Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

HunteR666

New Member
Здравейте,
търсех начин да си изкарвам пари от Интернет, но тъй като в момента все още нямам голям уеб сайт, от който да вадя пари се наложи да се регистрирам в freelancer.com.
В един форум четох, че като нов freelancer там няма да имам голям шанс за някакви големи проекти(е все пак пуснах кандидатура за няколко PHP проекта, но не очаквам да ме наемат, все пак всички гледат за хора с репутация) за това да търся някаква работа с въвеждане на данни.
Е успях, намерих си.

Днес влизайки в сайта видях, че имам 1 получено съобщение.
Ставаше въпрос за въвеждането на Captch-и. Много странно, да печеля като въвеждам Captch-и си викам аз.
Влязох в сайта, който ми бе пратен в съобщението, като преди това прочетох стъпките какво трябва да правя като вляза.

И ОК, започнах да въвеждам Captch-и.

Та като цяло искам да попитам дали някой друг се е занимавал с подобна дейност и дали наистина плащат? Като цяло в началото се чудех те от какво печелят, като въвеждам Captch-и в някакви input полета, но след което ми хрумна, че играя ролята на - spam bot.
Та да попитам запознатите, това ли наистина е моята дейност?
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Ми да, бот си:) Бот при това не от най интелигентните, по умните се оправят на автоматик, а ти ангажиран човек...

Гледам че си регистриран от повече от година... що не чете тука през това време? Сега нямаше да работиш бот!
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Имам регистрация от доста време тук, просто не я ползвах и реално бях забравил за нея.
Въпросната работа не я приемам на сериозно поради очевадни причини, просто като имам малко свободно време ще влизам да повъвеждам някоя друга Captch-a.
Пък и всеки лев е добре дошъл както се казва.

Иначе да, смятам сериозно да наблегна в четенето на информация от този форум. :)

P.S: biaaro, не можах да разбера това "по умните се оправят на автоматик". Како имаш предвид под автоматик?
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

decaptcher.com/client/

You pay for correctly recognized CAPTCHAs only
The price is $2 for 1000 CAPTCHAs. We accept payments from $10.

С този ли се конкурираш?
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Виж сега... звучиш ми интелигентно. Хвани се със сериозни работи, защото тая работа като бот едва ли е платена. Виж какво предлагат фриланцерите от форума, гледам PHP си написал. За отзивчивия програмист винаги има работа. Пусни си темата, с това което умееш, докажи се и после няма да се отървеш от ангажименти.

Имам регистрация от доста време тук, просто не я ползвах и реално бях забравил за нея.
Въпросната работа не я приемам на сериозно поради очевадни причини, просто като имам малко свободно време ще влизам да повъвеждам някоя друга Captch-a.
Пък и всеки лев е добре дошъл както се казва.

Иначе да, смятам сериозно да наблегна в четенето на информация от този форум. :)
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Да, и това ще стане. :)
Преди известно време, може би година, две, бях пуснал блог за програмиране. Като цяло доста добре се прие от аудиторията и започнах да правя посещения. Разбира се не много, но и той беше в своя си старт. Явно тогава обаче не оцених важността на това да го поддържам и го зарязах, малко след това дори го спрях.
Сега преди 2,3 дена пуснах отново блог, този път с цел да го развия докрай. Надявам се, че тук ще намеря необходимата информация, и че ще имам силите да се справя с това.
Не знам колко хляб има в блог за програмиране, но пък поне бих могъл да го ползвам за едно добро портфолио. :)

@harkon, всъщност не. Не работя в този сайт, който постна. Работя в typethat.biz, но имайки в предвид, че в този който постна ти, дават по 2$ на 1000 каптчи мисля бързо да прекратя работата си в typethat.biz, тъй като там дават само по 0.70$ на 1000 каптчи. (Разбира се пише, че при усърдна работа ще вдигнат парите за каптча). Все пак не мисля да продължавам да се занимавам с подобна дейност. Смятам, че имам потенциал за нещо по-добро.
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Няма да ти пиша нищо, защото малко съм прекалил с алкохола и ще напиша някоя простотия... Утре като се свестя ако се сетя за темата може да напиша нещо смислено:)
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

decaptcher.com/ взимат по $2 на 1000 а не ги дават. а някои вземат и по-малко
ти 1000 броя за колко време ги въвеждаш? това е загуба на време. ако за това време напишеш някоя статия за блога ще е доста по-добре
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Да, още вчера се отказах.
Интересното е обаче, че днес сутринта, когато влязох да видя дали няма нещо ново в freelancer.com, видях че съм получил съобщение. Беше от същия потребител, този път с още една оферта.
Този път въвеждането на каптчите не става през Интернет страница, а чрез отделен софтуер. Също цената на 1000 каптчи беше много по висока. На предишното място беше за 1к = 0.70 цента, а от новото писмо за 1к каптчи = 6$.
Което кажи речи си е вече далавера, но проблема е, че човека иска да бъдат въведени минимум 10 000 каптчи, за да изпрати парите. Да не говорим, че получих същото съобщение само, че от друг явно негов ник. Което ме навява на мисълта, че е измамник и стигнеш ли до 10 000 каптчи просто няма да плати. :D

Както и да е, отказах се от работата си на бот. :)
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Да не говорим, че получих същото съобщение само, че от друг явно негов ник. Което ме навява на мисълта, че е измамник и стигнеш ли до 10 000 каптчи просто няма да плати. :D
Абе може и да плати, ама не знам, дали ще ти стигнат парите за доктор след това.
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Не се занимавай с freelancer.com. Сайтът въобще не е френдли за фрийленсъри. Пълно е със измамници, а екипът си го мести от единия крачол в другия, когато репортнеш някого. А и винаги ще има индийци, пакистанци и прочее маймуни, които са готови да работят за жълти стотинки.
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

със сигурност няма как да платят $6 за 1к капчи
на такава цена няма на кой да ги продадат
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Не се занимавай с freelancer.com. Сайтът въобще не е френдли за фрийленсъри. Пълно е със измамници, а екипът си го мести от единия крачол в другия, когато репортнеш някого. А и винаги ще има индийци, пакистанци и прочее маймуни, които са готови да работят за жълти стотинки.
Да, започнах да го забелязвам това. Знаете ли някой друг подобен, но по-надежден сайт(български или английски), където мога да работя като Freelancer?

със сигурност няма как да платят $6 за 1к капчи
на такава цена няма на кой да ги продадат
Абе така е, ама примерно тук captchaking.com, за да закупиш 1000 каптчи трябва да платиш 40$, което отново не е предпоставка, че отзад "работниците" взимат повече.
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

:) то зад тези работници ... няма. никой не купува от тях
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Тук, евентуално BHW или DP, но не знам как стоят там нещата. Ако пишеш статии и си страшно добре с английския, регни се в constant content. Там може да взимаш между $20-$100 на статия, но всяка, която изпратиш, се проверява ръчно от екипа им, а изискванията са неземни направо. Буквално могат да те баннат за изпуснати запетайки, изядени букви и тн.
Не се занимавай със сайтове като freelancer, odesk и тн. Ще си загубиш времето!
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Тук, евентуално BHW или DP, но не знам как стоят там нещата. Ако пишеш статии и си страшно добре с английския, регни се в constant content.
Този "constant content" откъде го извади? :)
 
От: Какво мислите за сайтовете Captcha Entry

Случайно попаднах на него преди време. Доста е неизвестен, но и все пак не е за всеки "писач". Пак казвам, изискванията към авторите са страхотно високи.
 

Горе