Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Nickmitov

Member
Какво мислите,че ще се случи с долара в следващите месеци?Много от нас вадят парите си в долари и имат спестявания или залежи в тази валута...Та въпроса ми е дали ще скача още нагоре въпросната валута или ще пада надолу??

Моето лично мнение е,че ще продължи да расте но колко и докога не знам ;) Искам да чуя и вашите мнения :rolleyes:
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Аз пък смятам, че му е време да пада
Просто няма накъде да се качва повече баир няма, следва надолнище
Залагам скромно една бутилка гроздова
 
Не знам, но е доста фрапиращо. Една сутрин (преди няколко дни) ставам и гледам е минало 1.72 лева и си викам ебаси.....чакаме 3те лева като онази зима. :)

Мисля, че ще си върне нивата. Поне някакви нормални, около 1.5 лева. ;)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

да очакваме бавно връщане надолу
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Хмммм сега погледнах,че е паднал с една стотинка и половина надолу.Ще видим какво ще е развитието тази седмица ама все ми се искаше да скокне поне до към 1.85-1.90 :)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Максимумът, който си мисля, че ще достигне, е 1.75-1.77. Не смятам, че ще се качи повече от това ниво, но се надявам и да греша.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Според мен ще се задържи за дълго висок.
Това е глобална гео политика.
Долара беше с изкуствено занижена стойност.
Защото това беше нужно на Американците. Евтиния долар им даваше 2 предимства:
1, с евтин долар те си вдигат външния износ... на американеца не му дреме колко е долара за него един долар си е един долар.
2. Водеха война с арабския свят, там всичко се купува с долари, изнасят нефта и го продават в долари и внасят всичко останало слабия долар ги държеше в подчинение.

Сега нещата се обърнаха няма война в Ирак. Има нови врагове Русия и ИД икономиките и на двете са изцяло базиране на износа на суровини и продават пак в Долари. Долара трябва да е скъп за да не е изгодно да се пазарува от тях.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

На около 1.80-1.87лв ще спре растежа му за поне 1 година.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

И колкото да не ми се иска , ще расте на горе нищо че от няколко дни се смъкна малко ( просто едни инвеститори тръгнаха да продават от Голямата ябълка ).
Това е лично мнение и не заангажирам никого с нищо :)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Още няколко месеца ще е силен, след това ще почне последователно да се обезценява.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Според мен може да се изравни с еврото 1$=1Eur, и ще задържи позиции поради следните причини:
1. Търговията е основно в долари, ако долъра стане по скъп от еврото то долара има вероятност да бъде изместен от еврото. Ще е по изгодно да се търгува в евро, аз самия преди месец плащах в долари заради курса, но ако се изравнят ще е по изгодно в евро. Смятам, че и големите пазарни играчи ще постъпят така.
2. Русия след санкциите търси алтернатива за международна разплащателна единица, вероятно с Китай, Бразиля, Индия и други могат да се опитат да бламират долара и еврото, само времето ще покаже.
3.Сагата с Гърция и влиянието, което оказва на еврото няма продължи дълго и пазарите ще се успокоят.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

То още не се знае как ще реагира Азиатския пазар особерно Япония те крепят долара

Ами всъщност и китайската икономика е доста тясно свързана с американската. Нали си се сещате кой ще им купува буклуците ако си развалят отношенията.

Иначе това как Китай и Русия щяли да прецакат долара са пълни глупости на русофилите. Ако толкова някой вярва на това да почва да си оптимизира сайтове за Русия, а не за US/UK :)
 
Последно редактирано:
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

За сега ще пазим тая валута, а пък да видим.. според мен ще се вдигне до към 2 лева..
Ако стане 3 лева, ще правя кОпон :lol:
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Ами всъщност и китайската икономика е доста тясно свързана с американската. Нали си се сещате кой ще им купува буклуците ако си развалят отношенията.

Иначе това как Китай и Русия щяли да прецакат долара са пълни глупости на русофилите. Ако толкова някой вярва на това да почва да си оптимизира сайтове за Русия, а не за US/UK :)

На Китай боклуците ги купува цял свят, благодарение на реклата направена от САЩ.
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

долара ще пада, днес ще излезе доклада на щатите и ще се види дали ще запазят лихвения % или ще го намалят и оттам доларес надолу, отделно и еврото ще се стабилизира
 
От: От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

На Китай боклуците ги купува цял свят, благодарение на реклата направена от САЩ.

Китай изнася общо за 3-те страни които си споменал по-малко, отколкото за Япония. А иначе поговорката "Приятелите са си приятели, ама сиренето е с пари" важи с пълна сила и в международните отношения.

The largest Chinese partners in billions of US Dollars for 2011 (по-нови не намирам):

European Union - 356.0
United States - 324.5
Hong Kong - 268.0
ASEAN - 170.1
Japan - 148.3
South Korea - 82.9
Brazil - 31.8
India - 50.5
Russia - 38.9

Taiwan - 35.1
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Ами то си е нормално продаваш там където има пари, сиреч населението има покупателна способност.
Китайците от давна не им е чужда идеята за еврото. За това подкрепят плана на Иран за петролна борса в Евро!
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Еврото също е ОК като вариант. Въпреки че навремето Садаам се пробва да продава петрол в евро и не прокопса. Хубаво е да има бекъп валута на долара, но това в никакъв случай няма да бъде юанът, за рублата да не говорим. Това са смехотворни теории :)
 
От: Какво мислите,че ще се случи с ДОЛАРА?

Засега доларът ще расте спрямо Еврото.

Икономиката на САЩ вече бележи растеж.

А Европа нещо не може да направи нужните реформи. Проблеми с Гърция. Франция и Италия се опитват и те да режат разходи, така че да се върнат към балансирани бюджети - ама кога ще стане никой не знае. УК ще прави референдум за излизане от ЕС. В Украйна се води война. Санкции срещу Русия.

Така че в близко бъдеще няма кой знае какви фактори, които да подкрепят силно Евро.
 

Горе