Кажете мнение/личен опит за лаптоп

tuger

Well-Known Member
Чудя се за нов лаптоп от доста време. Бях се спрял на
Код:
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-dell-vostro-5470-14233.html
заради теглото и размерите. Обаче сега като видях
Код:
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-dell-latitude-3550.html
и се почесах по главата. Идеята ми е да е лек, но същевременно и достатъчно мощен за средно натоварване.

Може да препоръчате и други, но предпочитам Acer или Dell.:rolleyes:
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

MacBook Pro :)
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Ако имаш възможност си вземи лаптоп от Америка да кажем, или някоя държава където пазара на лаптопи не е толкова слаб колкото тук,съответно качеството на хардуера ще е по-добро
 
Недей Асус със сигурност. Поне аз не бих си взел втори път Асус. Няма такава лабава история от към корпус. :) Като параметри предлагат наистина много за цената в сравнение с много други марки. Пак ще си се върна към старата ми любов - Айсър. Замислям се за Леново, но ще ми е бекъп вариант. :) От двата бих си избрал аз лично Асъра. :)
 
От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Недей Асус със сигурност. Поне аз не бих си взел втори път Асус. Няма такава лабава история от към корпус. :) Като параметри предлагат наистина много за цената в сравнение с много други марки. Пак ще си се върна към старата ми любов - Айсър. Замислям се за Леново, но ще ми е бекъп вариант. :) От двата бих си избрал аз лично Асъра. :)

А от леново нямаха ли някакви проблеми с лаптопите? Иначе сега коментирам от телефон същата марка, много съм доволен.
 
Re: От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

А от леново нямаха ли някакви проблеми с лаптопите? Иначе сега коментирам от телефон същата марка, много съм доволен.
Абе двама добри програмиста ми пеят все за тази марка, та за товя. Нямам лични наблюдения освен за телефоните им и съм супер доволен. Не зням как са в лаптопите и таблетите, но мисля да им се доверя. ;) Та за това. Но зя мен #1 си остават Ейсърите. Имал съм два и двата са били желязо. :) Виж и за Дел съм чувал добри неща. ;) За Самсунг, Асус и НП не съм чувал хубави неща, я за Асус потвърждавам от личен опит. :)
 
Re: От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

А от леново нямаха ли някакви проблеми с лаптопите? Иначе сега коментирам от телефон същата марка, много съм доволен.

Имаха проблеми с вградения уиндоус, ама това е за 40 минути проблем ако си предпочел уиндоуса, сваляш чисто исо от нета / сайта на майкросо качваш на флашка и преинсталваш като ползваш кода от лепенката и си готов

а и с този 4к резолюцията имаха проблем с жълтото но 4к резолюция на 15 инча е буквално извратено за ползване


ПП аз съм фен на еисърите ако подбереш подходящ модел и си го поддържаш изкарват много
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Много препоръчвате ейсърите (лаптоп Acer), та и аз да се изкажа

1- ви Acer на цена от около 900 лв през 2011, беше на промоция от 1000 лв / процесора беше стара генерация и затова беше по евтин /
- 3 сменени дъна за 6 месеца, на 3-тата година изгоря хард диска (Western Digital) и продаден без хард

2-ри Acer на цена от около 1300 лв през декември 2014 / последен модел процесор за годината /
- на първият месец изгоря хард диска - Western Digital, смениха го да 48 часа с нов, след това проверих оказа се че харддиска е бил модел от преди 3 години, нищо че е произведен същата година най вероятно по поръчка на ейсърите


Като цяло ниско качество!

Може и в мен да е проблема, но и двата са си на стойка и не са били прегрявани и т.н


Брата си взе ейсър преди няколко години - харда му изгоря и на на него на 3-та година
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

То е до да си подбереше компонентите и модела, иска много четене ама ако го направищ ще си имаш нещо яко за не много пари (компонентите на макбук еър 2015 модел може да се намерят в компактен еисър на половин цена )


Acer Extensa 5630 модел 2009г с ати 3650 (работи на 109 градуса нормално това ати като се геймеше малко пареше на една китка - това му беше недостатъка)

оригиналния хардиск е хитачи 250 ГБ общото му работно време е над три години (време в което е бил включен) и е над 4400 буута ( по принцип на третата година се притесних и аз за харда (беше на 1.8 работни години )и го смених със ссд и се препродих а харда го оставих в кутия като сторидж....


и за да не съм голословен данните от смарта, запалих стария лаптоп за да го видя :) още си работи

attachment.php



Screenshot from 2015-06-03 21_21_52.png

Единствено е чистен на околко 5-6 месеца (сам си го отварям и си го чистя че в софия от "чистия въздух" се събира доста мизерия) и на третата година с едно приятелче което ремонтира му смених пастите на видеото и процесора...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

А от леново нямаха ли някакви проблеми с лаптопите? Иначе сега коментирам от телефон същата марка, много съм доволен.
Три сме сменили в къщи и трите с проблеми. Първият беше IBM но вече закупен от Lenovo. Другите директно си дойдоха с бранда Lenovo i стават от зле, по-зле. Защо ги имаме ли ? Ами защото са служебни и корпоративната политика е такава :(
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Dell, с две ръце. Идеален вариант между цена и мощност. По принцип съм чувал за по-старите, че греели повече, но при новите това се наблюдава вече като се задръсти от прах.
Преди 2 години си купих за 1000лв Dell Inspiron 3521, i5, двуядрен, работи като 4 ядрен, 1тб хард, 8гб рм и 1гб видео + вградено, като двете могат да работят заедно. За 2 години единственото ми оплакване е, че почна да грее повечко, но като го почистиха отвътре няма грешка.
 
От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Три сме сменили в къщи и трите с проблеми. Първият беше IBM но вече закупен от Lenovo. Другите директно си дойдоха с бранда Lenovo i стават от зле, по-зле. Защо ги имаме ли ? Ами защото са служебни и корпоративната политика е такава :(

Ох не знам аз съм се спрял на тази животинка втора употреба "Lenovo ThinkPad T400" с малък ъпгреид. Не си спомням къде четох, маи беше в калдатата, че лаптопите на леново имали някакви фабрични проблеми със сигурността а и заводски им блъскали някакъв софтуер с нежелани реклами. Обаче чета много позитивни отзиви за въпросното моделче ...
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Вземи ленпво или dell, но не vostro...
Хубавите на dell са latitude, и изобщо восокия клас
 
От: Re: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

Ох не знам аз съм се спрял на тази животинка втора употреба "Lenovo ThinkPad T400" с малък ъпгреид. Не си спомням къде четох, маи беше в калдатата, че лаптопите на леново имали някакви фабрични проблеми със сигурността а и заводски им блъскали някакъв софтуер с нежелани реклами. Обаче чета много позитивни отзиви за въпросното моделче ...

T400 беше първия. Ужасен тракпад ( или тъчпад се казва) ! Беше вързан във VPN, и се ползваше за Office + Outlook. Не съм виждал по-бавна работа на преносима машина, но това се длъжи най-вероятно на параноичния софтуер инсталиран на него. Забиване ( линцензен софтуер на 100% ) и живот на батерията 3 часа в най-добрия случай.
Нямаме богат опит в къщи с Windows. От доста години домашната техника е Apple и не смятам и да си губя времето в борба с хардуер или софтуер за да си свърша нормално задачите.

Апропо… Този модел го продадохме за 150лв на старо с оригиналните документи, лицензи , чанта и мишка.
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

В момента съм с Dell Inspiron 17 (не помня точно модела) 4 ядрен i7, 8 GB RAM, 2 GB video. Като цяло съм доволен, работи добре и не се мъчи. Но, видеото сдаде багажа един месец след като ми изтече гаранцията :evil: Имам чувството, че всичката електроника в бг е 3-то качество ... подобно нещо ми се случи и с един тв, изтече му гаранцията и след 2-3 мес. се прее.а
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

За т'ва като направи 2 години се продава и се взима нов! :)
 
От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

За лаптоп или Дел или Асус, другите са пълен шит, особено HР, които греят като печки. Но какъвто и лаптоп да си вземеш, задължително поставка за охлаждане, иначе пак ще имаш ядове, дори да е 80-ядрен :D
 
От: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

В момента съм с Dell Inspiron 17 (не помня точно модела) 4 ядрен i7, 8 GB RAM, 2 GB video. Като цяло съм доволен, работи добре и не се мъчи. Но, видеото сдаде багажа един месец след като ми изтече гаранцията :evil: Имам чувството, че всичката електроника в бг е 3-то качество ... подобно нещо ми се случи и с един тв, изтече му гаранцията и след 2-3 мес. се прее.а
Колко пъти си го чистил от както си го взел?
 
Re: От: Кажете мнение/личен опит за лаптоп

За лаптоп или Дел или Асус, другите са пълен шит, особено HР, които греят като печки. Но какъвто и лаптоп да си вземеш, задължително поставка за охлаждане, иначе пак ще имаш ядове, дори да е 80-ядрен :D
За HP няма да споря, но Асус наистина ме разочароваха от към здравина на корпуса, иначе за момента като параметри са си ОК. ;)
 

Горе