Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

AMOUN

Well-Known Member
Много пъти съм имал проблеми с хостинг, предполагам и много от вас.
И никога, НИКОГА! Не ми се е случвало от хостинг компания да си признаят че проблема е от тях. Могат да обвинят Обама, Меркел или дори Ислямските джихадисти, но те никога нямат вина.

Тук съм сигурен че темата ще я прочетата поне 100 човека които работят в хостинг фирми, ще ми е интересно и тяхното мнение, както и това на клиентите.

НЯМА ДА КАЗВАМ КОЯ Е ФИРМАТА, защото подобни ситуации са ми се случвали в може би всички хостинг фирми от БГ. / Отдъхнахте ли си :) няма да има кофти реклама споко... не е това целта./

Ще опиша ситуацията безпристрастно, без да украсявам и без никакви преувеличения, защото реално сайта който е прецакан е незначителен и не ми е от значение дали го има или не, но ме подразни ситуацията:

Сутринта виждам че не ми работи един сайт /малък форум SMF/, влизам в хоста за да проверя къде е проблема и виждам че конфигурационния файл на сайта е променен на 21.03.2014 и е дефаутнат, - все едно не е инсталиран форума.
Пиша писмо на хост компанията:
На 23.9.2014 г. 10:19 ч., AMOUN написа:
> Здравейте,
> днес опитах да отворя този сайт:
> http://...
>
> погледнах във файловете и виждам че seting.php e променян на 21.03, а
> аз не съм влизал и променял файлове скоро. Може л ида се провери на
> какво се дължи?

Тук допуснах грешка и съм написал 21.03 вместо 21.09 и получавам следния отговор:

Здравейте,

Благодарим Ви, че се свързахте с нас!

Поради факта, че този файл е редактиран преди голям период от време няма
как да Ви предоставим какъвто и да е вид лог файл за тази операция.
Възможно е промяната да е била извършена от някаква модификация или друг
автоматичен процес или от нежелана хакерска атака, но както споделихме
без лог файлове можем само да гадаем.

Оставаме на Ваше разположение ако имате нужда от допълнителна информация
или нужда от помощ.

Осъзнах грешката си и върнах отговор, но това което ми направи лошо впечетление е че те дори не са проверили за какво им говоря, а направо са ми върнали отговор.

На 23.9.2014 г. 10:40 ч., AMOUN написа:

Объркал съм цифрата, датата на промяна е 21.09.2014г. в 4:22 h сървърно време.

Отговор /Махам заучените фрази и благодарностите там че съм им писал, за да не става дълъг поста/:

Прегледахме отново лог файловете Ви и виждаме, че промяната не е извършена чрез FTP. Също така в cPanel виждаме да сте се логвали само Вие и съответно редакцията не е била извършена от там. Препоръчваме Ви да разгледате Вашата система/Интернет страница поради факта, че е възможно пробив в нея да позволява достъпа до този файл и съответно редакцията да е била извършена по този начин, като разбира се това е само предположение от наша страна.

Няма да коментирам отговора, аз съм аматьор - потребител - някакъв юзър там и ги занимавам с глупости, а и целта на този пост е да разбера вашето менние не да натрапвам моето.
Влизам отново в Цпанел и какво да видя, базите данни липсват изцяло всички до една. Връщам отговор, озадачен от видяното и от отношението:

Добре защо не погледнете за какво става на въпрос?отворих цпанела MySQL Databases и там:
База данниРазмерPrivileged UsersДействия
Нямате създедени бази данни за този акаунт.

Как така няма бази данни като са 20? Само потребителите стоят.
базите се виждат в php my admin
проблема е в системата някъде.


Техния отговор:

Това, което виждате няма абсолютно никаква връзка с промяната по файла "seting.php". Именно поради тази причина не е и направена проверка там. След като вече съобщавате за нередност на това място, ще бъде направена проверка.

След малко ми пишат отново:

Базите Ви данни вече са налични във Вашия cPanel.

Осъзнах грешката си и донякъде се почуствах виновен че не съм открил сам защо имам проблем с хостинга и че ги притеснявам с моите глупости и върнах отговор:

не ми се спори.. щом така сте преценили че няма нищо общо ок... сайта ми сам си е изтрил файла, другия път ще пиша на весник феномен, не на вас ако имам проблем.

отговор /спокойно можех да го заместя с: бля бля бля.../:

В слчуая не Ви предоставяме повод за спор, а информация, каквато Вие сам изискахте. Както вече Ви уведомихме, не съществуват системни логове, които да записват промяна по файлове. По този начин е устроена да работи самата Linux система. Единствените услуги, които имат логове и през които могат да се извършват промени по Ваши файлове са FTP и cPanel. Вече Ви информирахме, че няма никаква активност във FTP, а в cPanel е влизано единствено от Ваш IP адрес. Не ни разбирайте погрешно, желаем да Ви предоставим информация, но тя няма как просто да бъде измислена от нас.

Базите данни не се визуализираха коректно поради затруднения в самия cPanel. Това е разрешено, противно на твърдението Ви, че не Ви оказваме помощ. Помощ също така Ви е оказвана при почти всяко Ваше предишно запитване.

следва...
 
Последно редактирано:
... Ще опиша накратко как продължи да се развива ситуацията след това, ако има интерес ще пускам и цитати пак.

Обясниха ми че вината не е при тях, а при мен, казах си ок, карай, свикнал съм винаги хоста да е прав и влязох да си оправя прецакания файл, поглеждам към базите данни в MySQL Databases и ооо какво да видя
точно тази база я няма, другите са там :) и им пиша
АМА ТАЗИ БАЗА Я НЯМА СЕГА ПРОВЕРИХ:
отговор:
в грешка си - ТАМ Е ТАМ Е!
Поглеждам - ХА ВЕРНО Е ТАМ :) там е бе има я...

Сигурно аз не съм догледал или нещо каше :)

Обаче преди това нямаше нито една база данни - но след като оправиха нещата се появиха 16 :)
ДА обаче те трябва да са 19 и една от тях е точно ТАЗИ ЗАРАДИ КОЯТО СПОРИМ...

Според вас аз ли не съм догледал, ако е така, защо другите се появиха, а точно тази и още две бяха невидими? - Каше? ок, защо тогава видях другите?

Хубавото в случая е че след като им писах че липсва направих Скийншот на базите и там ясно се вижда че има само... момент да преброя пак... 16, а след като получих писмото с отговор че е там, станаха 17? WTF - световен заговор? рептили? Кики? уат?

Чудя се сега как ще ми отговорят, особено след като видят тази тема?
Реално не са виновни те. защото това не е първата подобна случка, единствено мързела и незначителноста на хоснатите там сайтове ме карат да плащам вече... няма си идея 3 години може би.


та така, дайте мнение, като клиент или като професионалист :)

За мен нормалното отношение е това което съм получавал и продължавам да получавам на няколко други места /имам хостанти сайтове в 6 различни фирми/, т.е.
Виждам че не ми работи сайт, а аз не съм влизал за да правя промени, поглеждам на какво се дължи и пиша на хоста, така и така имам проблем и не знам на какво се дължи.
Според мен нормалния отговор трябва да е:
Ще проверим и ще ви пишем, след което очаквам да ми се каже къде е проблема, а не да мятат боб и да се почесват по топката, гадаейки и давайки предположения които и жена ми ще направи, а тя не знае какво е хост дори.
на много места, ще отравят проблема и след това ще ми пишат, като дори и да не са виновни те, ако не е трудност за тях ще го оправят.
А ситуацията тук е че аз от 4 сутринта на 21 няма сайт и все още не работи.

защо не споменавам името на фирмата?
ЗАЩОТО ПОДОБНИ СИТУАЦИИ СА СЕ СЛУЧВАЛИ НА ПОВЕЧЕТО КЛИЕНТИ НА ХОСТИНГ КОМПАНИИ
и реално това можеше да е почти всяка една фирма.
Имало е и по-фрапантни случаи.

Обяснете ми, защо никога хопстинг компания не си признава за грешката?
Никога- никога - никога!!! ако ще да е очевадно и да го имаш записано на камера.

Наистина ли според вас, НЯМА НИЩО ОБЩО между дефаутването на конфигурационния файл и това че имаше проблем в системата и в цпанела базите ги нямаше?
В един и същи ден по -едно и също време и е просто съвпадение?
Първото което ми идва на ум е /аматьор съм и не разбирам от хост/ този форум беше инсталиран може би със активите на хоста, там софтакулус ли какво беше, не може ли тогава да има връзка? Случвало се е преди време да има проблем в сайт защото се е ъпдейтнал цпанела или защото скриптовете са ъпдейтнати?
не е ли логично да са свързани проблемите и единия да е довел до другия?
Или е по лесно така?


Такова отношение, те дори не са проверили проблема след първото писмо а директно ми отговарят?

Сега съм афектиран и ще гледам да не коментирам за да няма ексцесии :)
 
Последно редактирано:
От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Според мен, ако една фирма си признае за грешката и се извини ще спечели повече, от колкото ако излъже и каже, че не е виновна. Да не забравяме, че 90% от клиентите им са технически грамотни и разбират от къде идва проблема, но те на другите 10% които не разбират ли разчитат?
 
От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Хостинга е ясно кои е.
И на мен ми е интерсено обаче как фаила се е върнал по дефаулт.
 
Re: От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Хостинга е ясно кои е.
И на мен ми е интерсено обаче как фаила се е върнал по дефаулт.


Сега като си прочетох поста се сетих да добавя и моето виждане за случката, примерно системен ъпдейт на цпанел и на скриптовете в него, а форума е инсталиран тестово с софтакулус?
 
Re: От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Според мен, ако една фирма си признае за грешката и се извини ще спечели повече, от колкото ако излъже и каже, че не е виновна. Да не забравяме, че 90% от клиентите им са технически грамотни и разбират от къде идва проблема, но те на другите 10% които не разбират ли разчитат?

Лъгали са ме нагло и в очите поне от 4 различни хостинг фирми и то по няколко пъти.
Споделял съм тук няколко пъти през годините. Така са ме лъгали че чак на мен ми става неудобно, как да ви го обясня.

Забелязал съм едно нещо което важи за всички фирми, Може да стартират супер, но след една година отношението се променя тотално.
 
Помощ също така Ви е оказвана при почти всяко Ваше предишно запитване.

Какво значи това? Ние отговаряме на 2 от всеки 3 съпорт тикета ли :)
 
От: Re: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Какво значи това? Ние отговаряме на 2 от всеки 3 съпорт тикета ли :)

Не, просто имаме и алтернативна комуникация с този клиент. :)
 
Какво значи това? Ние отговаряме на 2 от всеки 3 съпорт тикета ли :)

Преди време пак имахме някакви търкания за проблеми, за които аз си мислех че вината е била тяхна, а те ме убеждаваха че не е тяхна.
След това спрях да им пиша при проблем, а направо местех сайта, дотолкова ми беше неприятно да пиша при проблем.
Стана така че реално, не им пиша при проблем, защото се чувствам аз виновен, търся какви ли не варианти, местя се, търся помощ от познати и не дотам познати и бавя проблема със седмици, докато се подготвя психически за отпора който ще получа от хоста :)
Дори се забих в костинбродския хост, защото ми обещаха да ми оправят проблема... чувай у.о

Аз не казвам че съм супер клиент, имам много скапани сайтове и като ме афектират, не си меря приказките, но мамка му - защо не ми кажат примерно ей- не си за тук разкарай се - фирми много, не вярвам да си струва заради колко... няма си на идея там 50 лева на месец да си хабим взаимно нервите?
Аз като не харесвам някой клиент или подозирам че ще хабя нерви с него в бъдеще, го пращам при конкурентите, да ходи да ги дразни тях.
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Какво значи това? Ние отговаряме на 2 от всеки 3 съпорт тикета ли :)

Е ти пък чак на 2 тикета от 3, да не е великден? С жабите и аз имам много случки, най-фрапиращата е, че всяка сутрин vps сървъра падаше по точно определено време, махнах му всичко от него(инсталации и т.н., нов линукс му сложих) и продължи да пада всяка сутрин в 6:00 :D Та трябваше да ставам в 6:00 за да го рестартирам за да се оправи. От съпорта ми казаха, че сървъра работел не е проблема при тях да си търся при мен проблема.Това е една от случките. Та просто стане ли дума за жабките не ми ги хвали. Аз ли съм карък или просто така са им услугите не знам.
 
Последно редактирано:
От: Re: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация


В никакъв случай не бих казвал на никого, какво и кога да пише, но моля лъжи да не се пишат. Ако разбира се искате да бъдете коректен, то имате съгласието ми (визирам е-мейли/тикети и всякакъв друг вид комуникация, която сте използвали с нас.) да доставите доказателства за текущото, което написахте.
 
Последно редактирано:
Винаги са ми отговаряли, на запитвания, мисля че само една фирма досега си е правила пас понякога с дни.
 
От: Re: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

В никакъв случай не бих казвал на никого, какво и кога да пише, но моля лъжи да не се пишат. Ако разбира се искате да бъдете коректен, то имате съгласието ми (визирам е-мейли/тикети и всякакъв друг вид комуникация, която сте използвали с нас.) да доставите доказателства за текущото, което написахте.

Лъжи? Хм... Ще ме накараш да седна да намеря логовете да покажа. Това за SSL-а няма как да го докажа, понеже е преди години още в началото когато пуснахте SSL-лите. Него ще го изтрия от поста, въпреки че е така. Нямам за какво да лъжа обаче. Това за сървъра ще го намеря и ще го покажа. Но пък има един плюс за жабките(и то по-точно ти) - имах нужда от добавяне на рам реагира за по-малко от 10 минути и ги добави.
 
Между другото темата е насочена срещу всички хостинг компании, не нападайте само една.
Темата е за това че явно с времето работата става като даденост и отношението се променя.


За пример една хостинг фирма която се рекламира тук, има и тема за нея положителна, ми обещаваха да ми изчистят сайтовете от вируси преди време, ак оси преместя сайтовете при тях.
Преместихме ги при тях, внесох там 200 лева да има в сметката, за да си плащам хоста, че обикновено забравям и ми го спират редовно за неплащане. Започна човека да чисти ден два и оп изчезна..
писах няколко пъти няма отговор, чаках месец... започна втори, паднаха им сървърите... пих една ладка вода и се преместих отново... та така де
тук ли си, ало, какво стана... няма отговор все още, а паричките отидоха за нов анцунг с три черти предполагам?
 
От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Има компании, които си признават когато проблема е в тях. Но това са предимно нови фирми, с малко клиенти, обръщащи значително внимание на съпорта. Разрасне ли се една компания, отива подяволите и индивидуалното отношение към малкия клиент. Това важи не само за хостинга, но и за всичко друго. Да се обърне внимание и, че зависи на какъв човек от съпорта ще попаднеш, защото едни им се работи, а на други не, макар това да не е оправдание за компанията.

Относно твоя проблем, и аз бих предположил, че са ти отворили някоя дупка във форума и оттам са ти прецакали файловете. После от хостинга може би нещо са цъкнали не където трябва при проверката и са ти скрили базите данни.
 
От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Официално host.bg имат най-калпавия съпорт за мен.
Не стига, че ползват техен си панел ами и при въпрос отговарят с едно изречение.
За тях ли става дума?
 
От: Какво е вашето мнение за следната Хостинг ситуация

Официално host.bg имат най-калпавия съпорт за мен.
Не стига, че ползват техен си панел ами и при въпрос отговарят с едно изречение.
За тях ли става дума?

Не за джъмп.
 
В случая проблема е бил, че съпорта е върнал бекъп на акаунта ти, но не всичко е минало както трябва с бекъпа и една от базите ти не се е импортнала. Е явно съпорта го е досрамяло да си признае :)
 

Горе