Искам да мина легално малко помощ

alabam4eto

Active Member
Здравейте,

Преди време пуснах един сайт, на джумла и ми предложиха темплейт за който заплатих скромните 10$… до тук добре, но след като помолих за рецензии за сайта (в друг форум) разбрах, че е краден. Казах си няма да плащам два пати за едно и също нещо и се направих на остроумен (е не беше правилен ход)… но колегите в другия форум бяха много нападателни. Та стигнах до извода, че е по-добре да си платя каквото трябва…

Разбрах, кой е оригиналния собственик на темплейта, самия темплейт може да видите тук http://www.joomlart.com/demo/#templates.joomlart.com/ja_rasite

До колкото разбрах, за да си го купя става ето от тук
https://www.joomlart.com/member/signup.php

От тук на татък търся вече помощ от тези, които са работили и са си закупували шаблони от този сайт. Коя оферта е най-добре да избера Искам да закупя само този темплейт като да не трябва ежегодно да го подновявам (възможно ли е това). Другите продукти на joomlart.com не ме интересуват.

прочетох им FAQ и от това което разбрах, че …
JA Template Club Membership – мога да сваля, който си искам темплейт и да го използвам до като съм член ???
JA Single Product – мога да си купя темплейт доживотно за един домейн.

Аз лично се насочих към следното
JA Voice Component - Professional License - Lifetime update

моля за съвети
Време е да мина от добрата страна (май колегите в другия форум ми наляха малко разум)
 
От: Искам да мина легално малко помощ

Lifetime update, мисля че означава да получаваш обновления и помощ за съответния темплейт.

JA Single Product май е правилния избор.
 
Последно редактирано:
От: Искам да мина легално малко помощ

Здравей,

Първо да те поздравя, че не само изтърпя зверската критика, а и гледаш позитивно. Аз лично не съм фен на Джумла, но Иво Апостолов със сигурност може да ти помогне. Всъщност защо не попиташ отново в другия форум - след като имаше толкова много критики, съм убеден, че много хора знаят как да купиш темплейта от joomlart.com

Поздрави и успех с проекта - както вече казах: хубава идея
 
От: Искам да мина легално малко помощ

Сигурен ли си, че този, който ти е продал шаблона наистина е нямал право да го прави? Предлагам да питаш автора на шаблона (ако е възможно) дали лицето, което ти е продало шаблона е имало право да го прави и ако това е извършено незаконно да уведомиш собственика на авторските права и PayPal (или каквото си ползвал за плащането).

Втория линк от подписа ти води до несъществуващ домейн (последната буква преди точката липсва).
 
От: Искам да мина легално малко помощ

/off
Ако не е тайна, откъде точно те набутаха с пиратския темплейт за 10$? В смисъл, от кой сайт го купи?
 
От: Искам да мина легално малко помощ

Темлейта го взех от колега от другия форум… много е точен и вината си е изцяло моя. На Иво Апостолов му пратих лично съобщение но не ми отговори. Изцяло негова воля за това реших да попитам тук ако някой си е закупувал темплейт от joomlart да помага
 
От: Искам да мина легално малко помощ

Бас ловя че кратунковците от другия форум ползват крадено де що им падне, ама сипват манджа и се опитват да набутат всяка потенциална жертва.
Ако е само зарад тях - не плащай лиценз.

Май имаше девелъпър лиценз някакъв - виждал съм хора официално предлагащи сайтове с джумларт теми. Следователно може и да си легален.

Кажи им на ония клошари дето са пищяли да си ударят по една и друг път не се фали със сайт за $10.

Ако ти е чак такъв дерт, просто питай съпорта на джумларт, вместо да искаш форумджии да ти баят на кафе или да пращаш бележки на хора дето нямат общо.
 
От: Искам да мина легално малко помощ

И така вече да се похваля сдобих си се с лиценз за ползването на темплейта. Сега остава утре да им преведа още 40$, за махането на авторските права (това са линковете им от моя сайт) и ще мога да продължа да си работя, спокойно и без ядове.
Спокойствието си струва всеки даден $ :)

П.С. Варианта който приложих беше JA Template Club Membership
като си имам лиценз за 3 домейна :)


[FONT=&quot]Поздрави[/FONT]
 
Еми да ти е честито значи :)
 
От: Искам да мина легално малко помощ

По принцип винаги спокойствието си струва всеки даден $.
Обинковено всеки го разбира след като поработи 1-2 години.
 

Горе