Какво е истински студ :)

От: Какво е истински студ :)

омг

-44 градуса по Целзий: Финландският ми колега си мисли евентуално да затвори прозореца на офиса.

:lol:
 
От: Какво е истински студ :)

Хахахааа... милите...

Проблема е друг - защо в панелките в столицата на Финландия палят парното на +10, а колегата, който е най-вероятно също там, тъй като населението по другите места е много малко, а и фирмите не са толкова, на -44 се затваря прозореца?
 
От: Какво е истински студ :)

-30 градуса по Целзий: Нито една истинска кола вече не пали.
Лапландецът ругае звучно, рита гумите и пали ладата.

това най ме кефи :D :D :D :D :D :D :D :D
 
От: Какво е истински студ :)

Доста забавно е, че оригиналният текст преди години завършваше така:
"-300 градуса по Целзий: Адът замръзва. Финландците печелят Евровизия"

Как преводачът от Vesti.bg (тогава все още беше само Нетинфо) е знаел още през януари 2006г., че финландците наистина ще успеят да спечелят Евровизия след няколко месеца и е махнал умишлено този текст, не ми го побира акъла. А това, че е променил градусите на замръзване на Ада от -300 на -270 направо плаши - явно има някакво основание.
 
От: От: Какво е истински студ :)

Доста забавно е, че оригиналният текст преди години завършваше така:
"-300 градуса по Целзий: Адът замръзва. Финландците печелят Евровизия"

Как преводачът от Vesti.bg (тогава все още беше само Нетинфо) е знаел още през януари 2006г., че финландците наистина ще успеят да спечелят Евровизия след няколко месеца и е махнал умишлено този текст, не ми го побира акъла. А това, че е променил градусите на замръзване на Ада от -300 на -270 направо плаши - явно има някакво основание.

Оригиналния текст е доста стар. Аз лично имам някакви спомени за около 2001-2002, нещо такова, а дори когато го четох не съм убеден дали четох оригинала. Иначе и тогава си беше с - 270 градуса. То 270 е ориентировъчно за -273.15 градуса по целзий, което преобразувано в келвин е 0.
 
От: Какво е истински студ :)

Като те гледам с тези спомени мое и до Калевала да стигнеш, и там има подобни героични лафове, само Евровизията да се бяха сетили да я вмъкнат и нея :D

Иначе за Келвин си прав, наистина това би трябвало да е логиката, не се сетих за това значение на 270. За пръв път чух вица от пийнал финландец в Питер, та градусите бяха омешани, а Целзий тънеше в мараня.
 
От: Какво е истински студ :)

значи.. връщам тая стара тема, но си струва четенето! с глас се смях! :lol: :lol: :lol:
 

Горе