Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Няма да е зле, 2011 положението беше трагично.
 
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Нормално е по онлайн медиите да бълват колко е ефективна и колко ще се разрастне рекламата в Интернет. Все пак нали и те трябва да ядат? Пък току виж някой рекламодател се объркал покрай изфабрикуваната мода. Целта на подобни материали е да се убедят рекламодателите, че трябва да дадат парите си на тях. Появата на такива материали показва притеснението на някои (може би повечето) онлайн медии.
Аз лично се съмнявам да нарастне рекламата в мрежата на българските сайтове през 2012-та. Това може и да стане, но вероятно ще е след повечко години. Все още масово българските фирми считат мрежата за неидентифициран нелетящ обект.
 
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Ха, като стана въпрос - миналата седмица ми се обаждат по телефона някакви "гурута" от vibs.bg - стандартната реч "... да ви вкараме в каталога... много успешни клиенти... я напишете "горно нанадолнище - митко митков 97 оод" - на първо място в гугъл излиза (нашия сайт, не неговия)... " и от сорта. Питам колко струва. "Ами ~ 300 лв на година, но ще получите бонус - 12 000 МИНУТИ реклама в Гугъл!" Викам да не е грешка, 12 хиляди клика? Не, нашите СЕО СПЕЦИАЛИСТИ ще изчислят ПО КОЕ ВРЕМЕ НА ДЕНЯ СИ СТРУВА ДА РЕКЛАМИРАТЕ И РЕКЛАМНИЯ ВИ СПОТ ЩЕ ТЕЧЕ 12 000 МИНУТИ НА ПЪРВО МЯСТО В ГУГЪЛ АДУОРДС :shock:
Питам - а кликове гарантират ли се? - Ама Гугъл не работи така - кликове. НЕ, РЕКЛАМАТА ВИ ЩЕ ТЕЧЕ 12000 МИНУТИ!

Е няма такъв филм.... на телевизия го обърнаха гугъл - в прайм тайма рекламират :lol:
 
Последно редактирано:
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

И на мен са ми звъняли какви ли не. Едни ми искаха пари да ми публикуват сайта в каталога си и така щял да се появи и в гугъл :)
 
От: От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Ха, като стана въпрос - миналата седмица ми се обаждат по телефона някакви "гурута" от vibs.bg - стандартната реч "... да ви вкараме в каталога... много успешни клиенти... я напишете "горно нанадолнище - митко митков 97 оод" - на първо място в гугъл излиза (нашия сайт, не неговия)... " и от сорта. Питам колко струва. "Ами ~ 300 лв на година, но ще получите бонус - 12 000 МИНУТИ реклама в Гугъл!" Викам да не е грешка, 12 хиляди клика? Не, нашите СЕО СПЕЦИАЛИСТИ ще изчислят ПО КОЕ ВРЕМЕ НА ДЕНЯ СИ СТРУВА ДА РЕКЛАМИРАТЕ И РЕКЛАМНИЯ ВИ СПОТ ЩЕ ТЕЧЕ 12 000 МИНУТИ НА ПЪРВО МЯСТО В ГУГЪЛ АДУОРДС :shock:
Питам - а кликове гарантират ли се? - Ама Гугъл не работи така - кликове. НЕ, РЕКЛАМАТА ВИ ЩЕ ТЕЧЕ 12000 МИНУТИ!

Е няма такъв филм.... на телевизия го обърнаха гугъл - в прайм тайма рекламират :lol:
Сега като го написа и аз съм оптимист за тези 20%. :) :-o

Но ако трябва да бъда честен - виждам го този растеж, даже мислех, че е да кажем с 5 до 10% повече, но реално зависи не само от интернет пространството, но и от хората, които трябва да започнат по-често да прекарват времето си там.

Статията е определено PR, но има нотка истина. Може и да са се уляли малко с локумите, но като цяло с мобините телефони, таблети и последно време конференции за интернет рекламата, това малко или много ще вдигне интереса на рекламодателите към онлайн медиите и сайтовете. Поне тендецията трябва да е така. Такава е в развитие държави, а ние поне си мисля, че вървим към тях.

И мен едно време искаха да ме включат в бизнес каталог, за сумата от 250 лева, но забравих сайта. Абонаментът беше годишен и тук. Но като цяло за да има файда такова неща, не трябва да пишеш в google името на формата, за да се видин там, а да напишеш нещо малко по-обширно - да кажем областта / сферата / пита услуга (продукт). Нещо, за което да си заслужава.

Не съдете по такива издънки за растежа, те не са част от него. 12К минути....боже, тия са едни маркетолози. Не знам какъв тип бизнес имат, ама много имат да папат. :)

Реално за растежа от 20% ще гледаме предимно онлайн медиите, социалните мрежи, сайтовете, които вълнуват потребителя и подобни.
 
Последно редактирано:
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

20% малко трудно...Като човек в тази сфера, ще има ръст сравнение от миналата, но няма да е повече от 10%, но разбира се това е моето лично мнение, надявам се да греша.Разбира се рекламите ще се увеличават непрекъснато.Те първа ще навлиза у нас мобилната реклама, която ще дигне процента на нови реклами доста, но тя все още е "бебе" у нас.Но за да се развие трябва да има повече собственици на смартфони, а те за сега са нещо като аксесоар за собственика му.
 
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Да със сигурност ще порасне с 20%
Даже наскоро четох в блога на Мат Кътс че Гугъл специално за случая са подготвили нов формат банер 566х72
 
От: От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Аз имам договор с тях за такава реклама - Изобщо не вярвайте на
PHP:
VIBS
Както и ти казваш няма такъв филм. Преди да сключа с тях договор и на мен ми се обаждаха по 100 пъти на ден за такава реклама. Аз им казах, че не е възможно това, което ми предлагат да го изпълнят, ама те се заклеваха и аз реших да си направя експеримент. Сключихме договор по няколко ключови думи "
HTML:
интериорни врати
", интериорни врати София, врати цени и т.н. Според договора, всеки ден трябва да излизат и трите реклами от 10,00 до 22,00 часа - тоест - по 12 часа на ден. Рекламите през повечето време, съвсем окачвано, не се показват и сега аз им звъня всеки ден да се разправям, ама те или не вдигат телефона в Благоевград или най-нагло ми разправят, че рекламите текат / като че ли аз съм на луната и не виждам същото като тях - тоест, че ги няма/ и дори били най-успешни
Та, искам да предупредя всечки, че такъв филм няма. Който не вярва - нека сам се убеди като напише някои от посочените от мен ключови фрази в гугъл и да види дали има реклама на нашата фирма - Аркома България
Говорим за реклама, не за натурална оптимизация!
 
От: От: От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Аз имам договор с тях за такава реклама - Изобщо не вярвайте на
PHP:
VIBS
Както и ти казваш няма такъв филм. Преди да сключа с тях договор и на мен ми се обаждаха по 100 пъти на ден за такава реклама. Аз им казах, че не е възможно това, което ми предлагат да го изпълнят, ама те се заклеваха и аз реших да си направя експеримент. Сключихме договор по няколко ключови думи "
HTML:
интериорни врати
", интериорни врати София, врати цени и т.н. Според договора, всеки ден трябва да излизат и трите реклами от 10,00 до 22,00 часа - тоест - по 12 часа на ден. Рекламите през повечето време, съвсем окачвано, не се показват и сега аз им звъня всеки ден да се разправям, ама те или не вдигат телефона в Благоевград или най-нагло ми разправят, че рекламите текат / като че ли аз съм на луната и не виждам същото като тях - тоест, че ги няма/ и дори били най-успешни
Та, искам да предупредя всечки, че такъв филм няма. Който не вярва - нека сам се убеди като напише някои от посочените от мен ключови фрази в гугъл и да види дали има реклама на нашата фирма - Аркома България
Говорим за реклама, не за натурална оптимизация!

първо - съжалявам, че са те пратили за зелен хайвер

не знам що за "гениално" хрумване е да предлагат реклама по време в адуърдс, но звучи също толкова абсурдно колкото да ми предлагат реклама по телевизията на кликвания на бутона за усилване

едно обаче липсва в поста ти - наистина няма никакъв начин да проверим дали твоята реклама се показва или не просто, защото не знам какво рекламираш. реклами за интериорни врати има ама дали твоята е сред тях просто няма начин да позная без да знам сайта, който рекламираш...

... моля те, не ми казвай, че са ти казали, че не ти трябва сайт за да рекламираш в гугъл...
 
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

За тази им гениалност чуха от мен доста пиперливи епитепи по адрес на автора им, но надали им пука - хората се връзват...
interiorni.jpg
видно е че една от рекламите е в прайм-а :lol:
 
От: От: От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

първо - съжалявам, че са те пратили за зелен хайвер

не знам що за "гениално" хрумване е да предлагат реклама по време в адуърдс, но звучи също толкова абсурдно колкото да ми предлагат реклама по телевизията на кликвания на бутона за усилване

едно обаче липсва в поста ти - наистина няма никакъв начин да проверим дали твоята реклама се показва или не просто, защото не знам какво рекламираш. реклами за интериорни врати има ама дали твоята е сред тях просто няма начин да позная без да знам сайта, който рекламираш...

... моля те, не ми казвай, че са ти казали, че не ти трябва сайт за да рекламираш в гугъл...


Здравейте и от още един ужилен от vibs.bg

Мога да потвърдя че и аз получих договор за тяхните услуги но нищо не беше направено.
Получих точно никаква реклама и познайте какво стана с парите ми ....
Няма такива нагли мошеници , наистина звънят по 100 пъти и предлагат това което обясни по горе потребител "Arcoma".
Не се връзвайте за нищо на света.
Пълна заблуда - от VIBS.bg
 
От: Интернет рекламата у нас ще порасне с 20% през 2012

Нали имате договор, който сте подписали и прочели преди да подпишете. С тоя договор се обръщате към адвокат и започвате дела за пропуснати ползи. Ако в договора са си сложили вратичка и не е упоменато какво точно плащате проблема си е при вас. Искайте си ги тия прайм часове в google :)
 
Отивайте направо в Благоевград :)

ПС : Видяхте ли какво стана с измамниците от vibs.bg? Ето това са те : http://adportal.bg/

Един познат е подписал с тях договор за две години. Много неща са му наговорили, дето са сериозно преовеличени. На първо място е платил за сайт с някакъв техен cms и по този начин, го задължават за винаги да хоства при тях. И един вид страницата не може да се премести.
 

Горе