Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Ivo94

Well-Known Member
Вече си имам някакви идеи, които мисля, че ще подхождат на форума, но все пак повече глави могат да измислят много по-хитри визуализации. Та по въпроса :) . Какво лого ще подхожда на форума за София http://forumsofia.net. Какво точно да изобразява, само текст, снимка, колаж или нещо комбинирано. Моля имайте предвид, че логото ще е малко (около 150x50 пиксела), предполагам долу-горе като това, което в момента, но сайта ще е с нов дизайн, като цветовете пак ще са в синьо и бяло :) Мерси предварително за всеки отговор :) , който наистина ще е ценен за мен и разбира се за потребителите, които посещават форума
 
Щом е за социален сайт, винаги ме е радвало това с човечета, които са заедно (хванати под ръка, едно до друго), нещо акцентиращо, че сте общество и това е силата на сайта. Не прави грешката да използваш акценти, които да показват, че форума е просто сайт, на който двигател е един или двама човека или субекта.

Предполагам знаеш, че не може да става дума за използване на графични елементи от емблемата на София, която си е нещо като лого на града казано на наш език. Аз това бих използвал, и не е само защото на форума се получи добре, но и съм го видял в много други - blackhatworld.com - освен, че го имат в името си, планетата в логото им казва, "От цял свят", а то става и ясно кое от цял свят - webmaster-ите. :)

Аз бих проверил (с няколко анкети) и аудиторията си, за да преценя към кой стил да се насоча. Мисля, че това ще помогне много. ;) Тук се хареса бизнес стила, а имаше възможност да е (поне от финалистите) едно засукано като извънземно човече с надписа. Даже по мои спомени и за него и за това гласувах. :)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Мерси Блинки за изчерпателния отговор, имаш право за социалния акцент, който трябва да присъства :) . Ще помисля върху всичко споменато от теб в детайли. Някой друг да даде своето мнение?
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Аз направо ще ти го визуализирам, примерно аз си представям нещо такова, ама вместо статуята може да се вкара някакъв социален елемент въпреки, че и статуята спада към тази категория.
sofiya-forum.jpg
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Ей, това си е номер, добра идея да се сдобиеш с безплатно лого.
Сега колко теми ще има само: "Какво лого ще подхожда на моята фирма?"
 
От: От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Аз направо ще ти го визуализирам, примерно аз си представям нещо такова, ама вместо статуята може да се вкара някакъв социален елемент въпреки, че и статуята спада към тази категория.
sofiya-forum.jpg
Наистина е страхотно :) даже и аз не си го представях така :) "Странникът" защо да е номер, всеки може да пита каквото си поиска тук. Аз не съм искал някой да ми прави безплатно лого а просто повече глави да дадат своето мнение :) . Buymore благодаря за отделеното време :) Някой с други мнения за логото?
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Да, точно така, всеки може да пита каквото си иска, и по тази причина, следващия вместо да си плати за дизайн на лого, както си е редно, просто ще последва твоя пример и ще попита: "Какво лого ще подхожда на моята фирма?" :lol:

Ето, че бях прав и вече почнаха да те заливат с безплатни лога. Интересно ми е, дали ще се сетиш да кажеш по едно "Благодаря" на авторите?
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Гербът на София е правен преди повече от 100 години и едва ли трябват някакви специални права за ползването му. Предполагам може да се използва, стига да не се подвеждат потребителите, че форумът е част от общинската администрация на София.
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Може да се смени заглавието на темата безплатни идеи за лого, аз не виждам нищо лошо в това, но не мисля, че ще завалят гениални идеи просто ей така, трябва да има няква стимулация:), но все пак колеги сме трее да си удряме по едно рамо от време на време:)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Да, точно така, всеки може да пита каквото си иска, и по тази причина, следващия вместо да си плати за дизайн на лого, както си е редно, просто ще последва твоя пример и ще попита: "Какво лого ще подхожда на моята фирма?" :lol:

Ето, че бях прав и вече почнаха да те заливат с безплатни лога. Интересно ми е, дали ще се сетиш да кажеш по едно "Благодаря" на авторите?
Какво ми се правиш на интересен бе, прави си теми и си пиши в тях. интерсно му било... тук си само да се заяждаш, само тролване и хейтване забелязвам, айде Благодаря и на теб за коментара ти, който няма нищо общо с темата :(
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

... тук си само да се заяждаш, само тролване и хейтване забелязвам...

Правилно забелязваш, аз от доста време само се заяждам, щото тук почти всички са "плява".

Иначе - още веднъж поздрави за идеята, да си вземеш безплатно нещо, което струва пари! :)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Това, че всички били плява тук просто няма да го коментирам. Благодаря за поздравите :) подминавам и забравям, за да спазвам добрия тон ;)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

София я свързвам със Статуята на София, както е в идеята на @byemore или Орлов мост. Гербът на София би навел на мисълта, че форумът е на общинската администрация
 
Последно редактирано:
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

София я свързвам със Статуята на София, както е в идеята на @byemore или Орлов мост. Герба на София би навел на мисълта, че форумът е на общинската администрация

Герба със сигурност няма да участва в логото както и детайли от него. Тъкмо ме подсетихте да отбележа в условията за ползване, че форума няма никаква връзка с общината или която и да било държавна институция.
 
Re: От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Герба със сигурност няма да участва в логото както и детайли от него. Тъкмо ме подсетихте да отбележа в условията за ползване, че форума няма никаква връзка с общината или която и да било държавна институция.

Да, гербът може да се използва само ако си партнирате с общината за някои неща - новини, някакви инициативи. ;)
 
От: Re: От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Да, гербът може да се използва само ако си партнирате с общината за някои неща - новини, някакви инициативи. ;)
Това са добри идеи, но първо трябва да се развие, за да има евентуално подобни отношения ;)
 
Re: От: Re: От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Това са добри идеи, но първо трябва да се развие, за да има евентуално подобни отношения ;)

Ааа, това 100%. След като се развие и стане авторитет, ще си те потърсят. Като гледам техния сайт колко го следят. :)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

На buymore идеята е страхотна!
Лесен вариант би бил с колаж и снимки от града и акценти, които са определящи за столицата.
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

На buymore идеята е страхотна!
Лесен вариант би бил с колаж и снимки от града и акценти, които са определящи за столицата.

Съгласен съм, наистина е много добро, благодаря Касиопеа за коментара, ще го имам предвид :)
 
От: Какво лого ще подхожда на Forumsofia.net?

Ето още една вариация с ръце сглобени като някакъв вид на стена на замък или нещо подобно.
Ха ха аз го подкарах като в конкурс за лого.

sofiya-forum2.jpg



П.П.Ако решиш да го ползваш ще ти го дам срещу евентуални преференции и протекции от страна на столична община в необозримо бъдеще:), при евентуално партньорство на форума с общинарите.
Така, че аз си връзвам от сега гащите и да не твърди никой, че било безплатно, няма безплатни неща в тоя живот:).
 

Горе