Какви езици ми трябват за онлайн магазин

Дискусията в 'Web Development' стартирана от Targets, Дек 1, 2018.

Тагове:
  1. Targets

Targets New Member

Рег.:
    Дек 1, 2018
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте, имам висше образование по счетоводство и финанси, но искам да се занимавам с онлайн търговия и по-точно искам да си направя онлайн магазин. Ще дам на някой да го разработи и поддържа на опън карт или WooCommerce, но според мен е добре да разбирам от програмиране и да си имам на престава. Според вас на кои езици да наблегна html, CSS, java,php и колко време ще ми отнеме да науча нещо , което ще ми е от полза ? В средното си образование учех ИТ и там много за малко сме разглеждали html.
    Целта е да си направя онлайн магазин , но според мен освен , че друг че ми разработи сайта трябва аз също да разбирам . Дали въобще ще има смисъл да ги уча или никъде няма да мога да ги приложа тъй като няма да ги науча на ниво на ИТ специалсит, програмист и тнт. Дайте някакви насоки, съвети, критики каквото и да е.
    Благодаря предварително !

2. helf_php

helf_php Active Member

Рег.:
    Апр 16, 2011
    Съобщения:
    474
    Харесвания:
    52
    Точки:
    28
    Никакви езици не ти трябват. Новите платформи с 2 клика и имаш магазин. За 1-2 месеца им учиш функционалностите и си готов. Другото зависи от мениджърските / маркетинговите ти умения . Магазина се прави най-лесно. Пускаш магазина и после какво? Магазин без посетители е нищо. Тоест реално ако нямаш клиенти и поръчки тоя онлайн магазин за къде е. Аз го виждам така ако нямаш умения да си докараш клиенти излиза все едно да пусна офлайн магазин в гората (където няма никакви хора).

ReminD и cross харесват това.
  3. Targets

Targets New Member

Рег.:
    Дек 1, 2018
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Прав си за маркетинговите/мениджърските умения, но това не ме притеснява толкова колкото програмирането, защото от него не разбирам. И новите готови платформи става с 2 клика (Говориш за gombashop, summercart и тнт), но не е ли по-добре сайта да е на опън карт и да е писан кода и сайта да е правен от някой, който разбира и после на мен дали няма да са ми полезни езиците тъй като сайта е с код ?
    Ако искам например дребна промяна няма ли да е по-добре да си я направя сам отколкото, ако кажа на тях да ми взимат пари дори за най-малкото или например да искам да промени нещо и да ме излъже и да не го е направил както трябва и да ми вземе парите програмиста ?
    Благодаря !

4. Kiril

Kiril Active Member

Рег.:
    Март 6, 2013
    Съобщения:
    252
    Харесвания:
    44
    Точки:
    28
    Не ти трябват езици освен малко английски! След като си направиш магазина и ако случайно нещо не ти хареса, лесно ще намериш, къде да прочетеш и да си го оправиш.

5. Targets

Targets New Member

Рег.:
    Дек 1, 2018
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Благодаря за отговорите, ако все пак някой има нещо да допълни или съвети може да каже.
    Благодаря ви !

6. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,093
    Харесвания:
    231
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
    Най-важното тук са търговските ти умения и усетът ти за бизнес. Това какво си учил няма никакво значение - виждал съм много хора без средно, които успяват да правят много печеливш онлайн бизнес заради идеите си и стратегията, която действат. Виждал съм и много висшити, които нищо не са направили - всичко е до човека.

Относно технологиите, които са ти необходими - ако нямаш солиден начален капитал, умения по популяризиране на платформата ще са от изключителна важност. В случай зависи от твоята аудитория, уникалността на стоките, които предлагаш, демографският анализ на потенциалния купувач и ценовия диапазон на продукта, но със сигурност ще ти трябват SEO познания и най-вече умения за управление на рекламни кампании. Трафикът от google, т.е дисплийната реклама на google ads се конвертира най-добре.
    Изгради си бизнес план, разпредели си добре бюджета. Според това реши дали ще взимаш стоката на консигнация, ще работиш със собствен склад или пък ще стартираш с дропшипинг. Програмиране не ти е необходимо, ако ти трябва само за конкретния проект. Инвестирай времето за учене на сео и реклама. Ако искаш изработка на магазин - можеш да ми пишеш, имам добро решение и е точно това, от което имаш нужда :)

helf_php харесва това.
  7. Green Bars

Green Bars Well-Known Member

Рег.:
    Май 8, 2008
    Съобщения:
    2,606
    Харесвания:
    243
    Точки:
    63
    Не ти трябва програмиране за да направиш онлайн магазин. Ти какви продукти ще продаваш, имаш ли някакви готови? Или тепърва ще търсиш?
    За колко продукта ще е магазина?

8. Targets

Targets New Member

Рег.:
    Дек 1, 2018
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Аз само препродавам продуктите т.е не ги правя аз, а само ги купувам на едро и после ги продавам. Сайта първоначално ще е за може би около 200-300 стоки поради недостига на капитал, но с времето разбира се след като реинвестирам ще станат повече от 200-300, но едва ли ще са повече от 1000. Да интересувам се от SEO и за onpage ми е ясна, но off page не. Като за начало с 200 продукта не ми трябва склад, но след това ще ми трябва, когато станат повече. Благодаря за предложението, но сайта може би ще се прави след 4-5-6 месеца и ако има нещо ще се свържа с вас. Бизнес план имам изграден.
    Явно времето за учене ще наблегна не на програмиране, а още малко на английски език, реклама, SEO, маркетинг и управление.
    Благодаря за съветите и мненията на всички !

9. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,236
    Харесвания:
    1,156
    Точки:
    113
    https://www.predpriemach.com/threads/dreamshop-io-платформа-за-електронни-магазини.75966/ виж на колегата @Александър Божинов решението. Ще ти свърши работа и не ти трябва никакъв език. Ще е много грешна инвестиция специално с времето, да решиш да учиш програмриане, че и дизайн евентуално, само за да направиш онлайн магазин.

10. sstankov

sstankov Active Member

Рег.:
    Септ 29, 2013
    Съобщения:
    520
    Харесвания:
    69
    Точки:
    28
    Платформата е важна но не е най-важното. Вече се пръкнаха много магазини, които покриват всички области на търговията. Фокусирай се върху продукти или услуги, които познаваш. Най-добре е да е нишов продукт. Той ще ти донесе по-добър марж. Важно при избора на платформа е и къде ще продаваш. Дали ще е само за България, за ЕС или ? От там можеш да тръгнеш и при избора за платформа. Дали кма всички инструменти за продажба, логистика, плащания... Има много съфорумци, които ползваме различни платформи и ще дадем ръка с информация, но в основата си ти и от теб зависи какво, къде и как ще се продава. Успех във всички случаи !

11. Targets

Targets New Member

Рег.:
    Дек 1, 2018
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Бихте ли ми казали кои платформи са добри за БГ и кои са ЕС ? Колкото повече инструменти за продажба , логистика, плащания има толкова по-добре според мен. Всеки един инструмент би бил полезен, ако знаеш как да го използваш(мое мнение).
    Също така прочетох темата в раздела

Колко важно е HTML, CSS, Java script и т.н. за успех в интернет бизнеса?
    И там доста хора са на мнение, че е трябва да познаваш езиците, ако ще правиш онлайн магазин - както бяха казали колкото са важни такситата в една таксиметрова компания. И някой беше написал, че за оптимизирането е добре да познаваш html, css и отново се замислих,но не знам вече и аз ...:(

12. optimeon

optimeon Member

Рег.:
    Дек 15, 2017
    Съобщения:
    47
    Харесвания:
    7
    Точки:
    8
    Благодаря ви за полезната информация

13. Илиян

Илиян Active Member

Рег.:
    Март 8, 2017
    Съобщения:
    164
    Харесвания:
    74
    Точки:
    28
    Ако няма да искаш нещо специфично и се задоволяваш с възможностите на огтовите теми, не ти трябва нищо друго, освен да им четеш документациите и да ги инсталираш. Ако, обаче искаш да правиш промени, за които няма готови плъгини или да пипаш по дизайна, със сигурност ще ти трябва поне CSS, което не е програмиране, но с него ще можеш да си променяш вида на сайта.

14. workaholic

workaholic New Member

Рег.:
    Ноем 3, 2018
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Според мен поне основи на Html, CSS и javascript ти трябва дето се вика да барнеш нещо по дизайна или някоя дребна корекция, която не ти харесва.

Targets харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice