И отново по темата за SOPA

ktomov

Premium
Както всеки ден, така и днес не пропуснах да разгледам архива от нови добавки за wordpress и попаднах на това http://wordpress.org/extend/plugins/go-dark/
Явно наистина в другите, да не кажа някоя обидна за нашата държава дума - нещата са на по-високо ниво.
Интересно ми е какво е вашето мнение. Бихте ли подкрепили един такъв протест или иначе казано да се лишите от дневните си печалби с цел да разпространите новината за гаврата, която е на път да се случи?
 
От: И отново по темата за SOPA

С удоволствие ще се включа даже предлагам всеки който иска да го направи да сложи на 18-ти сайта в темата
 
Аз съм за. Единственото, което ме човърка е какво влияние ще окаже редиректа върху доброто класиране на сайта. Ако може някой напреднал СЕО да се разпише в темата за да разсее съмненията ми и евентуалните бъдещи проблеми.

Това определено трябва да получи гласност, защото така като гледам в България я няма, а всички ще пострадаме при приемане на този законопроект.
 
От: И отново по темата за SOPA

До колкото прочетох в описанието това не би трябвало да навреди на сайта - освен това ако съм разбрал правилно това ще е за един ден тоест дори и един ден да не може да се обхожда сайта не мисля че ще пострада. Имал съм случай с дни някой сайт да не е онлайн и не се е отразявало на класирането.
 
Абе и аз така го прочетох, но реших да поискам второ мнение.
Друг вариант за тези които се притесняват от последствията е този - http://wordpress.org/extend/plugins/stop-sopa-ribbon/
Важно е да се даде гласност, че не остана много време.
 
От: И отново по темата за SOPA

Сега обаче като гледам последното си мисля че май някой се опитва да понатрупа трафик и линкове
 
Всички добавки водят до един адрес - http://americancensorship.org/
Не мисля, че има нещо лошо от това, на мен няма да ми коства кой знае колко да линкна някой сайт за ден, при положение, че целта е важна за постигане. А предвид информацията, която предоставя горния сайт, дори и без тези добавки бих им сложил линка някъде из сайтовете ми :)
 
От: И отново по темата за SOPA

И тва възможно ли е изобщо да го приемат?
Как дори за ЕДНА СЕКУДНА, може да се ОБМИСЛИ такова предложение..
Как може изобщо да му хрумне на някой за това..

Да забранят достъпа до Facebook..Youtube и други гиганти..?

Кво му става на свят бе?
Шистов газ..? СОПИ.. Кризи..? Евро.. Долари..

Кво става бе.. на къде вървим..?
те след 1 година ще искат да ни спрат яденето бе..
Еб*х му мамата и работата..

тва е СУПЕР КОНТРОЛ НАД ХОРАТА..
Как се получавата такава ситуация..
Аз вече се осещам като роб в тоя свят..
Подвластен.. квото ми кажат и козерувам.. Баси работата.. Баси и чудесията...

Най-лошото е, че НИКОЙ НЕ ГО БОЛИ ОНАЯ РАБОТА, за НАРОДА.. за населенията.. за ХОРАТА..
Дали верно, няма да е добре да има разчистване през 2012? Не сте ли се замисляли ?
 
и линк да им сложите ако е достаъчно масово ще излязат за каквото го имат на сайта http://americancensorship.org/ и ще е по трайно решение от редирект за ден...

Аз ще ползвам черната им лента. Още онзи ден реших да не затормозявам допълнително потребителите.
 
От: И отново по темата за SOPA

Гледах, че викито ще се включат. А и това става въпрос за сащ, въпреки, че не знае дали и европа няма да ги последва.
 
От: И отново по темата за SOPA

Гледах, че викито ще се включат. А и това става въпрос за сащ, въпреки, че не знае дали и европа няма да ги последва.
Мда, те, както и Обама са против този закон. Покрай сухото ще горне и зеленото. Но най-кофти е, че по една или друга причина се ограничава свободата в мрежата. Като педерунгели №1, godaddy, са ги подкрепили първи. Много тъпа история, но явно това им е метода да се справят с пиратството, защото е криза и трябва да се яде. Гласуването на глупави закони и наредби е в основата на всяка кризистна мярка. :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Проблемът и при двата законопроекта SOPA и PIPA е че реално въвеждат цензурата в интернет.
Прокламираната като най-голямата демокрация в света страна ,а имено Америка въвежда цензурата.
По-голям антидемократичен акт здраве му кажи.Основната причина за предлагането на този законопроект
е борбата с пиратството, а истината е че се защитават корпоративни интереси.Чист лобизъм.
Нормално е големите интернет компании да са против.По силата на този законопроект 90% от сайтовете
ще нарушават закона.За мен интересен е моментът, че SOPA предвижда спиране на сайтове извън САЩ
и подвеждане под отговорност на собствениците им.Може ли един американски закон да простира
юрисдикцията си извън територята на САЩ или просто "братята" американци се самозабравиха.
 
От: И отново по темата за SOPA

Силно се съмнявам, че ще прокарат закона. Според мен по-скоро искат да видят каква ще е реакцията ... Илюминатите в действие...
 
От: И отново по темата за SOPA

Проблемът и при двата законопроекта SOPA и PIPA е че реално въвеждат цензурата в интернет.
Прокламираната като най-голямата демокрация в света страна ,а имено Америка въвежда цензурата.
По-голям антидемократичен акт здраве му кажи.Основната причина за предлагането на този законопроект
е борбата с пиратството, а истината е че се защитават корпоративни интереси.Чист лобизъм.
Нормално е големите интернет компании да са против.По силата на този законопроект 90% от сайтовете
ще нарушават закона.За мен интересен е моментът, че SOPA предвижда спиране на сайтове извън САЩ
и подвеждане под отговорност на собствениците им.Може ли един американски закон да простира
юрисдикцията си извън територята на САЩ или просто "братята" американци се самозабравиха.

Ти реално оперираш на техния пазар. Както и спряха покер сайтове регистрирани в разни офшорки :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Регистърът на домейни Go Daddy стана жертва на масов отлив на клиенти към най-големия си конкурент NameCheap, съобщава сайтът CNET.
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...zagubi_70_hil_domeina_za_edna_sedmica_zaradi/

Светът е пълен с продажници :) СОПА е обречен ...
 
Тъй аз се включих със сайта ми за филми. Ако някой има желанието да сложи тази лента, а няма техническата способност - ще му помогна на драго сърце.
 

Горе