КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Stop

Active Member
Лично за мен, освен основните неща които всеки прави на страницата си (Title tags и тем подобни), за да се ранкваш добре в търсачките ти трябват САМО КАЧЕСТВЕНИ ЛИНКОВЕ, сиреч сеото се свежда до креативни начини за набиране на линкове от разнообразни сайтове със натурални темпове.

Подкрепям тезата си със баналния пример, за който за първи път чух преди 8 години, ВАЛИДЕН И ДНЕС, а именно:

Напишете в гоогле click here и на първо място излиза Сайтът на Apple Quck time Download (а на времето беше сайта на Adobe) и както и в момента така и преди в страницата НЯМА НИКАДЕ думичката "click here", а излиза на първо място защото повечето линкове към страницата са с анкор текст "click here to download"
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Не разбрах много идеята на темата. Каква е нашата теория за SEO? Ами то каква теория, то SEO факторите са си всеизвестни :)
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Когато хората започнат да те линкват сами, това значи, че сайта ти е успешен :)
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Е тва ясно, ама той май има в предвид катеренто в серпа като резултат от извършване на SEO :)
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Когато хората започнат да те линкват сами, това значи, че сайта ти е успешен :)

Това определено е изворът! При такова положение сайтът може да е на първо място и да стои там с години без дори да сме чували думата SEO
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Кой търси 'click here' и с каква цел?
Това какво общо има, той искаше да каже че може да излизаш отпред в търсенето, без въобще да имаш думата в сайта си, само заради линковете.
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Еми тогава да даде смислен пример.

Примера е много точен. Заради линковете "click here to download" в много сайтове, този излиза отгоре.
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Примера е много точен. Заради линковете "click here to download" в много сайтове, този излиза отгоре.

И това ли неговата теория за SEO? Линкове... Не знаехме, ей ...
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Когато хората започнат да те линкват сами, това значи, че сайта ти е успешен :)
То аз туй проникновено прозрение се опитвах да го внуша на СЕО-тата тъдява още преди няколко годин - кога са регнах :) .
Някакви дандании бяха станали пак.

Или правиш хубав и желан контент, или скапан, ама с хубаво СЕО.

А оттогаз естествено прозрях и още някои неща :-o ...
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

...Аз следя темата, но се въздържам от отговор, за да не стават излишни спорове...

И това ли неговата теория за SEO? Линкове... Не знаехме, ей ...

Алаъне не мисля че точно на теб трябва да ти казвам, колко теми във форума има за on page optimization - колко пъти да имаме ключовата дума в заглавието, Колко % да е keyword density и още много други похвати за SEO които съществуват и много хора използват - аз също им обръщам внимание, и със поста си не ги отричам, просто твърдя, че дори и без това само с линкове може да се стигне до първите позиции.

А относно точността на примера ми, ако акулата се беше позамислила малко ми се струва, че няма да има нужа нужда от обяснения, но ако се е позамислил и все още не го разбира с радост ще му го обясня бавно и разбираемо.
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Еми щом това е теория ти, докажи ни тогава чрез експеримент.

Алан каза, че форумните подписи влияят в/у SERP'а и го доказа чрез експеримент!
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Под вашата теория имам в предвид, кое е НАЙ-ВАЖНОТО нещо за вас.

Още със първия си пост с примера който дадох показах, че може да се класираш за ключова дума на 1во място в Google, без дори тази ключова дума да фигурира нито 1 път в съдържанието на страницата.

Или че за гугъл най-важното е какво пише в анкор текста ако 1 милион човека линкват с анкор текст click here, щом хората казват че това е click here, значи и гугъл показва на останалите в резултатие си този сайт на първо място без значение че тази дума не е спомената в самия сайт нито веднъж.

А преди години в подобен разговор съм срещал и пример със сайт на филм ако не се лъжа беше, на който сайт нямаше нищо друго освен една голяма картинка (постера на филма) без никакъв текст само картинка и той пак беше на първо място за някаква си дума там... срещу милиони други резултати. пак благодарение на линковете.
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Още със първия си пост с примера който дадох показах, че може да се класираш за ключова дума на 1во място в Google, без дори тази ключова дума да фигурира нито 1 път в съдържанието на страницата.
И какъв е смисълът? Много добре знам за какво говориш, но това е супер трудно, ние не сме нито адоби, нито епъл, че да ни линкват ститици хиляди, наистина тоя пример няма много смисъл, защото съм пробвал да линквам с едни анкори към нещо, което го няма в сайта и беше epic fail, не казвам, че не е възможно, казвам, че изисква много повече линкове от различни домейни, и т.н. > каква теория би било това? Вмомента просто казваш : многото линкове влияят на серпа много > ами то това ти е off page оптимизацията, нали, не е теория това, това се знае от 99 -процента от хората тук, точно затова те смъмрихме що за теория е това.
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

Еми то така се получава като ви мързи да чете те отначалото на темата.

Нали казах, че целта ми е всеки да каже какво е най-важното нещо за него. За мен са линковете.

И че според мен вместо докато пишем съдържанието на сайтовете си, вместо да губим излишно време във изчисляване колко точно процента да се повтаря дадена ключова дума или там някакви други теории от този тип, които отнемат време и правят статията нечетлива, по-ефективно е да правим линкбилдинг за сайта и статии предназначени само за читателите
 
От: КАКВА Е ВАШАТА ТЕОРИЯ ЗА SEO?

И че според мен вместо докато пишем съдържанието на сайтовете си, вместо да губим излишно време във изчисляване колко точно процента да се повтаря дадена ключова дума или там някакви други теории от този тип, които отнемат време и правят статията нечетлива, по-ефективно е да правим линкбилдинг за сайта и статии предназначени само за читателите
Контента е по-важен, тия сайтове дето се бластват с линкове, постоянно си денсят и падат пропорционално на дните.
 

Горе