Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

mantaman

Well-Known Member
Голям фен съм му на УП направо ме побърква - не мога да намеря от къде да направя така че статиите на първа страница да са само фрагменти от статията а не цялата статия.
Смених няколко теми но не става на картинката темата я дават че е така като заредя темата ми дава целите статии - явно не е от настройката на темите

Преди мисля че четох подобна тема но не мога да я намеря
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

alt+shift +t като пишеш поста
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Постовете ги има вече и са много не мога да ги обикалям и да ги цвъкам един по един - би трябвало от някъде да има опция - в една от темите беше в самата тема но би трябвало да има и в УП
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Единия вариант е да сложиш на началната вместо the_content() да вади откъс the_excerpt(), но по този начин ще отрежеш всякакво форматиране (няма да ти се показват картинки, линкове, болдване).

Друг вариант е с функция да отрежеш всеки пост да се показват определен брой символи. Ето примерен вариант на функция :

PHP:
function the_content_limit($max_char, $more_link_text = '(more...)', $stripteaser = 0, $more_file = '') {
    $content = get_the_content('', $stripteaser, $more_file);
    $content = str_replace(']]>', ']]>', $content);
	$szRemoveFilter = array("~<p[^>]*>\s?</p>~", "~<a[^>]*>\s?</a>~", "~<font[^>]*>~", "~<\/font>~", "~style\=\"[^\"]*\"~", "~<span[^>]*>\s?</span>~");
	$content  = preg_replace($szRemoveFilter, '', $content);
	$content  = apply_filters('the_content', $content);
   if (strlen($_GET['p']) > 0) {
      echo $content;
   }
   else if ((strlen($content)>$max_char) && ($espacio = strpos($content, " ", $max_char ))) {
        $content = substr($content, 0, $espacio);
        $content = $content;
        echo $content;
  }
   else {
      echo $content;
   }
}

Слагаш кода в function.php и вместо the_content() в index.php използваш нещо от рода на

PHP:
<? the_content_limit(1000, "more") ?>

Цялото нещо е писано много отдавна и не ти давам гаранции, че работи. Пробвай ако не стане поне знаеш какво да търсиш : )
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Кибер мерси много за съпорта обаче ти напълно ме убеди че УП не става и за чеп за зеле
Ебах ти платформата за блогове дето трябва да си програмист за да може да направиш такова елементарно нещо което в блогър например се прави с един клик.
За пореден и последен път се убеждавам че това е платформа за мазохисти.

Специални поздрави на всички дето превъзнасят УП
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Всички CMS-и са за програмисти(няма такава, която да прави всичко сама), защо си мислиш, че докато чоплиш семки инсталираната система сама ще си прави всичко :) ... това в кръга на шегата ;) ... добър вариант е с "more" да отрязваш статиите, друг вариант е да ги мислиш тези обстоятелства при направата на сайта, има плъгини, които го правят на определени знаци (1000-2000 и т.н.), скоро не съм инсталирал подобни, но има такива, потърси и ще намериш ...
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

И няма нито един подобен работещ плуг-ин, при наличието на 5435435345435 супер безсмислени плугина за Wordpress?

При положение че е точно 10 реда код както колегата по-горе демонстрира :)
 
има над 500 плъгина за тази цел търсете excerpt в плъгин менюто

аз лично предпочитам този http://wordpress.org/extend/plugins/thumbnail-for-excerpts/

при някои теми прави бъг - двойно изображение - коментирайте ред 19

Код:
add_filter(“the_excerpt”,”tfe_put_image”);
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Глупости!
1-во:
Settings=>Reading=>For each article in a feed, show => summary

2-ро:
plugins=>add new => Auto Excerpt everywhere => search => install

3-то - темата ти е куца и в нея е хардкоднато да извежда ьялата статия, а не анонс.

А като си куц нито евдна платформа няма да ти помогне.
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Манта, вчера тъкмо търсих такъв плъгин.

Накрая инсталирах този Advanced Excerpt. Можеш да му зададеш броя символи, след които да реже, да запазва цели думи/изречения и не ти бара html-a
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Цяла кофа глупости.

С такива къстъм функции да вадиш части от постове е куцо. Това са 'хакерски' методи от разни програмистчета дето бъкел не вдяват от ВП и държат да омажат пейзажа с редкия си гений.

ВП в гол вид е базова платформа и служи да си направите какъвто сайт искате. 'Какъвто сайт искате' се постига чрез: 1.Тема, 2.Плъгини.
Ексерптите специално са theme territory. Или намираш тема да ги прави както искаш, или си я модваш, или намираш някой да ти я пипне.
Самият ВП няма как да 'заповяда' на темата да ви ги покаже както на вас ви се ще. Той просто предоставя ВЪЗМОЖНОСТИТЕ в суров вид.

Алтернатива - Джумла!
Там има опции за цъкане и кликане.
Само липсва опцията да направите 'какъвто искате сайт'.
Не знам колко пъти съм повтарял, че ВП не е за начинаещи и за такива, които не искат да вложат времето да научат базови неща.

И в крайна сметка изобщо не вдявам как може уж сериозни уебмастъри да не отделят времето да се научат да работят с основния си инструмент.
Ако пък сте уебмастъри и основните ви инструменти не са нито ЦМС-и, ХТМЛ, ЦСС, ПХП,.... Значи остава да са елката и касовия апарат. Ми цъкнете там някоя сумичка на някой да ви оправи проблемите.
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Умишлено го написах в този тон защото знаех каква ще е реакцията и не съм сбъркал :) само Томов ми го няма ама сигурно е по работа или не е видял темата.

Когато едно нещо става за много неща накрая не става като хората за нито едно - Аз нямам претенции и никога не съм имал да съм Уебмастер но за пореден път се убеждавам че УП може да се ползва само за сателити и нищо по сериозно - Не държа да обвързвам никого с мнението си и който го кефи ако иска да си направи онлайн магазин - сайт за обяви и програма за НАСА да изстрелва сувалки.
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Ах troll-чето ми то.
Хората съвети ти дават а ти се правиш на умен тука.
Успех.
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Юри благодаря ти за плугина който сподели щото ми свърши идеална работа, а отрицателната репутация дето си ми сложил може да си я сложиш отзад както си забелязал не е оказала никакво влиание щото са ти къси крачетата.

А горните постове съм ги написал не за да тролвам а щото с хора от форума си имаме закачки на тема УП, и не държа всеки чул недочул да се прави на умен но щом ти доставя удоволствие - Успех
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Този плъгин не е ли точно за това. Не съм го пробвал де.
 
Re: От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Умишлено го написах в този тон защото знаех каква ще е реакцията и не съм сбъркал :) само Томов ми го няма ама сигурно е по работа или не е видял темата.

Когато едно нещо става за много неща накрая не става като хората за нито едно - Аз нямам претенции и никога не съм имал да съм Уебмастер но за пореден път се убеждавам че УП може да се ползва само за сателити и нищо по сериозно - Не държа да обвързвам никого с мнението си и който го кефи ако иска да си направи онлайн магазин - сайт за обяви и програма за НАСА да изстрелва сувалки.

Ето го и Томов ;)

Наистина бях зает, а и настина бях пропуснал темата до сега.

Няма да се впускам във всевъзможни глупави обяснения, които дори не трябва да пиша. Ще кажа, само, че Noke е прав заради следните причини:
1) В 95% от темите на които съм попадал, за начална страница/категории/архиви се използва the_excerpt, т.е. вади зададения от потребителя откъс, който иска.
2) В същият този процент, функцията <!--more--> връща резултат за откъса който си маркирал.
3) Правилно хората са го направили по този начин, защото голяма част от леб-мастърите твърдят, че се получава дублирано съдържание, ако се извежда цялата статия.
4) Също така правилно са го направили, защото вградената функция не отежнява допълнително нещата, а и няма да ви изведе ромбове в края на реда, защото се е ползвал substr, вместо mb_substr.

И не - не защитавам разработчиците, но пък съм против мързела :) Пердаши на блогер като ти е толкова лесно. Има поне 5 варианта да получиш желания ефект, но явно са ти прекалено сложни - това е твой проблем вече ;)

И аз не искам да обвързвам никой с мнението ми, но държа да се прочете за разликата между следните неща:
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_excerpt и
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_content

Пичове, това, че ви мързи да разберете базовата функционалност на дадена система не я прави непременно куца ;)

Едит: и понеже прочетох за закачки, а и горните хора, а и цитира моята фамилия - няма начин да не обобщя положението:
1) Мързи те да проверяваш за обновления на инсталацията ти
2) Мързи те да правиш обновления
3) Не си наясно с функциите на системата, която ползваш
4) Не искаш да бъдеш наясно с функциите на системата, която ползваш
5) Получаваш предложения, за системата която ползваш, които пак не са ти изгодни, защото ...... (не знам, допълни отговора)
6) Отказваш оказаната ти помощ под формата на функции, идеи и предложени добавки.

Та просто хейтваш нещо с което не умееш да боравиш, а и не искаш да се научиш да боравиш или просто целиш да се получи дискусия? И другия вариант, просто ти е доскучало и си решил да провериш колко хора ще се опитат да опровергаят глупостите които си написал? :)

Едит2: И за да не си помислиш, че само хейтвам, защото си нямам друга работа ти предлагам напълно безплатно да ти редактирам темата, така че да показва първите 50/100/150 символа от статията ти на индекса/категориите/таговете и архивите. Пиши ми просто един ЛС с фтп потребител/парола и адрес. От сега да кажа, че днес съм зает и ще мога да работя във вторник, въпреки, че е работа за 10 минути :)
 
Последно редактирано:
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Томов тебе те нема нема пък туко напишеш цял роман - вече ми беше домъчняло

За да уважа труда ти - отговарям по точки

1. Мързи ме и не ми е от любимите работи сутрин преди да се събудя да трябва да проверявам дали поредният луд гении не го е хакнал УП
2. Ако нещо работи добре не го пипам - не че не ме мързи
3. Със сигурност не съм наясно с поне 50% с функциите на УП но не мисля че съм изпуснал много защото освен за треторазрядни сателити за друго не мисля че може да се ползва.
4. Никога не ми е било фикс идея да ставам Уебмастер още повече на УП
5. Не си прав - получих добро предложение от Юрикс и си свърших работа.
6. Пак не си прав виж горната точка.

7. Вероятно хейтвам щото ми е писнало от прехваленият УП а и малко да ви провокирам в тази връзка ще се радвам да ми посочите сайт направен на УП за обяви, онлайн магазин или нещо подобно различно от информационен сайт което да е на първи места в серпа по важните ключови думи.

Мерси за предложението но не бих те занимавал да ти губя времето заради няколко сателита - но все пак мерси :)
 
Имах доста работа, а и празници имаше, едни дълги маси - сещаш се, че време за форума, а и за публикации нямах много :)

В твоя ред на мисли, ще се наложи да обединя част от точките ти, защото са взаимно свързани.
За 1 и 2. Ако си поддържаш добавките към последните актуални версии, както ти бях писал и в другата тема, варианта да те хакнат практически спада до 1%, който фактически най-вероятно ще бъде по вина на хостинг доставчика ти :)
За третата точка - ами така мислиш ти, но много други хора не. И след като не си запознат с функциите и възможностите просто няма как да лепнеш етикет на нещо, че не става.
За четвъртата точка - разбирам те напълно, но се оплакваш от нещо, което явно не разбираш. Там е разковничето.
За петата точка - извинявам се, но като четох по-горните ти мнения останах с впечатлението, че просто си се отказал и не си взел предвид предложенията на колегите. Извинявам се в този случай.

За желаните от теб линкове - в момента наистина не се сещам за такива сайтове, просто защото винаги са били далеч от интереса ми, за това не съм и попадал на такива, а да пресявам сайтове в момента ми е малко повече играчката.

От друга страна пък мога да ти покажа какви компании се доверяват на wordpress за блоговете си. Ето го и линка http://www.wpbeginner.com/showcase/21-popular-brands-that-are-using-wordpress/

След като wordpress е толкова надупчен и не върши работа, защо аджеба тези бих казал огромни компании, от които част са уеб разработчици не си напишат къстъм система? Не вложат пари в разработката на такава или просто не ползват joomla + blog компонента, или пък друпал да речем.

Може и този линк да ти се стори интересен http://wordpress.org/showcase/

А за предложението - направих го, защото когато правя корекции по някой сайт, после казвам какво съм променил на поръчителя. Хората които са работили с мен знаят за това. Просто исках да ти покажа колко лесно се прави :)
 
От: Искам постовете на първа да са само откъси от статиите - Как ???

Томов добавките обикновено излизат след като е разбрано за даден проблем както стана с Тимбтумба преди около половин година и ако си късметлия може и да не изядеш дървото докато разберат къде е проблема и не се появят готовите решения - Ако нещата опираха само до това да си ъпнеш УП не е проблем на повечето ми сайтове съм го направил - Обаче когато става въпрос да следиш и различните добавки вече ми идва в повече - Отделно че дадени теми може да нямат съвместимост с по новите вересии на УП и се налага да ъпваш и темата и ако си къстъмизирал нещо настава реване.
А както и в по горният пост написах - обичам когато нещо работи добре да не го закачам, а да правя периодични ъпдейти под угрозата да те хакнат не ми се вписва в идеологията, защото по някога дадена малка промяна може да те прати в шеста глуха за дълго време и да потопиш сайт и труд градени с години.

Колкото до това че големи фирми си правят фирмените сайтове на УП не виждам проблем в това - те обикновено си имат човек който се занимава със сайта така че нищо не му пречи да следи за ъпдейтите - когато обаче имаш десетки сателити за които се сещаш един път месечно не ме кефи да трябва да ги следя всеки ден щото няма да ми остане време да работя.
 

Горе