Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Pirosog

New Member
Здравейте,

Мисля да започна да предлагам дропшипинг на моите продукти. Цената на най-купуваните е между 50 и 57 лв. с ДДС с включена доставка до врата. Ако и вие ги продавате на толкова, колко бихте очаквали да спечелите от 1 продажба?

Поздрави
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Тъй като съм го написал неясно:

Колко очаквате вие да спечелите, в случай че продавате моите продукти и аз съм ваш дропшипър, при продукти на стойност между 50 и 57 лв. с включено ДДС и доставка до вратата на клиента.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

между 10 и 20 процента, зависи каква е твоята печалба, все пак ще делим от нея.. според мен добър дилар е този, който предлага половината си печалба. Клиенти се намират трудно, а ако някои може да ти намери си е ок да му дадеш половината си печалба.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Здравей СТАН,

от 50 лева това прави 15 лв. минимум. Остават 35 лева. В тях се включват около 6,5 доставка до врата на клиента + опаковане (55 ст. кашон с точни размери, обезопасяващи фолиа и т.н., принтиране на документите). Като включим горивото за отиване и връщане (да речем 0,5 ст гирово отиване и връщане до куриера). Остават 27 лева. В тях са включени ДДС, себестойността и цялата тази работа. Трябва да прибавим и комисионните по наложения платеж, пощенския запис и т.н.

Поздрави.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Поздрави и на теб Pirosog

Много хубава разбивка си направил но основни пера си пропуснал.
Къде ти е цената на интернета, телефона, тока , амортизацията на лаптопа, асансьора, чистачката, филтрите на кафе машината ....
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Аз не знам защо пропускате най-важното нещо - продукта? Ако върви като топъл хляб, бих се съгласил и на по-малък процент...
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

От 50лв махам 5 доставка и остават 45, средностатискически приемаме че печалбата е 100%, тоест 22лв и господа предприемачи искате да кажете че е редно вие да получите 30% от цялата стойност, тоест 15лв и за инвестиралият по крупна сума за стока на склад, от която винаги има % брак да останат 7лв!?! Питам ви- ако не предлагате този продукт ще ви намалеят ли разходите?! И ако го предлате увеличават ли се, че искате този произволно избран несериозно висок процент?
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Ако решиш да започнеш, моля пиши ми на лично с инфо за продуктите и ще обсъдим какъв да е процента, който да е изгоден и за двете страни.

Поздрави.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Ами за афилейт маркетинг схемата, която предлагаш мисля че повече от 10% са много. Все пак в БГ действителността е такава, че няма дропшипинг. Така наречения дропшипър /чиста проба афилиейтър/ не се занимава с паричния поток, нито с доставката. Така че мисля 12% -15% са тавана за комисионна.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

zarrini, всеки може да предлага дадена стока из асортимента си на ниска комисионна. Малко са хората които могат да продават.
Ако можеш да продаваш, не виждам какъв е проблема да искаш и над 50% от печалбата.
Когато някой предлага дропшипинг си търси продавачи, а не дистрибутори. Някои хора не могат да продават или не им се занимава, но имат пари за инвестиране.
Когато имаш пари/стока и не можеш да продаваш е по добре да вземеш под 50% от определената печалба отколкото нищо.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

To първо нашето в БГ не е дропшипинг.
Второ кой е казал че трябва да се задоволиш с търговската отстъпка , като си търговец може да продаваш и по-скъпо.

Аз само казах че за да печелиш добре и да си покриваш разходите за реклама, телефонни разговори и етц ти трябват най-малко 30 %

Не съм казал че и с 15 няма да печелиш просто няма да имаш средства за читава реклама или за цигари ...

Сега ще се обясняваме кой държал стоката, кой рискувал, кой не знам си какво .

Никой не те кара да даваш стока на дропшипинг.

А може би някой е ходил в склад на едро ... Какво казва търговеца? Остави 1000 лв и получаваш едрови цени.

А може би сте ходили и при производител, той какво казва? Ето каталога с продуктите, плащай и Ще ти произведа/

Иначе е лесно да се прави сметка на другите

Извинявам се за многоредието, това трябва да го развия в друга тема
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Аз нито защитавам някоя от страните, нито имам общо. Просто казвам как стоят нещата по принцип.

От там насетне всеки си прай сметката. За дропшипинг са нужни и двете страни. Ако не се разберат - няма проценти, няма печалби, няма и пари за цигари :)


Пп: По скъпо няма как да продаваш - не и онлайн. Може да лепнеш по висока цена, но не и да продаваш. Клиентите не са балами, особено онлайн клиентите. Аз един онлайн магазин ги направих на нищо по телефона дето ми "объркаха безплатната доставка".
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Исках повече хора да изкажат повече мнения, но типично започнаха леки заядливи коментари. Ясно е, че и двете страни искат да печелят повече, и имат своите аргументи.

В момента обаче, в които си инвестирал 125 000 лева + в стока, разработки, взимане на представителство и т.н., и следиш всеки един процес от много близко, за да си сигурен че няма да има фалове, ще ти е все тая дали ще продадеш тоя месец 50 продукта повече от посредници, и ще вземеш от тях 250 - 300 лв. Ще предпочетеш да се съсредоточиш върху по-важни и доходоносни работи.

Поздрави.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Като цяло трябва да се реши проблема с манталитета на българите да плащат на ръка. Примерно в Германия също може да се плати на ръка, но почти никой не го прави, защото таксата е по-голяма и му излиза по-скъпа доставката.
Мисля че тук онлайн търговците трябва да се обединят в гилдия и да отучат бг-тата да плащат на ръка, това ще реши много проблеми и ще доведе до развитие на онлайн търговията.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

За това не се бях замислял, но е точно така.

Води се "per Nachname" и е около 5,60 EUR за Германия.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Не е само заради „по-скъпата доставка и такса“, има и нещо друго. Манталитет и мислене, както и шанс/вероятност от измама е клонящ към нула. Тук шанс/клонящ за измама е 90%+.

И вече имаме отговор защо частникът Econt има 40-45% пазарен дял (по думи на шефът им на една лекция/семинар през април 2014г.), а Speedy – 37% към 31.12.2014. Общо: 77-82% само те 2-те, останалите 18-23% се разпределят между всички останали др. частни куриери, както и държавната (постоянно на загуба, ежегодишно) „Пишман пощи“. И после що заплатите били им били ниски, що това, що онова (без tracking за US/UK при малките пратки), що се продавали терлици, лотарийни билети и куп др. неща, не и пликове, кашони…



Няма как да „отучиш“ нито BG Merchant, нито BG Buyer да не ползва частен куриер и изобщо услугата „Наложен платеж“ (особено и с тик за преглед), тъй като измамите са повсеместни и навсякъде под път и над път. Дори вече се стига до там, че да се отвори специален форум, където само за един сайт да се обсъждат измамите от опърдялника (бившия шмекералник). Е, да, ама те не са само там, а и дори и в нормалните custom domain sites.

Ето за това могат да виреят с ТОЛКОВА ВИСОКИ пазарни дялове частници, предоставящи такива уникални услуги за нашенските пазари, които принципно в West EU не може човек и да си помисли, че може да „виреят“ подобни видове услуги. Т.е. има ги, но ползваеми в нищожен %, я има 1%, я не. Пак се връщаме в началото – поради какво? Поради шансът/вероятността от измама, клоняща към нула. More Info за благините и екстрите в DE.



Относно % DS Profit – 5-10% щом е до 50. В DE обаче често такъв филм, често е между 2-4%. Умняците се усещат и започват да действат на базата на „Private Labelling“, но това е др. тема. Повече информация за различните видове стратегии – тук.
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Като чета какви % търсят дропшипърите и се чудя какво не ми е наред. Аз продавам на доста по-ниска печалба и отделно предлагам 50/50 от печалбата за дропшипърите. Сега като прочетох темата ми става ясно защо има малък интерес. Но въпреки всичко си продавам. 2-4% ми се вижда нормална печалба за дропшипър в БГ на бг стоки.

И тук се поражда следния въпрос при мен. Продукт който все още не е достатъчно известен и за това и цента му е малко по-ниска от колкото би ми се искало. Като качество бие своите копия. Като цена на пръв поглед е малко по-скъпо, но разхода е значително по-малък и така ако се смята разхода на м2 моя продукт е и с най-ниска цена (поне към момента) при това с включена доставка до адрес в сравнение с конкурентен продукт и цена от локален магазин. Какви са ми опциите? 1) продавам на тази цена с малка печалба докато продукта стане известен и след това повишавам малко цената. 2) Вдигам цената и продавам още по-малко.
При вариант 1) трудно бих повишил % на дропшипърте или магазините който ще се включат в последствие, защото не са те тези който са ми помогнали да изплувам. Та въпроса е как бихте постъпили вие на мое място с дропшипърите при положение, че главната цел е хората да познават продукта, което в последствие да повиши търсенето?
 
От: Каква печалба очаквате при дропшипинг на продукти от 50 лв.

Аз така и не мога да разбера какво значение има цената на продукта.

В крайна сметка говорим за % от печалбата, а не от крайната цена. И така и не виждам нищо лошо тази печалба да се дели 50/50

Имайте в предвид че тези проценти винаги варират според обема на продажби. Между продавачи и продавачи има разлика. Логично е да се стимулира продавач с 1000 бр/месец със дори и над 50%. Докато такъв с 5-10 бр/месец да взема примерно 5%.
Единия прави пари, другия си разнообразява асортимента.
 
  • Like
Реакции: CTAH

Горе