Какво да ги правя наглите краци ?

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги,

Може би много от вас са се срещнали с подобен проблем, на мен ми е за първи път или поне за първи път е толкова очевидно. Ето накратко за какво иде реч:

Преди няколко месеца стартирах нов сайт всичко ок, добавях по една статия на ден и посещенията достигаха до 200 като изцяло идваха от гоогал един ден се събуждам и няма посетители.... за деня 50 след това вече почнаха стабилно едва по 20 души. Разгледах и какво да видя има двама навлеци, които крадат статиите директно с RSS.

Тази вечер им пратих и на двамата по едно писмо. Викам да го дам леко преди да ги репортна в компаните които хостват, а единия е с адсенс и там ще мога да го репортна.

Може да прегледате дали вашите статии или сайтове не са били попаднали на подобна кражба, защото за мен това си е кражба...
http://www.whorush.com/search/whois:efektno-bg.com
http://www.whorush.com/search/whois:trbk.net

та да дойда и на въпроса си защо аз съм наказан като от бате гоогле като сайта ми въпреки че доби пр 3 излизам след краците ??? как да го променя това с времето ще успея в момента работя за добавянето на повече входящи линкове, но как да се справи един нов сайт с кражбата на статии ?

вие какво правите по въпроса ?
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Ако е възможно бан по ИП
Бан по име на сайта от където дърпат
Ако продължават - бан на целия им интернет доставчик
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Ограничи статиите в rss до 15-20 думи ;). Проблема е в теб а не в хората които ги точат през rss! Не знам другите какво мислят ама за мен това не е кражба, това че не си оправил бакиите си е твой проблем и не прехвърляй вината върху другите, ок.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Ограничи статиите в rss до 15-20 думи ;). Проблема е в теб а не в хората които ги точат през rss! Не знам другите какво мислят ама за мен това не е кражба, това че не си оправил бакиите си е твой проблем и не прехвърляй вината върху другите, ок.

Що за глупост? Ако си оставиш колата отключена с ключа на таблото и ти я задигнат, крадците невинни ли са? RSS е за четене от хора, не за пълнене на сайтове със съдържание.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Невинни са да. От какъв зор ще си оставиш ключовете на таблото?

П.С. Имаш ли Условия за ползване на RSS? Ако нямаш си сложи.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Ограничи статиите в rss до 15-20 думи ;). Проблема е в теб а не в хората които ги точат през rss! Не знам другите какво мислят ама за мен това не е кражба, това че не си оправил бакиите си е твой проблем и не прехвърляй вината върху другите, ок.

Изобщо не си прав, че дай да кача една книга в сайта си и да кажа на автора да си разпечатал само 10 страници не цялата.
Явно и ти имаш подобни сайтове, не съм съгласен някой да ми краде статиите! Не е моя работа да ограничавам, който не спазва правилата трябва да бъде наказан, а дали ще си пусна 20 думи или 100 си е моя работа...
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

@realdark подобно ограничаване не върши работа - дори обратното, това си е жива покана за пълнене на сайт със заглавки.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Ок, вие си знаете, репортвайте оплаквайте се и т.н.
 
Най-добре забави генерирането на фийда да речем със час или два, като по този начин ще се индексираш първи и съответно за тенекиите на гугъл ще е ясно кой е първоизточника.
За wordpress има готови решения като това. Кажи каква система ползваш и ще се разровя за нещо.
 
От: Re: Какво да ги правя наглите краци ?

Най-добре забави генерирането на фийда да речем със час или два, като по този начин ще се индексираш първи и съответно за тенекиите на гугъл ще е ясно кой е първоизточника.
За wordpress има готови решения като това. Кажи каква система ползваш и ще се разровя за нещо.
Съгласен, съм с ktomov - ако си индексиран първи от "тенекиите", ще имаш само полза от rss и колкото повече се абонират да те "крадат" толкова повече трафик ще получаваш. За по - сигурно забави повечко време генерирането на фийда - така ще е сигурно, че първо теб ще облази паяка :)
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Сайта е на joomla ако има подобно решени ще съм благодарен да го споделите и за joomla
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Не съм работил с joomla но http://extensions.joomla.org/extensions/content-sharing/rss-syndicate/230 мисля, че ще свърши работа. ivo.apostolov ако не се лъжа е спец по въпроса, ако не се оправиш сам мисля, че ще ти помогне ако го помолиш :)
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Не им разбирам на ррсите много но както каза и колегата не съм убеден че това е кражба след като си оставил вратата отворена и си закачил табела че заведението е на самообслужване
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

mantaman, кражбата си е кражба. Ако бяхме нормална държава изобщо нямаше да обсъждаме дали е кражба да вземеш чужд автомобил, само защото ключвете му са на таблото. Същото е и РСС-ите. Цели или частични, не можеш да копираш чуждо съдържание.
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

Сигурно аз нещо пропускам но РСС не са ли точно за това да разпространяваш съдържание - и съпоставката с коли в случая е доста неуместна освен с тези тестовите дето ги дават да ги карат журналистите за зарибяване а пък после ревеш че са ги счупили
 
От: Какво да ги правя наглите краци ?

RSS е начин да достъпиш до съдържание, което се намира на отдалечен сървър без да посещаваш сайта (по лаишки не мога да го обясня). Това че разни хора се изхитряват да го запишат на собствения сървър не ги оневинява. Идеята на РСС е да четеш, не да крадеш.
 

Горе