Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

testkiwi

Well-Known Member
Привет, реших да си купя часовник и разгледах така в нета, ама нямам никакво желание да си купя нищо от интернет по обективни причини :D

Харесал съм си този http://www.chasovnik-bg.com/chasovnik-6498-shveytsarski_chasovnik_candino_c43743.html като цената му е доста различна на сайтовете - от 420 до 600 лв. в амазон изобщо е 260$

Вие от къде бихте си купили? От нета или око да види, ръка да пипне е и вашият девиз? Ако не намеря нещо за приемливи пари офлайн ще си поръчма от амазон, защото от български сайт - никога :(

или пък препоръчайте някой друг, аз не разбирам грам. само не ми харесват кръглите :)
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

За какво ти е такъв скъп часовник? Пред кого ще го носиш демонстративно? Известен бизнесмен ли си? Имидж ли ще трупаш с него или само ни демонстрираш платежоспособност тук?
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Harkone, часовниците пак са на мода ;). Известните тенисисти първо слагат часовника и след това пият вода и дават интервю :).

@testkiwi, Няма лошо да си поръчаш какъв е проблема? Трябва само магазина да е сигурен. Този модел, който си избрал не ми харесва изобщо, виж това е нещо друго нещо:
http://www.chasovnik-bg.com/chasovnik-6581-chasovnik_avtomatik_candino_c44542.html
или това:
http://www.chasovnik-bg.com/chasovnik-6571-chasovnik_avtomatik_candino_c44954.html

Но ти си знаеш ;). За мен кожените верижки не предполагат дълготрайна употреба, както и им липсва стил.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Harkone, часовниците пак са на мода ;). Известните тенисисти първо слагат часовника и след това пият вода и дават интервю :).

Схванах ти логиката. Тъй като testkiwi е известен предприемач, първо ще го изчакаме да си купи часовник, след това да го размаха небрежно и демонстративно пред погледите ни, и чак тогава може плахо да се надяваме, стаили дъх в очакване, на интервю от негова страна. Ама май ще пием само вода най-накрая.
 
  • Like
Реакции: ADO
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

този часовник не изглежда като за 600 лв...незнам какво ще демонстрира с обикновен часовник...
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Отиди и си купи от някой истински магазин. Аз имам един фосил и съм много доволен. Магазинът на Фосил в София е до Военния клуб, срещу градинката на Кристал.
 
Часовникът е единственото бижу, което съм виждал да се нови с всичко - от спортни дрехи до костюми. Не включвам в това число, пръстен, гривна, сенджир и подобни. Но и аз харесвам много часовници и си поръчах точно поради тази причина готин от amazon. Реално не е нужно да си велик бизнесмен и предприемач, за да харесваш часовници и да ги носиш. От малък нося, пък като малък 100% не съм се занимавал да изкарвам пари с каквото и да е.

Какво ще го размахваш. Това да не е смартфон за 1К, на който използваш само Angry Birds и календара. За мен е повече приложима вещ, отколкото някакъв тип гързария. А като ще го носиш нон стоп, вярвам, че няма да си вземеш нещо за 20 лева от някоя сергия.

@testkiwi, това го правят, защото са рекламни лица на съответните часовници. В договорите им го пише. Ако си забелязал на F1, същото е с шапките, както и пак с часовниците. Тогава е си е друго, поне така мисля. Иначе часовника никога не е бил демоде, според мен. Аз нося от малък е все гледам да има доста хора, които носят. Все пак всички са работещи и имат нужда от някакъв измерител на времето и то бързо да погледнат. И ако ще се срещаш с клиенти и хора, които имат (а те ще имат, защото е някакъв тип бижу към официалното облекло) часовник, ще е малко странно ти да си без. Не, че е странно, но прави впечатление. Иначе никой няма да те върне. Просто така са свикнали хората.
 
Re: От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

този часовник не изглежда като за 600 лв...незнам какво ще демонстрира с обикновен часовник...
Тук съм много съгласен с nortrant. И аз не бих дал тези пари за него. ;)
 
Да ползвам темата да ви питам за акъл. Искам да си взема нов часовник, но нещо не мога да харесам. Изискванията са да е изчистен, с метална каишка и да е автоматичен, сиреч се навива от движението на ръката. Нещо подобно на сейко 5 търся.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

И на мен ми е грозен часовника, ама ти си знаеш. Купи го от някой офлайн магазин. Знам, че точно в тоя форум е доста еретично да говорим недоверчиво към онлайн магазините, обаче си имам едно наум.

Аз съм фен на Breitling отскоро и адски ме кефят, ама са много скъпи деба.

@Fozzy, виж някой от скъпите Casio. То и аз сега търся часовник за подарък, така че ще наглеждам темата.
 
Да ползвам темата да ви питам за акъл. Искам да си взема нов часовник, но нещо не мога да харесам. Изискванията са да е изчистен, с метална каишка и да е автоматичен, сиреч се навива от движението на ръката. Нещо подобно на сейко 5 търся.
Разгледай из магазините и си харесай нещо конкретно. Ако имаш и някаква марка, на която си фен, още по-добре. Също така зависи какъв стил и имидж искаш да ти докарва часовника.
 
От: Re: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Да ползвам темата да ви питам за акъл. Искам да си взема нов часовник, но нещо не мога да харесам. Изискванията са да е изчистен, с метална каишка и да е автоматичен, сиреч се навива от движението на ръката. Нещо подобно на сейко 5 търся.

Тия са много силна серия - http://casioshop.bg/men-tip-chronograph
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

Harkone, часовниците пак са на мода ;). Известните тенисисти първо слагат часовника и след това пият вода и дават интервю :).

@testkiwi, Няма лошо да си поръчаш какъв е проблема? Трябва само магазина да е сигурен. Този модел, който си избрал не ми харесва изобщо, виж това е нещо друго нещо:
...
или това:
...

Но ти си знаеш ;). За мен кожените верижки не предполагат дълготрайна употреба, както и им липсва стил.
Намирам и двата примера за доста... Gangham style.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

За какво ти е такъв скъп часовник? Пред кого ще го носиш демонстративно? Известен бизнесмен ли си? Имидж ли ще трупаш с него или само ни демонстрираш платежоспособност тук?

Откога 500 лева е скъп часовник :)))
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

ей тука влез за акъл - http://strelki.info/ ще получиш мнение за механизма, коя фирма стои зад марката и евентуално сигурен онлайн магазин, за да си го закупиш.
В доста от офлайн магазините цените са надути, нерядко с няколко стотака.
п.п. преди да го закупиш онлайн може да отскочиш и да го прегледаш на живо. Мисля че джулиани са представител за българия, на витошка има магазин
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

testkiwi не ги си слушай какви ги говорят - всеки уважаващ себе си мъж трябва да има часовник, като цената му зависи от това какво може да си позволи.

Ако си се спрял на кандино отиди в магазин на джулиани http://www.julliany.com/ те са официалния вносител за БГ. Можеш да погледнеш също TISSOT и CERTINA с този бюджет.
 
От: Искам да си купя часовник. Дайте малко акъл откъде и как

За какво ти е такъв скъп часовник? Пред кого ще го носиш демонстративно? Известен бизнесмен ли си? Имидж ли ще трупаш с него или само ни демонстрираш платежоспособност тук?

Защо трябва да си известен бизнесмен, за да имаш качествен часовник? За ланци, гривни и пръстени съм съгласен, че са излишен кич и са само за парадиране, но не и за часовника.

testkiwi ако бях на твое място щях да си го поръчам от амазон, само че от Европа, за да не ми го спрат на митницата. Защо трябва да даваш няколко стотака отгоре за същия часовник? Да не говорим, че в офлайн магазина часовникът вероятно е доста "по-застоял".
 

Горе