Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

ggg007

Active Member
Здравейте,
искам да предпазя много хора от даването 200лв на вятъра за "защитени домейни" на регистратор.бг и на icn.bg.
Вижте как те защитиха моят домейн wikipedia.bg и как ще защитят вашият, ако си купите от регистратор.бг или от icn.bg
1. взеха ми 200лв за защита на домейна wikipedia.bg
2. Защитиха го като са сменили името на съществуващо дззд с ЕИК: 175828736 на Википедия
3. после това го правят с още 300 клиента на които вземат на всеки по 200лв
4. и след 2 месеца закриват ДЗЗД-то
5. за следвъщите 300 клиента правят същото, с ново ДЗЗД

При арбитраж ДЗЗД-то, което в един момент се е казвало Википедия - 1во - е закрито и 2ро- е с друго име. В случят можете да видите в прикачените файлове, дружеството Википедия, последно се е казвало ПОКЕР ОНЛИНЕ. От което сами си напрвете извод за неговата защита.

Това се отнася и за icn.bg Когато закупите защитен домейн от тях, те се явяват посредници а защита се извършва от регистратор.бг.

DZZD-ta.jpg
DZZD-ta2.jpg

Най-добре е сами да си регистрирате ДЗЗД, което хем ще е активно по-време на арбитраж, хем ще носи името на защитеният домейн.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

нека да видим какво ще кажат хостинг компаниите тука
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Това е смутително най-малкото...
Но ще се изкажа утре -- днес нещо давам заето от сутринта
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Здравейте,

Четейки тази тема, си припомних за една стара моя идея, която събира прах в главата ми от доста време. Нито смятам, че "ще избия рибата", нито, че ще спечеля някакви големи суми пари, но ако някои колеги, онлайн предприемачи, сметнат, че това е една разумна за тях алтернатива, с радост бих се наел да им помогна.

Ако смятате мнението ми за offtopic, моля, изтрийте го. Не целя реклама или каквото и да е било, просто ми е интересно да чуя мненията Ви.

Ето тук нахвърлих набързо какво точно имам предвид: http://veda-accounting.com/zashtiten-bg-domeyn/
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

ggg007 - Аз ли не разбрах или това число 300 е метафора за да се подсили основната теза - Ако имаш инфо че за същият домейн са го направили и за други дай конкретна информация щото това 300 нещо звучи несериозно и олеква темата.

Веда една от основните линии по която критикувах Регистратора в другата тема беше че се опитват да въведат в заблуждение клиентите че едва ли не са абсолютно напълно защитени и тн. В момента ти може би неумишлено правиш същото
1. Притежавате НАИСТИНА защитен BG домейн;
Освен това не разбрах какво се случва с осигуровките на собственика на фирмата, защото ако се плащат не виждам къде ще му излезе края.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

- Приемам критиката ти. В интерес на истината не съм напълно запознат с нормативите и процедурите при арбитража. Текстът е променен. Както казах, все пак го "нахвърлих набързо", колкото да стане ясна идеята. :)

- Осигуровки не се дължат, ако фирмата не осъществява стопанска дейност.
 
Последно редактирано:
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Там плащаш 200 лева и после си плащаш колкото е годишната такса на домейна, не пак 200 лева ...
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

домейнът wikipedia.bg го загубих на арбитраж, тъй като ДЗЗД-то на което РЕГИСТРАТОР.бг е сменил името на википедиа за да го защити домейна, е закрито и се казва ПОКЕР ОНЛИНЕ. Може да видите прикачените файлове

А какво стана с домейна в крайна сметка ?
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Не е метафора - виж прикачения файл горе.
Също и сам можеш да си провериш в daxy.com

ggg007 - Аз ли не разбрах или това число 300 е метафора за да се подсили основната теза - Ако имаш инфо че за същият домейн са го направили и за други дай конкретна информация щото това 300 нещо звучи несериозно и олеква темата.

Веда една от основните линии по която критикувах Регистратора в другата тема беше че се опитват да въведат в заблуждение клиентите че едва ли не са абсолютно напълно защитени и тн. В момента ти може би неумишлено правиш същото

Освен това не разбрах какво се случва с осигуровките на собственика на фирмата, защото ако се плащат не виждам къде ще му излезе края.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Не че одобрявам твоя вид бизнес, но мисля, че ако искаш да си потърсиш правата, може да пуснеш една жалба до прокуратурата (вероятно Софийска Районна).
Ето ти откъс от Наказателния кодекс:
Чл. 209. (1) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода от една до шест години.
(2) Който със същата цел използва заблуждението, неопитността или неосведомеността на някого и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва с лишаване от свобода до пет години.
(3) В маловажни случаи по предходните алинеи наказанието е лишаване от свобода до една година или пробация.
Чл. 210. (1) За измама наказанието е лишаване от свобода от една до осем години:
1. ако деецът се е представил за длъжностно лице или за лице, което действува по поръка на властта;
2. ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното извършване;
3. ако измамата е извършена от длъжностно лице или от пълномощник в кръга на неговата длъжност или пълномощие или от лице, което непосредствено извършва по занятие сделки с валута в наличност;
4. ако е извършена повторно в немаловажни случаи;
5. ако причинената вреда е в големи размери.
(2) В случаите на точки 4 и 5 съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния.
Чл. 211. Когато измамата по чл. 209, ал. 1 и 2 и по 210 е в особено големи размери, представляваща особено тежък случай или представлява опасен рецидив, наказанието е лишаване от свобода от три до десет години. Съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния.

Може да пробваш и с гражданско дело по ЗЗД. Ето ти откъси:
Чл. 45. Всеки е длъжен да поправи вредите, които виновно е причинил другиму.
Във всички случаи на непозволено увреждане вината се предполага до доказване на противното.
...
Чл. 52. Обезщетение за неимуществени вреди се определя от съда по справедливост.
...
Чл. 55. Който е получил нещо без основание или с оглед на неосъществено или отпаднало основание, е длъжен да го върне.
Не може да иска връщане онзи, който съзнателно е изпълнил един свой нравствен дълг.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Unwise, мерси за съветите! Адвокатите ще ги разгледат. Важно е повече хора да не се лъжат.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Аз съм регистрирал домейн, който се води уж защитен, но в момента на регистрацията вече имаше фирма със същото име... Някак не виждам как ще променят името на тяхното дружество да бъде като името на вече съществуващо и да ми защитят домейна. Другото интересно нещо е, че от сайта на търговският регистър не мога да намеря цитираното по-горе дружество. Не казвам, че не си прав за твоя казус, но може би има И още нещо та с нетърпение очаквам да пише някой от хостващите компании да разясни за какво става дума. Някак прекалено много проблеми взе да създава icn напоследък и ако домейните не са наистина защитени ще стане голямо мазало...
 
От:

Привет @Mwfb Mwfbr,
Тъй като темета ни засяга косвено като компанията, макар и да нямаме много общо с този случай, си позволявам да предоставя информация на дискутиране по-горе въпроси и такива, които се обсъждат в друга паралелна на тази тема.

ICN.Bg регистрира домейн имена от първо ниво .BG, като акредитиран регистратор на домейн имена към национални регистър (register.bg). Домейн имената се предоставят в 3 основни направления:
1. Домейни без основание - с незащитен статус (съгласно ОУ на register.bg , чл. 2.3)
2. Домейни с основание на клиента - с защитен статус (съгласно ОУ на register.bg , чл. 2.3)
3. Домейни с основание от ICN.Bg 0 с защитен статус (съгласно ОУ на register.bg , чл. 2.3)

В горепосочените теми се дискутира единствено и само вариант 3 , а именно домейн с основание от трета страна или така наречения "ЗАЩИТЕН" домейн. Ако навлезете малко по-подробно в Общите условия на register.bg ще забележите, че всички домейн имена могат а бъдат арбитрирани независимо от начина им на регистрация. Също така ще забележите, че съществуват 14 еквиваленти основания за регистрация (ако не ме лъже паметта). От това следва, че домейните регистрирани като "НЕЗАЩИТЕНИ" могат да бъдат лесно отнети при арбитраж, а "ЗАЩИТЕНИТЕ" не.

Тъй, като темите са в обвинение за НЕ поддържане на основанието за регистрация, бих искал да насоча вниманието Ви към следната точка от ОУ - 2.3.4.1:
2.3.4.1. Да предостави на РЕГИСТЪРА документи удостоверяващи основанието за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО. Основанието трябва да е налице към момента на регистрацията на ДОМЕЙНА. Последващи промени в обстоятелствата се отразяват в регистрацията само в предвидените в тези ОБЩИ УСЛОВИЯ случаи. В този случай ДОМЕЙНЪТ се регистрира като ЗАЩИТЕН.

Не бих искал аз да правя анализ на този чл. 2.3 (ПРИНЦИПИ НА РЕГИСТРАЦИЯ).
В практиката на Register.bg няма арбитриран и отнет домейн в полза на трета страна поради НЕ поддържане на основанието за регистрация или неговата промяна. Домейни са арбитрирани и отнети единствено поради следните причини: Водят до объркване, поради злоупотреба или нарушаване на ОУ на register.bg

Имам лична кореспонденция с регистранта на wikipedia.bg, г-н Ташев (който е мой близък), в която го помолих да ни предостави документа за отнемане на домейна, за да можем да го анализираме. За съжаление все още не съм получил такъв. Възможно е и самия той все още да не го е получил официално и поради причина да се илюстрират хипотетични причини за отнеманото на домейна.
Самия домейн wikipedia.bg не се управлява от ICN.BG още от 2011г, когато е прехвърлен на името на г-н Д.Ташев.

Надявам се, кратко и резюмирано да съм успял да обрисувам ситуацията. Подробната информация може да намерите на следния адрес https://www.register.bg/user/static/rules/bg/index.html


П.П. @Mwfb Mwfbr , бих искал да те помоля да ми предоставиш на ЛС или тук малко повече информация по последното си изречение в поста, тъй, като ние сме компания ориентирана към клиента и държим да съдействаме на всеки, който среща някакви проблеми.

Аз съм регистрирал домейн, който се води уж защитен, но в момента на регистрацията вече имаше фирма със същото име... Някак не виждам как ще променят името на тяхното дружество да бъде като името на вече съществуващо и да ми защитят домейна. Другото интересно нещо е, че от сайта на търговският регистър не мога да намеря цитираното по-горе дружество. Не казвам, че не си прав за твоя казус, но може би има И още нещо та с нетърпение очаквам да пише някой от хостващите компании да разясни за какво става дума. Някак прекалено много проблеми взе да създава icn напоследък и ако домейните не са наистина защитени ще стане голямо мазало...
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Първо искам да поздравя ИСН за начина по който поднесоха своята позиция - хората от регистратора могат само да се учат.

Второ обаче ми се струва че тук на лице излиза една доста порочна практика която дори и да не е проблем от юридическа гледна точка мисля че е крайно некоректна от бизнес гледна точка защото хората заплащат да им бъде регистрирано дадено дружество и никъде не се споменава че всъщност само ще им бъде преименувано съществуващо такова след което ще замине с ново име за следващият кандидат.
Освен това мисля че се прави доста фриволна интерпретация на член 2.3.4.1 - От този текст може да заключим категорично единствено че ако представиш необходимите документи домейна ще бъде регистриран като защитен - Но да твърдиш че ако основанието изчезне тоест се смени името на дружеството не е проблем за мен е доста неприемливо и невярно. И ако действително до момента няма случай такъв домейн да е отнет е по скоро в следствие на това че са намерени други причини но бъдете сигурни че много скоро особено ако този случай се разшуми достатъчно ще тръгне цяла лавина от такива искания и отнемания.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Правилата на register.bg са много кратки и ясно, въпреки че имат и много вратички като например :
5.5.1. При избора на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО на ДОМЕЙНА РЕГИСТРАНТЪТ трябва да се съобразява с обстоятелството, че регистрацията на ДОМЕЙНА може да бъде оспорена (арбитрирана) от други заявители.

От тук следва следната точка, с която register.bg най-често си измива ръцете и с която отнема домейни по тяхно усмотрение:
5.4.2. Когато желаното ИНТЕРНЕТ ИМЕ може да доведе до объркване, РЕГИСТРАНТЪТ трябва да избере друго име.

От регистъра дори дават следния пример :
Фирма Мечо Пух ООД регистрира домейна mechopuh.bg , като предоставя нужните документ на Мечо Пух ООД
След 2 години се слива с фирма Прасчо АД и Юридическото лице Мечо Пух ООД престава да съществува.
Това разбира се не основание домейна mechopuh.bg да бъде оотнет по чл. 9 дири и при арбитраж от страна на друга ново регистрирана фирма Мечо Пух ЕООД с търговка марка Мечо Пух

Частните случи са много и поради тази причина изрично е използвана фразата "към момента на регистрацията".

Второ обаче ми се струва че тук на лице излиза една доста порочна практика която дори и да не е проблем от юридическа гледна точка мисля че е крайно некоректна от бизнес гледна точка защото хората заплащат да им бъде регистрирано дадено дружество и никъде не се споменава че всъщност само ще им бъде преименувано съществуващо такова след което ще замине с ново име за следващият кандидат.
Освен това мисля че се прави доста фриволна интерпретация на член 2.3.4.1 - От този текст може да заключим категорично единствено че ако представиш необходимите документи домейна ще бъде регистриран като защитен - Но да твърдиш че ако основанието изчезне тоест се смени името на дружеството не е проблем за мен е доста неприемливо и невярно. И ако действително до момента няма случай такъв домейн да е отнет е по скоро в следствие на това че са намерени други причини но бъдете сигурни че много скоро особено ако този случай се разшуми достатъчно ще тръгне цяла лавина от такива искания и отнемания.[/QUOTE
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

те сменят името на ДЗЗД. Всички ДЗЗД-та са вписани в daxy.com Няма ги в търговския регистър

Аз съм регистрирал домейн, който се води уж защитен, но в момента на регистрацията вече имаше фирма със същото име... Някак не виждам как ще променят името на тяхното дружество да бъде като името на вече съществуващо и да ми защитят домейна. Другото интересно нещо е, че от сайта на търговският регистър не мога да намеря цитираното по-горе дружество. Не казвам, че не си прав за твоя казус, но може би има И още нещо та с нетърпение очаквам да пише някой от хостващите компании да разясни за какво става дума. Някак прекалено много проблеми взе да създава icn напоследък и ако домейните не са наистина защитени ще стане голямо мазало...
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Аз също поддържам тези твърдения. Дано да не тръгне тази лавина, но аз лично мисля, че няма какво да я спре!

Първо искам да поздравя ИСН за начина по който поднесоха своята позиция - хората от регистратора могат само да се учат.

Второ обаче ми се струва че тук на лице излиза една доста порочна практика която дори и да не е проблем от юридическа гледна точка мисля че е крайно некоректна от бизнес гледна точка защото хората заплащат да им бъде регистрирано дадено дружество и никъде не се споменава че всъщност само ще им бъде преименувано съществуващо такова след което ще замине с ново име за следващият кандидат.
Освен това мисля че се прави доста фриволна интерпретация на член 2.3.4.1 - От този текст може да заключим категорично единствено че ако представиш необходимите документи домейна ще бъде регистриран като защитен - Но да твърдиш че ако основанието изчезне тоест се смени името на дружеството не е проблем за мен е доста неприемливо и невярно. И ако действително до момента няма случай такъв домейн да е отнет е по скоро в следствие на това че са намерени други причини но бъдете сигурни че много скоро особено ако този случай се разшуми достатъчно ще тръгне цяла лавина от такива искания и отнемания.
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Зависи как се интерпретира това за лавината. Ако дадем следния пример.
Имаш дебитна карта. Теглиш парите от банкомат, след 1 година картата изтича и не я подновяваш. Означава ли, че след 1 година банката ще ти иска парите обратно, понеже нямаш вече дебитна карта, а само в момента на теглене си имал легитимна дебитна карта?
Поне на мен такъв пример ми идва на ум, вие преценете дали се връзва :)
 
От: Истината за РЕГИСТРАТОР.БГ и ICN.bg и за "защитените домейни" които продават!

Декември примера е доста неуместен но все пак може да го интерпретирам и него.

Имаш дебитна карта - можеш да теглиш - Изтича ти дебитната карта - Няма как да теглиш.

Същото ще се получи и с домейните защитени по този начин - Имало е основание регистрирани са - Били са защитени - Изчезнало е основанието - съвсем спокойно могат да се оспорят и да се загубят ако оспорващият се обоснове достатъчно.

Това за лавината от такива искове го мисля защото - Много хора имат регистрирана фирма и установяват обаче че името им е вече взето питат на какво основание отговора е има регистрирано такова дружество нищо не можете да направите - да сте се сетили навреме да си търсите домейна и хората клекват.
Сега обаче изведнъж се разнася слуха че всъщност тези дружества освен че са кухи носят съвсем различно име - и всички които през тези години са искали да си вземат някой домейн почват да се питат а дали този моят домейн не е защитен по същият начин - и дали не може да си го взема ако са имали глупостта да го направят по този начин.
След което нещата опират до регистъра появи ли се прецедент нещата стават неудържими и фирми като Регистратора които са хитрували на дребно ще понесат много тежки последици.
 

Горе