвам в блоггер?

А за роботс таг-а какво би препоръчал - index,follow ??

Мерси!
Използвай за тага index,follow, ами дай на линковете към affiliate nofollow, имай предвид, че ако прецени системата, че е сателитка, отиваш към 300 резултат в серпа. Сложи и таг meta name="date" и "освежавай датата", не е гаранция, но понякога се лъже бота, че абдейтваш сайта. Относно description не ти излиза нищо както описание.На всички страници едно и също описание е по добре от никакво. Генерирай си и sitemap по лесно ще индексира главната страница. Иначе тръгва по линкове и виж какво става с ключовите думи и търпение не става за един ден индексирането. Виж как те индексира в yahoo, ако страниците в основния индекс са повече от тези в google както при теб, щети трябват линкове. Аз допуснах една подобна грешка в един сайт и сега ще ми излезе скъпо,но това е друга тема. Нека и други хора си кажат мнението аз не съм много добър в SEO в момента се уча.
 
Последно редактирано:
От: Индексирането в Google

Сайтмап-а го оправих с уебмастър туулс-а, сложих robots мета, но за линковете към афилейта не трябва ли да дам "nofollow"? Сега ще сложа и date мета-та. Колкото до описанието, то винаги си го е имало, но сега не излиза едно и също на всички страници, нищо - сложих пак description тага, но защо така се получава да е едно и също?

Благодаря :)
 
От: Индексирането в Google

Колеги, някой да каже нещо ?
 
От: Индексирането в Google

Колеги, някой да каже нещо ?
По принцип има какво да кажа по въпроса,но ме е шубе от антракса,бил гоем бацил,деа...
 
От: Индексирането в Google

Няма от какво да те е шубе :D :D Както и да е, интересуват ме само тези 2 въпроса

1. Връзките към афилейт последно с dofollow или nofollow?
2. Гугъл ми индексира абсолютно всички страници с еднакъв дескрпишън(от мета тага), това може ли да се оправи?

И един ташак от преди малко ->

Uploaded with ImageShack.us
 
От: Индексирането в Google

Колеги, уеб мастър тоол-а ми показва, че сайта ми захапа най-после кейуърд. Благодаря на всички за помоща.

Искам сега да попитам нещо друго, тъй като мисля блога да не е свързан към точно определена афилейт програма,а просто да си е блог за отслабване, добра идея ли е да сложа банерчета на някои определени продукти за отслабване и да се ротират(тоест само реклама на продуктите става)?

Благодаря :)
 
От: Индексирането в Google

Става, разбира се. Това си е изцяло въпрос на личен избор. Така и така, няма да е за определен продукт, можеше да го направиш по-общо ориентиран към "health" и да предлагаш и всякакви други продукти. Пак си е въпрос на вкус, и експериментиране, кое, как влияе на конверсията ти. Надявам се знаеш, че си се ориентирал към изключително "лека" и "лесна" ниша.
 
От: Индексирането в Google

@GunZ, и аз това се сетих преди няколко дни, че трябваше да го направя на обща тематика, healthcare примерно, но както и да е, по-натам, когато има финанси ще го прехвърля на собствен хост и домейн с wp и ще му сменя тематиката :p А за нишата ми е ясно, но за сега има напредък даже и малък :)
 
От: Индексирането в Google

И така хора, малко развитие. В yahoo и bing по някои ключови думи вече съм на 1-ва страница, само гугъл-а още ме неиска :(
 

Горе