Какви са вашите идеи за новото правителство

sparc

Active Member
Вече резултатите са факт и трябва да се мисли за коалиране между отделните политически партии. От сутринта се тиражира правителство на ГЕРБ + Реформаторите + НФЦБ. Обаче има доста удивителни, Бойко иска да е пак цар, другите не го искат.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Това правителство е единствения изход. Но...знам какво ще стане. В бъдеще ПФ или НФСБ ще дадат на заден ход, за да лапнат повече гласове на евентуални следващи избори и може да свалят правителството с цел лично облагодетелстване. Точно както направиха Атака с ГЕРБ преди време, но тогава РЗС спаси нещата. Е, сега няма кой да ги спаси ако ПФ решат да го свалят след време.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Вече резултатите са факт и трябва да се мисли за коалиране между отделните политически партии. От сутринта се тиражира правителство на ГЕРБ + Реформаторите + НФЦБ. Обаче има доста удивителни, Бойко иска да е пак цар, другите не го искат.

Вярно, че иска пак да е цар и сега ще си покаже дали са сериозна партия и ще оправдае гласуваното доверие или ще даде заден и ще оплеска нещатата като даде мандата на комунетата или нови избори...

Малките партии ще се опитват да извиват ръце ама това е положението и други добри варианти няма..
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Герб+БСП с подкрепата на ДПС.
В сегашния парламент има едно много стабилно и сигурно мнозинство - това на Южен Поток. 217 депутати са ЗА този проект. Не знам що се твърди, че бил фрагментиран парламент...
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Мисля че боко каквато е тиква ще иска нови избори и тогава ще му падне процента.
Все още се чудя как така има толкова малоумници, които са гласували за това недоразумение!
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Хареса ми един кратък коментар от сайта на "24 часа". Направо го копирам тук:
sssssssssssssssss.png
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Не само от егото на Борисов зависи, а от това да управлява стил диктатор, ще му се наложи да използва думи в множествено число.
 
До никъде няма да се стигне. На мен ми хареса коментарите на чуждите издания как ниската активност говори за обезверяване в политическите партии, както и че с толкова разнородно представяне в парламента няма как да се гарантира стабилно правителство. Също така, че пъстрото представяне е резултат от предишните години. Всичко е истина, и аз не виждам каква формация точно ще се образува. Май никаква. Но няма как ГЕРБ да вземат повече, дори и това май им е много. :)
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Ако ГЕРБ са тарикати ще се сдушат с БСП , бат Бойко ще им отпусне министерствата на спорта и културата, и ще пратят всички други в трета глуха за близките 4 години
 
Ти се базикаш, ама: standartnews.com/izbori_2.0-novini/gerb_izbra_da_pregovarya_parvo_s_bsp-256954.html

Това според мен е хитър ход, защото каквото и да си говорим повече авторитет имат БСП от ДПС, както и другите. Не говоря за малките, тъй като гледаш да се договориш с големите, после опираш до малките. Но мисля, че с ДПС ще съберат повече негативизъм. Всички знаем защо. :) И няма да издържат много. А и Бойко смятам знае, че падането на миналото правителство е предимно поради ДПС.
 
От: От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Ако ГЕРБ са тарикати ще се сдушат с БСП , бат Бойко ще им отпусне министерствата на спорта и културата, и ще пратят всички други в трета глуха за близките 4 години

Миков иска опозиция, защото след 6 месеца, този който управлява сега няма да хване и 5 процента. Ситуацията е много сложна, трябва да се теглят още кредити, да се увеличава тока.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Това си е повече от хитър ход, хем ще си управляват, хем и ония с бабичките ще закрепнат малко, че сега ич ги няма

То пък след 6 месеца опозицията ша фане нещо над 5%
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

бойко няма полезен ход, съмнявам се да подкрепи програмно правителство, просто егото му ще го затрие; 4 кандидат-месии май са множко в тоя парламент...
 
Re: От: От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Миков иска опозиция, защото след 6 месеца, този който управлява сега няма да хване и 5 процента. Ситуацията е много сложна, трябва да се теглят още кредити, да се увеличава тока.

Да, положението е много сложно и само истински стратег знае какво да предприеме. БСП искат опозицията, защото знаят, че всякаква формация с ГЕРБ или ДПС може да не издържи много, а кой иска да си допрецаква рейтинга още повече. Сегашните резултати да отражение на поражението на ДПС и БСП. Но нека си говорим директно - който гласува за ГЕРБ доста ненавижда ДПС, дори знам пои познати, които за това отидоха да гласуват - за да не са ДПС. Следователно, коалирани с ДПС ще накара повечето гласоподаватели на ГЕРБ да им обърнат гръб в следващите избори, които ще са факт, защото ДПС от доста време насам го играят доста агресивно. И още нещо за архива ако някой не се е побрал до това видео:

[video=youtube;PANqX-FxdEs]https://www.youtube.com/watch?v=PANqX-FxdEs&feature=share[/video]
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

бойко няма полезен ход, съмнявам се да подкрепи програмно правителство, просто егото му ще го затрие; 4 кандидат-месии май са множко в тоя парламент...

Днес казаха на пресконференцията, че Бойко трябва да бъде премиер на всяка цена, защото само той ще погребе България. Аз му предлагам да върни и Цецко като министър, защото ми напълни душата с израза "На България и трябва честна и почтена политика"
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

пресконференции не съм гледал откакто чух един политолог да казва, че след избори нито една партия не казва, че били претърпяли поражение, всички се обявяват за победители, а в точно тези избори бил казал, че всички даже и сами си вярват...
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Само програмно правителство май пак трябва, ако му бяха отвързали ръцете на Орешака можеше и да доведе до нещо добро. Служебните правителства са крайно слаби това показаха и двете и Райков И Близнака, дето не знае къде се намира и министрите му ръсят само бисери. Дано оцелеем всичко драпа за власт.
 
Re: От: Какви са вашите идеи за новото правителство

пресконференции не съм гледал откакто чух един политолог да казва, че след избори нито една партия не казва, че били претърпяли поражение, всички се обявяват за победители, а в точно тези избори бил казал, че всички даже и сами си вярват...

Всъщност БСП си признаха, че е много слабо за тях и това си е резултат от негативите, натрупани от предишното правителство. Поне това чух да казва лидерът им Михов. :) Но ГЕРБ си се похвалиха, дори статистически обосноваха защо се радват.

АБВ също ликуват, защото бяха на ръба. Всички други не успях да видя дали им е Ок или не, но като цяло за мен лично имаше няколко изненади. И това са най-вече партиите, които не предполагах, че ще преминат границата - АТАКА, ББЦ, ПФ. :)
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Ако има такова:
Да краде по-малко.
Никъв гювеч за капута, щото има да избива много пари.
Някой от дпс в затвора....

..такива ми ти работи...
 

Горе