Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

krisopk

Active Member


Здравейте, от известно време разпитвам насам натам хората, какво биха написали в гугъл, ако търсят някой, който да им направи сайт.

Останах изненадан хората колко ниска култура относно уебсайтовете имат. :confused: . Та да попитам някой друг предприемач, защото явно има доста интересни предложения.

Аз попаднах на "направи ми сайт". Доста красноречив пример :D. Вие бихте ли попитали ваши познати? Мисля, че ще има какво интересно да се чуе и сподели.

 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Уф, често се случва мои познати, които имат някакъв дребен бизнес да ме питат, кой да им направи сайт, ама само една проста страничка колко ще струва. Като им кажа, че около стотина лева ще им излезе да им направят нещо такова и полудяват - ама как така, то една страничка какво толкова има, защо толкова скъпо и т.н. Та те търсят евтин сайт и това пишат в гугъл. Евтина изработка на сайт, изработка на малък сайт и други подобни.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Въпроса е да попиташ хора, които не са професионално изкривени. Аз съм свикнал да търся "правилно" в гоогле. Но обикновения юзър не е наясно точно какви ключови думи да зададе и фрази. Най-добре си направи анкета сред приятелите дето знаят само ФБ и абв :) за други сайтове в нета не могат да се сетят. Те ще те ориентират най-добре.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?



какво биха написали в гугъл, ако търсят някой, който да им направи сайт.

Вие бихте ли попитали ваши познати?


Ако е във гугъл, зависи колко пари ми се дават и какво ми трябва - нещо елементарно или по-засукано. Ако е познат - "Ей брато, айде да ми направиш един сайт, като имаш време". :D Но смятам сам да си правя сайтовете в бъдеще и не знам дали мнението ми ще ти свърши работа. :)
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Въпроса е да попиташ хора, които не са професионално изкривени. Аз съм свикнал да търся "правилно" в гоогле. Но обикновения юзър не е наясно точно какви ключови думи да зададе и фрази. Най-добре си направи анкета сред приятелите дето знаят само ФБ и абв :) за други сайтове в нета не могат да се сетят. Те ще те ориентират най-добре.

Точно във фб пуснах въпроса и получих фрапиращи неща... :D :D най-честно хората не знаят. Мисля, че това е добро проучване за нагласите на хората.
 
От: От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Точно във фб пуснах въпроса и получих фрапиращи неща... :D :D най-честно хората не знаят. Мисля, че това е добро проучване за нагласите на хората.

не търси във фейсбук!
от приятелите ти едва ли има много които търсят израбока на сайт
ти питаш какво биха написали - те ти го казват ама никои не го пише това... :wink:
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Няма значение какво мислим ние - ние знаем как да търсим - важното е, че 70 процента от хората не знаят и пишат всякакви глупости, не можем да се сравняваме с тях.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

За българина най използваните фрази са: "безплатен сайт".
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

За българина най използваните фрази са: "безплатен сайт".

Хмм дали? Българина знае, че безплатни неща няма...:Д

Няма значение какво мислим ние - ние знаем как да търсим - важното е, че 70 процента от хората не знаят и пишат всякакви глупости, не можем да се сравняваме с тях.

Така е! Обаче тези глупости са интересни. :cry: Все пак по-лесно да хванеш заблудена муха от някоя целенасочена и маневрираща :D
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Ами справка с адвордс тула и си готов.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Така е! Обаче тези глупости са интересни. Все пак по-лесно да хванеш заблудена муха от някоя целенасочена и маневрираща
Именно, за това не питай тук а в някой друг голям форум, където няма уебмастери, които знаят какво да търсят.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Именно, за това не питай тук а в някой друг голям форум, където няма уебмастери, които знаят какво да търсят.

Затова можеш да попиташ твоите познати, за да видим какво ще изкокне :p. Аз просто споделям във форума нещо интересно за мен. Не мисля, че всеки предприемач е правил подобни проучвания на обществените нагласи :)
На мен ми е интересно какви неща ще излязат :) "How to open create page?", повечето пък търсят приятели, които имат повече познания в ИТ средите.
 
От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Може да питаш в бгмама :)
 
От: От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Хмм дали? Българина знае, че безплатни неща няма...:Д

Ооо има, има и той много добре знае че има. Както е с безплатния хост, безплатни домейни и тн. Не съм проверил но съм сигурен че с думите "безплатен сайт" има повече търсене.
 
От: От: Какво бихте написали в google ако търсите човек, който да ви направи сайт?

Ооо има, има и той много добре знае че има. Както е с безплатния хост, безплатни домейни и тн. Не съм проверил но съм сигурен че с думите "безплатен сайт" има повече търсене.

Хммм... дам вече съм съгласен с твоето мнение. Обаче видях, предлагат безплатен сайт само ако си купиш хостинг от тях, който е 130 лв o_O не е ли далавера? :D

Иначе бг мама е добро предложение ама все още не съм станал мама :D :D
 

Горе