Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

blackout8

Well-Known Member
.... или липсата на разлики между нацистката и съветската тоталиристическа машина. Филма не много препоръчителен за хората със слаби психики:

[video=youtube;oVZjyyAE-78]https://www.youtube.com/watch?v=oVZjyyAE-78[/video]
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Историята на тоталитаризма няма как да бъде пълна, ако в нея не се разказва за САЩ - държавата, която е изградена от роби и ръководена от расисти през по-голямата част от историята си. Държавата, където всеки може да бъде арестуван и държан затворен неограничено време без съд и присъда. Държавата, където полицията има право да конфискува без право на обжалване всичките ти пари в брой, без значение откъде ги имаш. Държавата, която създава фалшиви мобилни клетки, за да следи населението си без да знаят мобилните оператори. Държавата, където редовно арестуват и слагат белезници на 5-6 годишни деца. Държавата, където е измислен и прилаган Маккартизмът. Държавата, която пуска бомби, за да убива хора навсякъде по света, без да знае върху кого точно падат. Единствената държава в света, която е използвала ядрени бомби, за да избива цивилни. Държавата, която е в световния топ 3 по количество затворници на глава от населението. Държавата, която за краткия период на съществуването си на практика успя да заличи цяла една раса. Хитлер не успя да избие евреите, но американците се справиха далеч по-успешно с индианците. И т.н.

[video=youtube;3kEpZWGgJks]https://www.youtube.com/watch?v=3kEpZWGgJks[/video]

[video=youtube;K4NRJoCNHIs]https://www.youtube.com/watch?v=K4NRJoCNHIs[/video]
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

.... или липсата на разлики между нацистката и съветската тоталиристическа машина.
Само това изречение ме отказва да гледам филма, разликите между двата режима са фундаментални, дефакто двата режима са абсолютна противоположност. Като се тръгне от това как са установени, до вярата им в Бога, икономика, отношение и разбиране за нация/раса и т.н., и т.н.

Иначе, нито един от двата режима не е направил нещо, което да не е направено и от демократите, дори лично според мен и националсоц бледнее както пред болшевизма, така и пред демократичните зверства. Лагерите например са английско творение, в което по време на англо-бурската война са брутално унищожени над 100 000 бури (жени и деца). Ето пример с бруталния ГЕНОЦИД, който извършват британците през ВСВ - Как Великобритания извърши най-големия геноцид в човешката история?


А колко души убиха атомните бомби в Япония? Брутално изпепелени от американците. Да не говорим за съвремените войни на американците, милиони са мъртви заради тях, както колегата по-горе е отбелязал в клиповете, редовно избиват цивилни с дрони и прочее, и прочее.

Тука мисля сме интелигентни хора, айде да си спестим пропагандните глупости свързани с т.нар. декомунизация и денацификация.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Супер, ме кефите пускам тема за едно а препратки за друго пишете ...
@Тест, прав си но там ги тресе завалиите тежък държавен-корпоративизъм + силна полицейщина, но и съдебна система...
@Ред, виж какво е писал Гьобелс по линият Сталин Хитлер и класовият, след това расов враг, нова раса и т.н и т.н ... разликата е само до икономическа гледна точка в едните всичко е планово в другите всичко е в ръцете на едрият капитал, а той в ръцете на партията. Общото е именно в машината за убиване(прочистване) ксенофобията и имагинерният нов човек и още работи но както и да е!
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

@Тест, прав си но там ги тресе завалиите тежък държавен-корпоративизъм + силна полицейщина, но и съдебна система...
В основата си това е просто малко по-различна форма на класическия тоталитаризъм. Американският тоталитаризъм се е доказал във времето като по-устойчив от съветския, но между тях има много общи неща. Със сигурност няма как да наречем американския строй свободен или демократичен. Той още в основата си отрича всякаква свобода и справедливост. Няма как да е друго щом можеш съвсем законно да си купиш какъвто закон поискаш, а резултатът от различните избори е правопропорционален на бюджета на предизборните кампании.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Ако не са били нацистите да финансират Ленин, нямало е да има СССР.
 
От: От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Кво ти пука, сега нали пак всички са щастлиФТИ, че пак демократичния БОКО ТИКВАТА с РЕАНИМАТОРИ + ФОННДА ЗА СПАСЕНИЕ НА БОКО + АЗ БЪРКАМ В ЗАДНИКА НА ВСИЧКИ управляват....
Имаме идеална "демокрация" за която се бореха огромна част от съфорумците тука доста време. ;)
Блеки е един от тях колкото и а не ми се иска.
След това мнение, очаквай, бърни, биоз ромбеца (ох не мога да ги запомня всички, както е казал един велик българин по делата ще ги познаете).
Само това изречение ме отказва да гледам филма, разликите между двата режима са фундаментални, дефакто двата режима са абсолютна противоположност. Като се тръгне от това как са установени, до вярата им в Бога, икономика, отношение и разбиране за нация/раса и т.н., и т.н.

Иначе, нито един от двата режима не е направил нещо, което да не е направено и от демократите, дори лично според мен и националсоц бледнее както пред болшевизма, така и пред демократичните зверства. Лагерите например са английско творение, в което по време на англо-бурската война са брутално унищожени над 100 000 бури (жени и деца). Ето пример с бруталния ГЕНОЦИД, който извършват британците през ВСВ - Как Великобритания извърши най-големия геноцид в човешката история?


А колко души убиха атомните бомби в Япония? Брутално изпепелени от американците. Да не говорим за съвремените войни на американците, милиони са мъртви заради тях, както колегата по-горе е отбелязал в клиповете, редовно избиват цивилни с дрони и прочее, и прочее.

Тука мисля сме интелигентни хора, айде да си спестим пропагандните глупости свързани с т.нар. декомунизация и денацификация.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Кво ме намесваш пак?

Едно си баба знае, едно си бае.

Тема: "Шахмат".
Пост на Уни:
"Абе не знам за шахмата, ама Боко колко е лош, и гугъл как ме прееба...."

Земи си почивка малко, по добре.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Щото те обичам за туй :p
Кво ме намесваш пак?

Едно си баба знае, едно си бае.

Тема: "Шахмат".
Пост на Уни:
"Абе не знам за шахмата, ама Боко колко е лош, и гугъл как ме прееба...."

Земи си почивка малко, по добре.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

В основата си това е просто малко по-различна форма на класическия тоталитаризъм. Американският тоталитаризъм се е доказал във времето като по-устойчив от съветския, но между тях има много общи неща. Със сигурност няма как да наречем американския строй свободен или демократичен. Той още в основата си отрича всякаква свобода и справедливост. Няма как да е друго щом можеш съвсем законно да си купиш какъвто закон поискаш, а резултатът от различните избори е правопропорционален на бюджета на предизборните кампании.

Съгласен съм с теб, но е далеко от тоталитаризма - в момента ги тресе здрав цоцоализъм, но за напред не се знае нищо.
Темата беше за жертвите на тоталитаризма, а не какъв цоцализъм има сега в САЩ, ЕС, Русия и т.н ...
 
От: От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Кво ти пука, сега нали пак всички са щастлиФТИ, че пак демократичния БОКО ТИКВАТА с РЕАНИМАТОРИ + ФОННДА ЗА СПАСЕНИЕ НА БОКО + АЗ БЪРКАМ В ЗАДНИКА НА ВСИЧКИ управляват....
Имаме идеална "демокрация" за която се бореха огромна част от съфорумците тука доста време. ;)
Блеки е един от тях колкото и а не ми се иска.
След това мнение, очаквай, бърни, биоз ромбеца (ох не мога да ги запомня всички, както е казал един велик българин по делата ще ги познаете).

Уни, пак типично по комунистически отклоняваш темата. Ни в клин ни в ръкав намесваш политиката в БГ?!?!
Каква демокрация има в БГ, кви 5 лева - оправи се бе момче тук е псевдо демокрация управлявана от бившото ДС и всички деца на номенклатурата! Ти сам се отрече от твоите любимци, а преди години ги възхваляваше - или говори по темата нещо или недей - осраха пейзажа и още ги искаш, аз искам промяна и реформа на тази коака или това е лошо?
Пуснах темата само и единствено някой ако е забравил какво прекрасно нещо е тоталитаризма или прекомерната диктатура - до масови репресии и геноцид към собственият си народ по каквито си искат причини.
 
Последно редактирано:
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Понеже много обичате история и много намесвате бомбардировките над Хирошима и Нагасаки и нещо се опитвате да ме топите за неща дето не съм ги казал, та си направих труда да разровя малко Уикито.


http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_bombings_of_Hiroshima_and_Nagasaki

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D0%B8_%D0%B1%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0_%D0%A5%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%BC%D0%B0_%D0%B8_%D0%9D%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BA%D0%B8



Изчисляването на човешките жертви от двете бомби е затруднено от няколко фактора: ниска достоверност на записките за населението, правени по това време в Япония, огромното количество жертви, починали малко по-късно или години след бомбардировките, или стремежа да бъде преувеличен броя на жертвите от японска страна, в зависимост от политическите намерения.

Счита се че жертвите в Хирошима са между 90 000-140 000 души, а в Нагасаки между 60 000-80 000, като болшинството от жертвите са от цивилното население.

Други източници посочват 330 000 убити, 476 000 ранени и 9 200 000 бездомни.


Няколко месеца преди бомбардировката над Хирошима и Нагасаки, се провежда тежката битка за остров Окинава, в която само жертвите сред населението са между 50,000 и 140,000 души, японската армия дава около 100-125,000 а американската около 72,000 жертви.


Само в една битка за един остров загиват повече хора отколкото във въпросните бомбардировки. Eдните са убити хуманно с куршуми и шрапнели, а другите с атомна бомба. В единия случай повечето са цивилни, а в другия цивилните са около 30%-40%, а останалите военни. А да и забравихме най-гадното. В единия случай загиват 70 000 американци, в другия няма загинали американци.
 
От: От: От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Е как да се оправя, като всеки който е по-ляво мислещ го наричате всички комунист?
Комунизъм ли е да помогнеш на приятел в нужда? Ей за това се нервя братле, нямам против никой знаеш че имаме допирни точки и с теб и с ромбеца и с бърни и с биоз, нищо че се хейтим за боко.
Ама стига с тея комунисти, верно е роден съм по това време, но повече от чавдарче не съм бил, и не ми е харесвало някой да ми казва ти ще ти такъв или онакъв.
Уни, пак типично по комунистически отклоняваш темата. Ни в клин ни в ръкав намесваш политиката в БГ?!?!
Каква демокрация има в БГ, кви 5 лева - оправи се бе момче тук е псевдо демокрация управлявана от бившото ДС и всички деца на номенклатурата! Ти сам се отрече от твоите любимци, а преди години ги възхваляваше - или говори по темата нещо или недей - осраха пейзажа и още ги искаш, аз искам промяна и реформа на тази коака или това е лошо?
Пуснах темата само и единствено някой ако е забравил какво прекрасно нещо е тоталитаризма или прекомерната диктатура - до масови репресии и геноцид към собственият си народ по каквито си искат причини.
 
От: От: От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Е как да се оправя, като всеки който е по-ляво мислещ го наричате всички комунист?
Комунизъм ли е да помогнеш на приятел в нужда? Ей за това се нервя братле, нямам против никой знаеш че имаме допирни точки и с теб и с ромбеца и с бърни и с биоз, нищо че се хейтим за боко.
Ама стига с тея комунисти, верно е роден съм по това време, но повече от чавдарче не съм бил, и не ми е харесвало някой да ми казва ти ще ти такъв или онакъв.

Уни, явно имаш още да учиш и най-вече да четеш! Говоря, че отклоняваш по комунистически, демек с такъв приом ! Ако не знаеш любимият приом на отклоняване на темата е този - сменяш темата като оборваш теза, чиято никой не защитава!
Вземи вникни малко в нещата и после се прави на засегнат или не! А иначе, комунистите първо помагат на себе си и после каквото стане - така, че ако ти вадим тази логика, не си ... но и не съм ти казал, че си, а използваш такова мислене!
Пуснал съм за съветската история и машината за убиване ти ми викаш стил абе вие що си биете негрите, смятам го знаеш вица.
 
От: От: От: От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Никой не се е роди научен братле. Уча се ежедневно на страшно много неща, но има и много които ме карат да не го правя.
Иначе уча се от теб, уча се и от всички останали независимо от всичко стига да имам желание.
А иначе не мисля, че проблемите ни са в това кой колко учи, а в това кой кого учи!
Примерно, ако ми трябва съвет, мнение или каквото и да е свързано с икономика веднага бих потърсил теб, ако ми трябва съвет за хостинг или квото и да е от този род петко, кула или sy1fx ( нищо, че сме се карали и спорили за мен той си е много добър експерт ), както и за много други неща и много други хора.
Не искам да ме разбираш погрешно просто по някои теми не ни съвпадат мненията, но иначе знаеш, че сме си френдчета.
И не ми се вързвай на всяка приказка особено последно време ;)
Уни, явно имаш още да учиш и най-вече да четеш! Говоря, че отклоняваш по комунистически, демек с такъв приом ! Ако не знаеш любимият приом на отклоняване на темата е този - сменяш темата като оборваш теза, чиято никой не защитава!
Вземи вникни малко в нещата и после се прави на засегнат или не! А иначе, комунистите първо помагат на себе си и после каквото стане - така, че ако ти вадим тази логика, не си ... но и не съм ти казал, че си, а използваш такова мислене!
Пуснал съм за съветската история и машината за убиване ти ми викаш стил абе вие що си биете негрите, смятам го знаеш вица.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Е няма как това е хубавото различни мнения ще родят истината, за другото си прав ;) Знам, че си с леви убеждения, макар че не веднъж съм те виждал и доста десни виждания да имаш, а и като тръгнем да бистрим нещата имаме доста виждания по проблемите ни в държавата. Отплеснахме се от темата
Сега като се замисля почти навсякъде където комунистите дошли или става директно прочистване на народа или пак масов глад и геноцид стил Мао ...
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Всъщност може да се съчетае темата за тоталитарния Съветски съюз и атомните бомби. Интересен факт е, че чудовището Сталин, ръководещ СССР, разполага с атомна бомба през последните 4 години от живота и управлението си, но така и не се решава да я използва срещу враговете си. Дори той осъзнава, че това е ужасно оръжие. За сметка на това американският президент Хари Труман, който незнайно защо, не е останал в историята като чудовище, дава нареждане за използване на атомни бомби срещу цивилно население. Причина за това е фактът, че историята се пише от победителите. Това обаче не означава, че хората трябва да са като коне с капаци. От пускането на атомните бомби над Япония, до ден днешен, американската пропагандна машина работи активно, за да оправдае най-голямото военно престъпление в световната история, което остава ненаказано и до днес.
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Ако не са били нацистите да финансират Ленин, нямало е да има СССР.
Когато Ленин е вилнеел с червената пасмина в Царска Русия, Хитлер е бил редови войник в окопите на ПСВ. Що за щуротии пишеш?
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Не знам дали имаме въобще комунисти или демократи сред тези които ни управляват братле.
И да бил съм и десен, там където намирам смисъл да съм, просто искам да е справедливо ( иначе се хапем постоянно всички в форума ) вместо да се обединим и да направим наистина нещо, а истината е , че можем.
Истината е, че ние от форума, ако се обединим рейтинга на нова и боклуктв, ще падне, а този цирк на протестна мрежа ще е като туха от щайга с хляб. ;)

Е няма как това е хубавото различни мнения ще родят истината, за другото си прав ;) Знам, че си с леви убеждения, макар че не веднъж съм те виждал и доста десни виждания да имаш, а и като тръгнем да бистрим нещата имаме доста виждания по проблемите ни в държавата. Отплеснахме се от темата
Сега като се замисля почти навсякъде където комунистите дошли или става директно прочистване на народа или пак масов глад и геноцид стил Мао ...
 
От: Истроията на СССР - историята на тоталитаризма

Супер, ме кефите пускам тема за едно а препратки за друго пишете ...
@Тест, прав си но там ги тресе завалиите тежък държавен-корпоративизъм + силна полицейщина, но и съдебна система...
@Ред, виж какво е писал Гьобелс по линият Сталин Хитлер и класовият, след това расов враг, нова раса и т.н и т.н ... разликата е само до икономическа гледна точка в едните всичко е планово в другите всичко е в ръцете на едрият капитал, а той в ръцете на партията. Общото е именно в машината за убиване(прочистване) ксенофобията и имагинерният нов човек и още работи но както и да е!
Ами, ще ми е интересно къде си прочел тия неща от Гьобелс. В България е издавана само една книга от него - Политически речи

Дай да видим какво казва Гьобелс, макар че той не е кой знае какъв идеолог на националсоциализма.

Относно за "ксенофобията" пишеш някакви глупости, на страната на германците се бият негри, индийци и каквито се сетиш. Има няколко мюсюлмански дивизии на Вафен СС. Основният им съюзник са японците, а самите германци правят експедиции в Тибет. Има един милион руснаци на страната на Германия и т.н.

Bundesarchiv_Bild_101III-Mielke-036-23,_Waffen-SS,_13._Gebirgs-Div._%22Handschar%22.jpg


Фактически, Вафен СС е първата интернационална, забележи, доброволческа армия. Всичките горни са доброволно отишли да се бият на страната на Германия.

Расовите идеологии и теории са доста по-различно нещо от това, което си мислиш. Така че, щом не си се интересувал от темата, просто не пиши простотии.

Колкото до това какви са разликите между болшевизма и нацсоц, огромни са, това са напълно противоположни режими (идеологически).
 
Последно редактирано:

Горе