Какво е бъдещето на България?!

redrum

Well-Known Member
1236364_288973171241098_1392905064_n.jpg


Помогнете на госин Президента. Отговаряйте веднага! :twisted:
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Явно помощ от приятел, ще да бъде Фашизъм/Комунизъм с най-големите регулации и протекционализъм като най-правилен отговор :D
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Фашизма/Комунизма си заминаха тотално преди 2-3 месеца :)
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Фашизма/Комунизма си заминаха тотално преди 2-3 месеца :)

Може поспоря с теб, че от 45-та не са заминали, но друга тема е това.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Фашизма/Комунизма си заминаха тотално преди 2-3 месеца :)

Ако за това си изкарал 9 ст'инки, със здраве да си ги харчиш! :D

По метода на изключването, отговора е А.

А това в коя игра е? "Стани олигофрен"?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Майтапа на страна - България ще се оправи, обаче след като ЕС се разпадне заедно с цялата западна система. Като корпоративна Америка се срине и Израел бъде изравнен със земята.. А това пък ще стане като започне войната, .. а тя вероятно ще почне след дни : )
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Явно помощ от приятел, ще да бъде Фашизъм/Комунизъм с най-големите регулации и протекционализъм като най-правилен отговор :D
Регулациите са правила. Има добри и лоши правила, зависи кой как ги въведе. Ако ти обичаш да живееш там където няма правила, аз обичам да живея там където има. Фашизъм и комунизъм няма, дори в Сверена Корея.
 
От: От: Какво е бъдещето на България?!

Регулациите са правила. Има добри и лоши правила, зависи кой как ги въведе. Ако ти обичаш да живееш там където няма правила, аз обичам да живея там където има. Фашизъм и комунизъм няма, дори в Сверена Корея.

Едно е ясно и точно правило, частна и свободната инициатива се гарантира от държавата. Съвсем различно нещо е да се регулира от държавата всичко в икономиката и в живота. Ако ти е кеф държавата да ти казва всичко и да регулира целия ти живот, щото така обичаш, аз не обичам :) Трябва правиш разлика между правило/закон и регулиране(това е нещо динамично - настройка), правилата и законите трябва да са от хората за хората, правила, който решават техните проблеми - целият свободен пазар и свободни отношения стъпват на няколко солидни правила - непрекосновеност на собствеността, гарантиране на частна инициатива, не насилственост при взимането на решения, липсата на принуда, търсене на възмездие при прекрачване на правата ти. Регулациите идва в момента в, който държавата почне да работи в нечии интереси и като почне да прилага закони, не искани от хората, но имащи силата да ги наложи с принуда :)

Аз искам да имаме ясни закони и правила, но да ми регулират живота и какво мога и не мога да правя и всичко това да се мени според това какyвто им скимне на държавата, нищо че това, което приемат е в ущърб на всички нас.

Нещо ме съмнява ти е кеф, утре стане фашизъм такъв къвто субективно го разбираш, и почне някой ти диктуват всичко в живота, няма искаш не искаш - нали искаш да има правила за всичко. Ако пък наистина ти кеф, то тогава са ти изтръгнати доста човешки черти и ставаш просто робот. Съвсем различно е ако ти управялваш всичко, тогава те разбирам - но пък клоним вече към тоталитарният ти характер :D
А какво има в Св. Корея - свободен пазар ли? :D

Големи специалисти в този предприемач всичко до един с магистратури по политически науки - всички бъркат и мешат строевете и си ги интерпретират както си знаят.
 
Последно редактирано:
От: Какво е бъдещето на България?!

Ти като не правиш разлика между икономическа и политическа система, не е мой проблем. В Северна Корея идеологията се казва чучхе, имаш гугъл - търси.

Пак ти го пиша - свободният пазар не съществува. НИКЪДЕ. Под предтекст, че въвеждат свободен пазар се извърши най-голямото крадене в историята на държавата ни. Ай сиктир с тия свободни пазари от тука, които всъщност са добре прикрити планови икономики, но не в полза на хората. Спри да робуваш на някакви филмиращи те идеологии, а помисли кое е най-добре за народа ни. Лека.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Не знам, кой ти е промивал мозъка, ама тежки поразии ти е оставил :)

А за икономиката, като почнеш да четеш и се образоваш, ще разбереш в какви грешки си бил, но какво се прави пропагандата е тежка и всеобхватна с милиони жертви по света и у нас :)

А за Св. Корея ако ще и чукче го наричат все е едно - научи се да търсиш строевете не как се наричат, а какво им е проявлението - проявлението в икономиката и социалните отношения - най-простото има ли няма ли принуда!

За народа ни е добре да се произвежда и да имаме ефективни производства и предприятия - нещо, което сме нямали в мащаб, не случайно се случиха и нещата 96-7, но за загубата на стойността на паричната единица до 0-ви нива и тотално загуба на доверието във финансовата система а от там колапса в икономиката се дължи на факта, че всичко се регулираше в икономиката - ако четем историята регулацията не води до най-добрето за народа, а за най-злето :)

А за това, което стана в БГ след 97, да виниш пазара е толкова смешно, че не знам - но както казах пропагандата е всеобхватна :) Лека и на теб
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Това, че отказваш да приемеш истината не те прави по-различен от комсомолски секретар.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Това, че отказваш да приемеш истината не те прави по-различен от комсомолски секретар.

Абе много интересен похват имаш, всеки го сравняваш с комунистически кадър - този комунизъм много го милееш. Но трябва ти благодаря, сега трябваше да проверя точно какви са функциите и задължения - явно ти си много на ясно, е признавам си там не съм наясно.

Това, че не си чел достатъчно и че отричаш всичко, което ти се казва - не означава, че реалността ти ще се промени за добро! Ти сигурно мислиш, че най-доброто е утре се прокара протекционализъм и се бият яки мита на всичко вносно и това ще доведе до голям подем на икономиката, за жалост нещата са много по-различни. Отвори си 1-ва глава по международна търговия и ще разбереш какво ти се говори. Не слушай речите на националистите дето много им се радваш, а се пообразовай малко да не те дърпат за носа.
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Туй от предаването "Фани Богат" ли е?

Блеки да не членува в некой НПО
че толко дръзновено защитава утопията "Свободен Пазар":mrgreen:
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Още преди вие националисти да почнете спекулирате с НПО-та или Сорос(макар че на снимка не сте го виждали) аз съм защитавал основите на пазара и държавната не намеса в предприемача и до сега нито един не успял да намери каквото и да е икономически аргументи ме обори - просто защото никой от вас не е чел икономика, но пък умело се повтаря това, което казват лидерите ви.

Най-близкото до свободен пазар в момента го имаме в Хонг Конг, Сигнапур, Нова Зеландия, преди век и половина САЩ, Скандинавските страни в частност Швеция и Швейцария. Трябва да правите разлика между ясни прости закони гарантиращи пазара и силна държавност, която спазва и съблюдава законитe, но да не се намиса в икономическите отношения. Това се нарича и laissez-faire, това определение е от няколко века и показващ къде трябва да е държавата. И ситуация при която имаш ясни прости закони, но всеки месец идват нови и нови регулации и голяма държава( това ще рече мешене на държавата на всякъде - трябва се прави разлика държа и държавност)

Не знам, защо всички се имате за експерети по икономиката и повтаряте сляпо всичко, което ви се говори и искате държавата да ви дондурка - като не знаете това до къде довежда.

И да ви дам простичък пример Предприемача.ком е свободен сайт и свободен пазар всички сами се регулираме - Блинки и Куул само съблюдават общите правила - някакви проблеми имаме ли? Всичко се базира на доверие и свободно решение, кой да избера - ей на вчера си продадох единият сайт от 30 човека един се реши, никой не съм принудил да го вземе. Утре като дойде държавата и каже за всички ФБ маркетьори искаме лицензия, който го издаваме ние. Но накрая ще стане така, че само няколко ще имат лиценз другите .... :) Всеки, ще може да продава ограничено количество услуги, видиш ли че да има за всички по еднакво( това, че един има в пъти повече от друг означава, че е по-качествен, а като му бият квота той губи печалба, а хората ще получат кофти услуга на висока цена) и т.н и т.н не ми се изрежда. Дано да почвате правите разлика в нещата!
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Казах ти, че си личи какви са ти познанията. Ето, даваш ми за пример Сингапур, чието управление е АВТОРИТАРНО и НАЦИОНАЛИСТИЧЕСКО.

ПАП води социална политика с доминиращо участие на държавни фирми на локалния пазар. Повечето западни ценности биват отхвърляни, като причина за това предишният премиер Лии Куан Ю посочва несъвместимостта на западната демокрация и „азиатските ценности“. по-късно управляващата партия разхлабва част от стриктните ограничения с цел подпомагане на икономиката. Конфуцианската ориентация, строгите закони и контрол, ниската корупция и прозрачността в икономиката раждат едно благоденстващо общество, което има една от най-ниските престъпности в света.

Айде отивай да четеш още.


И не ми говори за азиатски държави, кажи в ЕС и САЩ имаме ли пазарна икономика? Щото ние сме към тоя блок и не ми е ясно за какво драпаш, ако си съгласен, че трябва да останем в тоя блок. Или искаш да излезем от ЕС и да се ориентираме към Азия?
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Ако за това си изкарал 9 ст'инки, със здраве да си ги харчиш! :D

Изобщо никога не фигурирала комерсиалната част в политическият ми мироглед. Просто ги забрави тези тотални глупости :)
Мирогледът ми и съответно разсъжденията се базират на база АНАЛИЗИ на конкретни действия и поведения. Научи се и ти на безпристрастни анализи, за да не пишеш друг път такива глупости :wink:
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Казах ти, че си личи какви са ти познанията. Ето, даваш ми за пример Сингапур, чието управление е АВТОРИТАРНО и НАЦИОНАЛИСТИЧЕСКО.



Айде отивай да четеш още.


И не ми говори за азиатски държави, кажи в ЕС и САЩ имаме ли пазарна икономика? Щото ние сме към тоя блок и не ми е ясно за какво драпаш, ако си съгласен, че трябва да останем в тоя блок. Или искаш да излезем от ЕС и да се ориентираме към Азия?

Човече, не бъркай собственост на компании с регулиране на икономика. Това, че държавата има собствено участие във фирми е едно, съвсем различно е, че тя не регулира нищо в икономиката. А ценностите нямат нищо общо с икономиката. Щото си много неук и четеш глупости, отвори си един доклад да видиш, топ 3 страни на пазарни отношения и бизнес среда и създаване на бизнес. Бъркаш много фундаментални неща и после се чудиш, що някой те критикува.

Айде отиваш да четеш още!

В ЕС и САЩ е фашистки капитализъм в момента или още по просто ти го кажа обслужване на интересите на големи едрите бизнеси и срастването им с дръжавата. Никъв свободен пазар няма! И най-смешното, е че винят пазар за рецесията, като запада регулира и има пълен монопол над парите, а те са в основната на бизнес цикълът.

В момента предприемача ти е свободен пазар нещо недоволен ли си или искаш държавата да те регулира и дондурка. Ама я си представи, ти вадиш кинтите колкто и да е от ФБ, но пък някой има връзки с държавата и прокарва лобистки закон и той гласи трябва лиценз за ФБ маркетинг и ти като нямаш гориш, но ще искаш да вземем но те няма ти дадът. Къф кеф те регулираме. Чети и се образовай малко, не си мисли че държавата е решението, тя е проблема!

И не ми пиши повече, виждам какво ти е нивото на знанията и промивките - нямам какво да продължавам повече се опитвам ти налея акъл :D
 
От: Какво е бъдещето на България?!

И да ви дам простичък пример Предприемача.ком е свободен сайт и свободен пазар всички сами се регулираме...

Тънката линия между свободният и регулираният пазар е точно цветовата гама за която ви говоря цифра време - черното (регулираният) и бялото (свободният) пазар. А истината винаги е била в суросинкявото :)
Тоест, ти точно с три собствени ника можеш да повлиаеш на положението (бичейки си мазохистично картони) и тая "свободия" саморегулирането, веднагически се оказва манипулация, еднолична, с определен интерес (ест комерсиален). Така е и уж СВОБОДНИЯТ ти пазар, където икономистите с капаците ужасно мразят суросинкявият цвят, но за сметка на това бялото е толкова свежо и невинно :D
 
От: Какво е бъдещето на България?!

Тънката линия между свободният и регулираният пазар е точно цветовата гама за която ви говоря цифра време - черното (регулираният) и бялото (свободният) пазар. А истината винаги е била в суросинкявото :)
Тоест, ти точно с три собствени ника можеш да повлиаеш на положението (бичейки си мазохистично картони) и тая "свободия" саморегулирането, веднагически се оказва манипулация, еднолична, с определен интерес (ест комерсиален). Така е и уж СВОБОДНИЯТ ти пазар, където икономистите с капаците ужасно мразят суросинкявият цвят, но за сметка на това бялото е толкова свежо и невинно :D

Я кажи, кой е сега къде е манипулация, че и еднолично. Я кажи, кой монополизира предприемача :D Ей, като ви се даде пример за реален свободен пазар, в който вие сте членове - не можете захапите реалността :D
 

Горе