Индекс от Гугъл

toli

New Member
Здравейте,

Имате ли представа какво става със сайта ми - скоро смених платформата с opencart, преди гугъл беше индексирал 1000 от 1800 страници а сега вече от 3 седмици от както съм с опенкарт ми седи на 59 от 2200 ? какво не е наред имате ли представа?

iget.be

Merci
 
От: Индекс от Гугъл

Не е от опен карта. Цялото ти съдържание е дублирано, има го на десетки други сайтове. Явно всички копирате от сайта на производителя. Направи нещо с описанието на продуктите, иначе трудна работа....
 
От: Индекс от Гугъл

Какво бих могъл да направя ? Ако добавя и заглавието в описанието ?
 
От: Индекс от Гугъл

сайтмапа събмитнат ли е? Купи си от някой във форума събмит във социалки, много помага за индексация. Можеш да твитнеш, лайкнеш и събмитнеш в социалки някоя вътрешна страница или категория.
 
От: Индекс от Гугъл

При положение, че всичко ти е дублирано, какво трябва да направиш? Почвай да уникализираш описанията на продуктите. Въпреки че веднъж минал бота и установил дублирано съдържание на това УРЛ после може и да не го интересува, че е станало уникално. Виж из форума къде беше темата за проблемите с описанията на продуктите в онлайн магазините.

Не знам, домейна е компрометиран с ужасно много дублирано съдържание и може и никога да не излезе от батака. Даже и бота да индексира всички страници някой ден, може да не излизат в серпа, което не те топли по никой начин...
 
От: Индекс от Гугъл

Човек, на всички магазини всичко е дублирано. Има сайтове които по поразбиране не могат да съдържат уникален контент, и какво - няма да се класират ли?
 
От: Индекс от Гугъл

Да, 90 % от случаите няма да се класират. Това че някоя страница е влязла в индекса не значи, че ще излиза в резултатите, което я обезсмисля. Ауто блоговете имат по милион индексирани страници и какво от това, като имат по 200-300 посещения дневно.
 
От: Индекс от Гугъл

Можеш ли да добавяш текст на тези страници - http://iget.be/keyboards ? Ако да - добави на всяка такава категория няколко параграфчета уникален текст и го тури в социалките или сложи линкове към вътрешни страници и ще стане работата.
И не знам как е за opencarta, но по принцип много страници може да се забранят.
А Google Webmaster Tools kакво казва?
 
От: Индекс от Гугъл

Sitemap Status Type Downloaded URLs submitted URLs in web index

/index.php?route=feed/google_sitemap
Sitemap Dec 22, 2011 1,853 56
 
От: Индекс от Гугъл

Вземи пощракай в гугъл да видиш дали са от старата платформа. От 20 отворени само 2 бяха 404.
А и проверих рандомно от сайтмапа урлтата - и те са индекирани
Погледни лаnding pages във google analytics да видиш къде кацат посетителите
 
От: Индекс от Гугъл

Вземи пощракай в гугъл да видиш дали са от старата платформа. От 20 отворени само 2 бяха 404.
А и проверих рандомно от сайтмапа урлтата - и те са индекирани
Погледни лаnding pages във google analytics да видиш къде кацат посетителите

То си пише, че само 56 страници за публикувани в уебмастер туулс...
 

Горе