Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист, и..

Кога България е била по-добре?


  • Общо гласове
    6

uni-web

Well-Known Member
Хайде щото всички сме много по плюенето, и особено Костовистите в форума да видим кога са били по-добре, а забравих и Бойковистите...
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Не помня България да е била добре ...
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Май повечето сме от типа Мазохист
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Аааа душеее!!!
Кофти си направил анкетата и наистина трябва да я промениш.
Не може да слагаш под общ знаменател тиквата и Костов - в един отговор. Аз, като заклет Костовист не мога да гласувам в анкетата, след като смятам за най-добър период - костовия и за най-лош - мутренския. Мнението ми е, че България беше най-добре при Костов, а не при тато.... говорейки за съвременната ни история, разбира се. Очевидно не питаш за златния век.:)
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Уни отново ли се подвизаваш из политиката :D
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Душко щото съм лош. Не знам дали мога да променям, но както и да е. ;)
Аааа душеее!!!
Кофти си направил анкетата и наистина трябва да я промениш.
Не може да слагаш под общ знаменател тиквата и Костов - в един отговор. Аз, като заклет Костовист не мога да гласувам в анкетата, след като смятам за най-добър период - костовия и за най-лош - мутренския. Мнението ми е, че България беше най-добре при Костов, а не при тато.... говорейки за съвременната ни история, разбира се. Очевидно не питаш за златния век.:)
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Ами реших, че ти липсвам....
Уни отново ли се подвизаваш из политиката :D
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Уни, приемниците на комунистите що не ги лансира или викаш, да не ги споменаваме.
За да е пълна анкетата трябва да има количествени фактори и аз съм на мненението за Костов да е различен отговор.
Ако калкулираме фалитите на БГ до 90-та, дефиците, черният пазар и до обезкръвението на БГ до 97 и след това можеш ги делиш, както и още неща може да пиша но както и да е ...
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

По времето на Царя беше най-яко :clap: върнете ни Царяяяяяяя :twisted:
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Какво предпочиташ да си - твърдо лайно или сюргюн?
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Преди 89-та само свободата на съвестта и изразяването е била по-сериозен проблем. Тогава икономиката не е била зле. Печелели сме основно от електроника (с голяма роля на технокражбата) и тежка промишленост, но също така сме имали бая развито селско стопанство. В края на този режим разглезените дечица на комунягите решават, че няма нужда да им пука за хората и ограбват и разпродават всичко на безценица, като го замаскират с теоретичен преход към демокрация и капитализъм. В момента производството ни за износ е по-скоро символично, а селското ни стопанство в болшинството от случаите се е превърнало в декари пустеещи земи. Когато една държава няма производство на стоки и услуги, тя няма как да просперира. С обещания за отваряне на черноработнически работни места и еврофондове просперитет не се гради.
Преди 89-та важни са били образованието, науката и културата. Образованите хора и тези с богата душевност могат да бутат държавата напред. В момента болшинството са прости, гладни и злобни. Вярват на всеки, който ги лъже. Престижна работа е да отидеш на бригада в чужбина да береш портокали.
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Ънуайз, да твърдиш, че икономиката ни не е била зле, значи си доста далеко от реалността. Отвори си архива на БНБ с период 80-та - 89-та и после пак ще си говорим.
Ти дотациите от Русия, гарантираният пазар за изкупуването некачествената ни стока - ако го бройш за нещо, аз не.

Просто пример - Японците са ни изкупували електрокарите ни, с цел да ги претопят. Японците са претопявали стотитици килограм олово от електрокара и им е било по-изгодно на Японците да купят електрокар да си го платят и да го претопят от колкото да си купят суровината .....

Специално за теб и такива като теб, ще пусна тема по линия икономиката с препратки от официални източници ...
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Била е зле, но сега е по-зле.
 
От: От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойков

Блеки, от де ги черпиш тези сведения? Давал съм ти примери с тук много пъти не искам пак да се повтарям, но за да се внася работна ръка от където и да е значи все-пак икономиката е била добре, а сега не внасяме работна ръка , а изнасяме.
Ънуайз, да твърдиш, че икономиката ни не е била зле, значи си доста далеко от реалността. Отвори си архива на БНБ с период 80-та - 89-та и после пак ще си говорим.
Ти дотациите от Русия, гарантираният пазар за изкупуването некачествената ни стока - ако го бройш за нещо, аз не.

Просто пример - Японците са ни изкупували електрокарите ни, с цел да ги претопят. Японците са претопявали стотитици килограм олово от електрокара и им е било по-изгодно на Японците да купят електрокар да си го платят и да го претопят от колкото да си купят суровината .....

Специално за теб и такива като теб, ще пусна тема по линия икономиката с препратки от официални източници ...
 
От: От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойков

Блеки, от де ги черпиш тези сведения? Давал съм ти примери с тук много пъти не искам пак да се повтарям, но за да се внася работна ръка от където и да е значи все-пак икономиката е била добре, а сега не внасяме работна ръка , а изнасяме.

Уни, виж в нета инфо има бол - казах ти отвори си архивите на БНБ.
Има официални архиви за фалитите на БГ по соц време - как са фалирали още 60-та след тоталното национализиране на цялото богатство на народа - продухали са го. Не случайно продаваме и златото си, после Живков що иска да ни прави 16 република на СССР. Или пък един Кремиковци как над 40 години работили на загуба и т.н и т.н не ми се говори.

А това, че се внася евтина работна ръка иде да покаже, че вече тук е станало прекалено скъпо и цялата социална политика няма как иначе да работи без евтин внос за който говориш - а и честно казано не знам какво визираш - обмена с Виетнам ли ти е отправната точка. Това, че си взимал евтини суровини и си бил на дотации и за капак са ти купували боклуците в СИВ не означава, че си бил със силна икономика а точно обраното икономика на системи. Не случайно 90-та пак фалираме и масово почват фалитите на предприиятията, то това става още от диско годините смятам знаеш за кое говоря.
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Абе ква икономика преди 97 год - то тогава е било пародия на икономика. :lol: :lol: :lol:

Някви хора с каскети хванати от гората буквално си играят на икономика и то на планова икономика. :lol: :lol: :lol:

Може да видите остатъците от така наречената планова икономика в Северна Корея, Куба, отчасти и Венецуела, сигурно има и други примери.


Реални документи от архивите - на не знам си кво съвещание на българо-руската комисия по търговия българския представител мрънка да ни качат цената на която им продаваме доматите и се аргументира, че цената даже не покрива разходите за химически торове. Руснаците му казва да си гледа работата щото ни дават нафта на ниски цени. Цялата работа е била такава.

Или за това дето ви говори Блеки. Правителството като има нужда от валута, щото все пак има стоки и оборудване, което се е внасяло от Запада. Та правителството като е имало нужда от валута и почва износ на електрокари под себестойност (на загуба демек). И японците ги купуват и ги претопяват щото им е излизало по-евтино.

Пълна пародия - 70% от икономиката е работила на загуба и затова имаме 4 фалита (ако не са и повече) от 1945 до 1997 година (два по време на така наречената демокрация). През 10-12 години фалит. Айде по нарядко са били. Щото фалираме два пъти 1989 (или 90 да бъдем точни) и после 1996.


После пък изведнъж някъв голям бум се изсипа покрай влизането в ЕС, милиардите инвестиции дето отидоха в недвижими имоти и строителството. Някви хора си помислиха, че всичко е цветя и рози, че сме се оправили, че от сега нататък яко кинти ще правим. Ама като се спука имотния балон се видя колко сме върха.


И пак бива криво ляво. Ще станат скоро 20 години без фалит. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

О, боже слез и си прибери версиите, че не можем ги понасяме вече.

Ти си от най-простите в форума и с най-промития мозък... Бас държа , че си на едно няма и 20 години, а таткоти и майкати са ти напълнили кухата лейка с простотии колко е било лошо и тем-подобни неща, ама иначе живееш в жилище което са или купили или построили тогава. С такива лапещаци като теб направо няма смисъл да си прави труда, ти едно , че си прост друго, че си малоумен, трето, че си пиклеш.

Абе ква икономика преди 97 год - то тогава е било пародия на икономика. :lol: :lol: :lol:

Някви хора с каскети хванати от гората буквално си играят на икономика и то на планова икономика. :lol: :lol: :lol:

Може да видите остатъците от така наречената планова икономика в Северна Корея, Куба, отчасти и Венецуела, сигурно има и други примери.


Реални документи от архивите - на не знам си кво съвещание на българо-руската комисия по търговия българския представител мрънка да ни качат цената на която им продаваме доматите и се аргументира, че цената даже не покрива разходите за химически торове. Руснаците му казва да си гледа работата щото ни дават нафта на ниски цени. Цялата работа е била такава.

Или за това дето ви говори Блеки. Правителството като има нужда от валута, щото все пак има стоки и оборудване, което се е внасяло от Запада. Та правителството като е имало нужда от валута и почва износ на електрокари под себестойност (на загуба демек). И японците ги купуват и ги претопяват щото им е излизало по-евтино.

Пълна пародия - 70% от икономиката е работила на загуба и затова имаме 4 фалита (ако не са и повече) от 1945 до 1997 година (два по време на така наречената демокрация). През 10-12 години фалит. Айде по нарядко са били. Щото фалираме два пъти 1989 (или 90 да бъдем точни) и после 1996.


После пък изведнъж някъв голям бум се изсипа покрай влизането в ЕС, милиардите инвестиции дето отидоха в недвижими имоти и строителството. Някви хора си помислиха, че всичко е цветя и рози, че сме се оправили, че от сега нататък яко кинти ще правим. Ама като се спука имотния балон се видя колко сме върха.


И пак бива криво ляво. Ще станат скоро 20 години без фалит. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

И пак бива криво ляво. Ще станат скоро 20 години без фалит. :lol: :lol: :lol: :lol:
Странно е когато с кредити си покриваш разходите и си въобразяваш, че не си фалирал. Тези кредити изяждат приходите в държавата и тя отново и отново тегли кредити докато съвсем закъса. Тук е моментът да отбележа, че кредитите почти винаги идват с условия, а често тези условия водят до още по-голeми загуби за държавата. По официални данни на ЦРУ външният дълг на България към 31.12.2013 възлиза на 37'850'000'000 USD (около 60 млрд лв). Ако погледнем бюджета за 2013-та ще разберем, че приходите са около 18 млрд лева. БВП на България e около 51 млрд лева. Не е добър показател когато дългът подминава произведеното за година в една държава. Богатството и просперитетът на такива държави е илюзионен и реално те са затънали в дълбок фалит.
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

Ънуайз, колега защо месиш БВП, бюджет 2013 и за капак слагаш брутен външен дълг? Няма никаква логика едното с другото. Държавният ни дълг вътрешен+външен е около 24% към БВП - като по бюджет 2015 макс може да чукнем 29,7% или 24,5 милиарда лвва.
За напред да си знаеш, че БВП на БГ за 2013 е почти 40 милиарда евра или 78.115 по старата методика по новата 80 милиарда.

За напред като боравиш с цифри и съотношения е добре да ги проверяваш.
 
От: Какво предпочитате, да сте комунист ( сиреч Живковист ) или Костовист, Бойковист,

много цигани, чиновници и пенсионери имало в тоя форум...
 

Горе