Каква е "нормалната" заплата за служител

Radost

Active Member
Здравейте, колеги,
ще се радвам да споделите ЗА СОФИЯ каква е една нормална заплата за служител с неотговорни и не особено квалифицирани функции. Да кажем офис сътрудник, продавач-консултант в онлайн магазин и пр., на 8-часов работен ден, в офис.
В никакъв случай не човек, който "да ти върти бизнеса". Казват средната заплата била 1000 лв. - не знам къде и кой взима средно толкова - на мен ми се вижда висока за тези длъжности. Кажете и вие.
 
Здравейте, колеги,
ще се радвам да споделите ЗА СОФИЯ каква е една нормална заплата за служител с неотговорни и не особено квалифицирани функции. Да кажем офис сътрудник, продавач-консултант в онлайн магазин и пр., на 8-часов работен ден, в офис.
В никакъв случай не човек, който "да ти върти бизнеса". Казват средната заплата била 1000 лв. - не знам къде и кой взима средно толкова - на мен ми се вижда висока за тези длъжности. Кажете и вие.

Къде пише, че 1000лв. е средната заплата за неквалифицираните работници в София?
 
Нямам представа какви са заплатите за такива позиции в Сф, но офис сътрудник, продавач-консултант в онлайн магазин и пр. не е неквалифициран работник.
 
Не съм чела по-подробно под средна за какво е, но споделете по моята тема :)
 
Нямам представа какви са заплатите за такива позиции в Сф, но офис сътрудник, продавач-консултант в онлайн магазин и пр. не е неквалифициран работник.
..въпреки че като пусна обява в Джобс-а, че ми трябва копирайтър, ми пишат основно хора, които не могат да пишат и всяка тяхна втора фраза е "в смисъл". Просто са си решили хората, че щото не било писано "журналист", "не требало вишо". Та същото и с подобна позиция като "продавач-консултант" - лично аз не се занимавам с офлайн търговия ( имам предвид офлайн магазин за тенджери, обувки, рокли ), но със сигурност ако тръгна да го правя няма да чакам човек със средно образование, искащ 1000 лева и склонен да пие кафе по цял ден ( а такива са във всички малки магазини ) да ми продава стоката.
Българска работа и това си е...
 
Нормална заплата ще рече средна ли? Защото никоя заплата не е нормална. :) Има приемливи, задоволяващи, "на ръба" и т.н. При моите наблюдения гледам, че се почва от едно 600 лв. и се стига тук таме 1000 лв. Но честно казано има търговски представители в богати фирми на 1500 лв. и такива умрели от гъдел за по 700 лв. Има много фактор, влияещи на образуването на тази "нормална" заплата. Фирма, сфера, какъв кандидат се явява, соц. придобивки и какво ли още не. ;)
 
Доколкото знам, 1000 лева е средното брутно възнаграждение, което се равнява на 780 лв. чисто. При това ниво на заплащане работодателят дава 1184 лв. (780 лв. за теб и 404 лв. рекет за държавата, както happyslacker наричаше данъците и осигуровките :)).

Според мен няма такова нещо като нормална заплата, всичко зависи от фирмата. Някои фирми, предимно в IT, могат да си позволят по-високи заплати дори и за нискоквалифицирани длъжности. Други не могат.
 
Според мен "нормална заплата" е тази, която може да си позволи фирмата, за да задържи полезен служител. Според мен правилно е да е "адекватна" на състоянието на фирмата, целите й, задълженията на служителя и неговите резултати.
 
Аз като работодател в София ще ти кажа, че 1000 е тавана на заплатата за подобни на изброените от теб позиции. На много места заплатите са 600-700 - направо се изумявам как се справят хората, както и колко ли всъщност работят.

Хора, които имат по-специфична и отговорна работа, не са в офис, работят за минимум 1000 лв. Просто не можеш да задържиш отговорен човек на отговорна позиция без 4 цифрена сума в края на месеца.

И пак по твоя въпрос. Заплатато зависи и от местоположението на офиса. Ако е на удобно място с метро например, може и по-малка да е. Ако е някоя промишлена зона без транспорт, трябва да отделиш повече за заплата.
 
1 - 1.1к стартово, след изпитателния 1.2 - 1.3к. Като при добри у-вия в офиса (храна, напитки нещо подобно) ще можеш да задържаш читав персонал.
Всичко друго е до време, според мен де.

Къде в София такава заплата и гъдели в офиса за подобна позиция? Авторът на темата пита колкое нормалната заплата, не за пожелателни такива :).
 
Хаха, вие се бъзикате стартова 1.1К.
Похвално е все пак хора да взимат по-читави пари и бонуси.
Но за 1 съм съгласна - за да задържиш читав човек трябва да му плащаш!
 
Ами много е относително ....
зависи колко можеш да си позволиш ти да му плащаш,
зависи колко бачка човека... защото може и да е неотговорна и неквалифицирана работата , но същевременно да завърти работата, да е много полезен и амбициозен и да ти донесе много ползи за магазина
 

Горе