Интернет в София

lastsentinel

Active Member
Понеже се местя в София и бих искал да попитам от кой интернет доставчик сте най-доволни. Става въпрос от тези, които оперират в центъра.
 
Последно редактирано:
От: Интернет в София

Не съм от София,но бих ти препоръчал Blizoo .
Аз пък точно тях не бих ти ги препоръчал.

Живях преди бая време в района около София, но по спомен един от най-добрите интернет доставчици за домашен нет бяха Мегалан. Сега Спектър Нет, Мегалан и МТел са един доставчик доколкото знам. По стара информация линиите/трасетата на Спектър Нет и МТел са стабилни (това важи и за Мегалан, но тях вече ги споменах). След промените нямам идея дали се е променило качеството на обслужването.
 
Re: От: Интернет в София

Не съм от София,но бих ти препоръчал Blizoo .

Бягай колкото можеш по-далече от тези.

Мегалан откакто ги купиха МТел са боза.

За Нет1 има хубави отзиви, но не съм ги ползвал.

Аз съм на NetIP и засега съм повече от доволен. И като цени и като обслужване. Само, че не знам дали обслужват центъра.
 
От: Интернет в София

Playtime.bg

Виж им картата, дали покриват района ти. Аз от 7-8 години съм им клиент, никакви грижи. Нета е стабилен, а когато има проблем го оправят много бързо. Ама много рядко има проблеми. я прекъсне един път на месец-два я не.
 
От: Интернет в София

Благодаря на всички за помощта. Само да попитам ако случайно има някой с интернет на Булсатком в София какво му е мнението за него, защото за телевизия ми най-допадат, но пък искам да си взема нета и тв-то пакет от една фирма.
 
От: Интернет в София

Зависи в кой квартал си. Булсатком изкупиха една камара локални доставчици. В едни части на София нетът е супер, в други е мега зле. Справка - преди години ЛюлинНет бяха едни от топ доставчиците в цяла София, ако че имаха покритие само в Люлин и Обеля. Булсат ги купи и им разката фамилията. По-добре разпитай на място от клиенти, които живеят там в центъра, те ще кажат със сигурност, иначе няма гаранция.
 
От: Интернет в София

Аз съм на Мегалан в София и нямам абсолютно никакви оплаквания за момента от тях, надявам се и така да продължат.
@lastsentinel, в центъра може да пробваш и с OnlineDirect, чувал съм доста добри отзиви за тях. Колегата горе е прав за Булсатком, те нямат техни мрежи, в големите градове а и навсякъде купуват вече изградени такива, така че е въпрос на късмет на какви ще попаднеш.
 
От: Интернет в София

Бих препоръчал Мегалан или spnet - и двата са на мтел. Доволен съм от тях, не съм имал прекъсване на нета от 3-4 години, впрочем откакто са ме пуснали. :)
 
От: Интернет в София

Някой да даде фиидбек за Нет1? Сега съм на пауър нет и съм много доволен, малко е скъпо, ама поне услугата е много качествена, съпорта също е 6, ама ще се местя и ми казаха че нямат покритие на новия ми адрес. В сайта им пише друго и ще се разправяме, че не ми е изтекъл договора, ама каквото - такова. Та има ли някой на нет1 и как им е интернета и телевизията, съпорта как е също, че мисля на тях да минавам. Гледам хвалят ги, пакетите им с телевизия са добре, можеш да си гледаш на колкото телевизора искаш, абе хубави са им условията. Може и някой друг да ми препоръчате ама като цяло -

Ментел/Мегалан - не искам. Бях 2 месеца при тях, бяха монополисти в квартала,друг доставчик не пожела да ме включи, защото тези им режели кабелите, правели мизерии и т.н, интернета беше прескъп а качеството повече от мизерно. Скоростта - ужасна, редовно спираше. С тия мизерници не искам да работя.

Булсатком - дядо ми ги ползва, вярно че е в село - страшна мизерия. Супер недоволен е от услугата. Все прекъсва, съпорта с дни го няма. На касите им винаги е опашка, абе не е доволен, на всичкото отгоре плаща сумати пари.

Виваком - в краен случай ще съм при тях ама нещо не искам да съм прекалено обвързан само с 1 фирма, пък имам 1-2 договора вече с тях.

Паурънет - отпада, нямат покритие.
 
От: Интернет в София

На касите им винаги е опашка, абе не е доволен, на всичкото отгоре плаща сумати пари.
8830391S.png
 
От: Интернет в София

Някой да даде фиидбек за Нет1? Сега съм на пауър нет и съм много доволен, малко е скъпо, ама поне услугата е много качествена, съпорта също е 6, ама ще се местя и ми казаха че нямат покритие на новия ми адрес. В сайта им пише друго и ще се разправяме, че не ми е изтекъл договора, ама каквото - такова. Та има ли някой на нет1 и как им е интернета и телевизията, съпорта как е също, че мисля на тях да минавам. Гледам хвалят ги, пакетите им с телевизия са добре, можеш да си гледаш на колкото телевизора искаш, абе хубави са им условията. Може и някой друг да ми препоръчате ама като цяло -

Ментел/Мегалан - не искам. Бях 2 месеца при тях, бяха монополисти в квартала,друг доставчик не пожела да ме включи, защото тези им режели кабелите, правели мизерии и т.н, интернета беше прескъп а качеството повече от мизерно. Скоростта - ужасна, редовно спираше. С тия мизерници не искам да работя.

Булсатком - дядо ми ги ползва, вярно че е в село - страшна мизерия. Супер недоволен е от услугата. Все прекъсва, съпорта с дни го няма. На касите им винаги е опашка, абе не е доволен, на всичкото отгоре плаща сумати пари.

Виваком - в краен случай ще съм при тях ама нещо не искам да съм прекалено обвързан само с 1 фирма, пък имам 1-2 договора вече с тях.

Паурънет - отпада, нямат покритие.

Нет 1 отдавна са собственост на Мтел.

Иначе Onlinedirect и Корес Нет са екстра - стига да имаш покритие от тях.
 
От: Интернет в София

Мтел не са ли собственици на Мегалан и Спектър нет и Нет 1 ли са погълнали, странно, не съм забелязал влошаване на качеството на услугата:)
Още мнения за Нет 1 може да прочетеш и тук http://goo.gl/Rf8Di6
 
Последно редактирано:
От: Интернет в София

Аз съм доволен от Мегалан общо взето. Но може би зависи от региона, в който ще бъдеш.
 
Много съм доволен от Виваком, от има няма 2 години и половина съм с тях и съм мега доволен. За целия период от време макс 2 пъти нещо да е имало, но е било и глобално. Колкото до таксите, не ми го цъкват 2-3 дни след като забравя да платя на датата, а реално си ми тече, а когато искам мога да платя....все пак няма къде да им избягам като съм на договор. :) Мисля да подновя сега пак като изтече края на годината.
 
От: Интернет в София

За една година с Нет1 съм имал само едно прекъсване, посред нощ, беше изгорял някакъв трансформатор и трябваше ЧЕЗ да го оправят. Друго предимство за тях е, че каналите на тв не са кодирани, освен тези в допълнителните пакети. Така превключването на каналите е доста по-бързо.

Не мога да коментирам как е съпорта, просто не ми се е налагало да го ползвам.

Намери си приятел да те препоръча, ще спестите и ти, и той по една такса.
 
От: Интернет в София

На тях ще съм. Писах им мейл с адреса си, чакам да ми въннат отговор дали имат покритие. Ако някой иска да ми стане referer да пише на ЛС какво да напправя. Не познавам техен абонат.
 
От: Интернет в София

Пусни им, ако трябва и снимка от някой maps, да не стане изненада. При мен при преместване стана и имахме малко разправии, НО се разбрахме като хора. Сега съм на Мтел, НО ако сменя адрес и имам възможност да съм на НЕТ1 пак ще отида. :)
ПП: на 65" картината е доста добра. HD каналите въобще няма нужда да се коментират


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Горе