Какво ви е мнението за Softacad и предлаганите от тях курсове?

Synthetic

Active Member
Здравейте колеги!

От известно време се замислям дали да не изкарам някой курс (html, php, css...) и днес попаднах на това (видях го във FB) - http://softacad.bg/web-development-with-php-and-my-sql/

Имам базови познания във въпросната област, като повечето неща съм научил в процес на работа с wp блогове или други уеб сайтове. Общо взето смятам себе си за начинаещ. Проблемът е, че доста често се случва да препращам даден клиент, когато не мога да изпълня някоя задача/проект. Искам това да се промени...
Какво е мнението ви за този курс? Някой от вас да го е завършил? Ще се радвам да споделите отзиви,а също така и препоръки. :)
 
Последно редактирано:
Пичовете са много точни. Курсовете са предимно ориентирани към начинаещи, но има и много полезни неща и за напреднали. Имат 2 или 3 офиса в София и от тази година и в Пловдив. Познавам хора със сертификати от там. Преподават млади хора, специалисти, отделя се внимание на всеки, правят се и семинари. Дава ти се много добра основа да се развиеш в тази сфера. Не съм сигурен, но мисля, че работят и с потенциални работодатели.

Средната заплата в IT сферата е близо 2000лв, а четох, че дори и в България до няколко години ще има недостиг на кадри. Възможностите са големи, всичко зависи от това колко амбициозен и упорит си.
 
От: Какво ви е мнението за Softacad и предлаганите от тях курсове?

А за тези сертификати... Знаеш ли каква тежест имат? Мерси за инфото. Ще се радвам, ако повече хора споделят мнение.. :)
 
Сертификати тежест нямат - знанията са това, което си тежи на мястото.

Softacad ми влязаха в полезрението преди година и от моя гледна точка не струваха http://marto.lazarov.org/bloginki/2012/truths-about-mongodb.html

Разбира се горното е само мнение за лекцията им за MongoDB и това нищо не значи за останалите им програми/лекции/курсове!
 
От: Re: Какво ви е мнението за Softacad и предлаганите от тях курсове?

Сертификати тежест нямат - знанията са това, което си тежи на мястото.

Softacad ми влязаха в полезрението преди година и от моя гледна точка не струваха http://marto.lazarov.org/bloginki/2012/truths-about-mongodb.html

Разбира се горното е само мнение за лекцията им за MongoDB и това нищо не значи за останалите им програми/лекции/курсове!


Благодаря за мнението. Съгласен съм с теб, относно сертификатите, но просто ми беше интересно освен качеството на обучението, то дали сертификатите се приемат добре от да речем бъдещи работодатели и т.н. Поздравявам те за интересните публикации, които си споделил в блога си,а статията за mongoDB (и коментарите към нея) ми се стори като нов език... малко разбирам от тези термини и пр:)...


Поздрави!
 
От: Какво ви е мнението за Softacad и предлаганите от тях курсове?

Аз изкарах един курс при тях 3 месечен за Java development тук в София.
Лектора беше пич, но ме дразнеше това, че когато не разбирах не се задържаме много не говоря само за себе си, а и по принцип.
Схемата е, че бяхме 16 човека в курса и не можеше да се отделя много време на всеки индивидуално.
Лично аз научих основи, но трябва да се чопли постоянно, за да влезнеш в материята както трябва..

Дано съм ти бил полезен.

Поздрави,
Еленков
 

Горе