Каква е перфектната афилиейт програма?

lavish

Active Member
Здравейте,
В момента работя по създаването на афилиейт програма за два проекта, единият от които е онлайн магазин за дрехи. Надявам се скоро да постна за старта и тук.
Желая да ви попитам, как си представяте перфектната афилиейт програма? Какво има в нея? Какво няма?

Искам програмата да бъде отлична, така че, имам нужда от вашето мнение като партньори. Засега съм се спрял на следните опции:


  • Нарастващ комисион според броят продажби - Началният процент е 10%. След това, процента се вдига на 15%,20% и накрая 25%.
  • Живот на бисквитките 60 дни.
  • Генератор на линк - Така ще можете да споделяте бързо и лесно из социалните мрежи и т.н.
  • Директната PPC реклама е позволена.
  • Различни маркетинг материали - банери, статии и т.н.
  • Различни кампании според сезона.
  • Оффлайн промоция - кодове за намаление и т.н.
  • Редовно плащане по Еконт,банка или пощенски запис.

Това е засега. Ако искате да видите нещо, което съм пропуснал, моля споделете го.

Благодаря!
Поздрави!
 
От: Каква е перфектната афилиейт програма?

Както Блинки каза, най-важното е да конвертират продуктите. Ако са сакати и трудно се продават и 50% комисион да дадеш все тая.... Другото, което си изброил си е задължително към днешна дата, за която и да е афилейт програма.

Аз съм от другата страна на бариерата, ама ти гарантирам, че перфектната афилейт програма е тази с висока конверсия, другото е на втори и трети план...
 
От: Re: Каква е перфектната афилиейт програма?

Ще допълня: Добра конверсия на продуктите. ;) Това вече е много важно. Направи изчисление колко е и я представи също. ;) Начини и период на плащане също блазнят потенциалните афилиейти. ;) Успехи от мен.


Както Блинки каза, най-важното е да конвертират продуктите. Ако са сакати и трудно се продават и 50% комисион да дадеш все тая.... Другото, което си изброил си е задължително към днешна дата, за която и да е афилейт програма.

Аз съм от другата страна на бариерата, ама ти гарантирам, че перфектната афилейт програма е тази с висока конверсия, другото е на втори и трети план...

Конверсията е стабилно 2-4% от 2 години насам със средна големина на поръчката 60 лв. Благодаря за отзива!

може да се включи фийд с продукти, за по - лесно импортване. не е лошо да няма минимална сума за плащане.

Благодаря, че се включи. Ще помислим и над фийд. Изплащането без минимална сума ми се вижда доста ангажиращо. Какво мислиш по въпроса суми под 49 лв да се "осребряват" под формата на продукти от сайта?
 
От: Каква е перфектната афилиейт програма?

Като цяло афилейта е глупаво занимание, ако искаш да правиш сериозен бизнес, а може би всички се целим към това :oops: Афилейта е по-скоро тинейджърите, които влизат в сферата на интернет търговията, да искарат някой друг долар $.
Пряко по темата: Конверсията естествено, тя е най-важна за всички продукти дори при офлайн търговията, макар че е ИТ термин :mrgreen:
 

Горе