Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Force

Active Member
Какво има значение при стартиране на бизнес и наемането на магазин? Нещата за които се сещам са:

- Локация - достъпност
- Цена на наема
- Човекопоток
- Гледка - витрини(големина)
- Квадратура
- Вид на сградата(от гледна точка на отопление)

и други?
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Зависимост от това, което продаваш може да е важно:
Какво има около магазина - други магазини (конкуренти/ близки по тематика / продаващи стоки, които допълват твоите), заведения...
Има ли място за паркиране
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Зависи какво продаваш.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Профил на "човекопотока": колкото може повече характеристики (от възраст до ...), типове, ако има, и техния дял (например - служители в близкия бизнес парк, около 12 %), нагласи.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Първо по важност е човекопотока. Компромис с локацията или големината на магазина осакатява бизнеса. Плащайки два или три пъти по висок наем, печелиш и от времето!
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Най-добре е да е на Ъгъл ...
А в наше време да има място за паркиране в близост
Защо да е на ъгъл?
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Защото на кръстопът минават повече хора и от двете страни и има повече рекламна площ в сръвнение с магазин в средата на улицата.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

При моята оферта ситуацията е следната: търговска улица - пешеходна зона, наем 200лв. - 38кв. площ. Две големи стъклени витрини + врата, човекопоток около 2000 души на ден - около 50% туристи от чужбина. В съседство - голям секс шоп и ресторант. Проблема е, че се намира във възрожденска част и трябва да се спазват определени правила за цветовете на рекламните табели - топли цветове - червено, кафяво, бежово и т.н.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Помещение + тоалетна + склад. Има климатик, засега само се нуждае от интериорно освежаване, нови витрини, добро осветление и атрактивна рекламна табела. И си представете какъв магазин е имало преди на това място... дамска конфекция от най-евтиния клас и бельо. Типично гаражно магазинче от квартала. Някои хора изобщо не мислят, преди да направят нещо. Кой турист би влязъл в такъв магазин, след като той по тази улица се разхожда, прави снимки, обядва, купува сувенири за спомен, пазарува аксесоари и си тръгва. Логично са фалирали след 1 година.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Това в кой град е?! Какъв тип магазин мислиш да правиш?
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Нишата е модна - главно аксесоари. Понеже е на старинна търговска улица, обмисляме и продажба на сувенири, но не съм сигурен как ще се съчетаят сувенири с модни аксесоари... Засега основните задачи са изграждането на витрини и хубаво осветление + зареждане на продукти от изгодно място. Най-вероятно ще ги внасям сам, понеже нямам намерение да се дублирам с конкурентите, които зареждат от един и същ доставчик.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Като решиш точно пиши едно лично. Аз също внасям някои неща, може да обменим нещо.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

200лв за 38кв.м - Още от тук трябва да почне да те човърка че щом е толкова нискък наема значи там риба няма - За да фалира някой на този наем и да не го е лапнал някой комшия значи всичко е умряло - Тия 2000 човека на ден явно както казваш са туристи - На теб ти трябват клиенти не туристи
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

+ разположението на продуктите!
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Манта е прав, на мен това ми е наема за 2 дни...
За това ми стана интересно в кой град е това?!
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

То и аз първото дето щях да ти кажа да наредиш икони ама после си викам в съседство с сексшопа ...


Нишата е модна - главно аксесоари. Понеже е на старинна търговска улица, обмисляме и продажба на сувенири, но не съм сигурен как ще се съчетаят сувенири с модни аксесоари... Засега основните задачи са изграждането на витрини и хубаво осветление + зареждане на продукти от изгодно място. Най-вероятно ще ги внасям сам, понеже нямам намерение да се дублирам с конкурентите, които зареждат от един и същ доставчик.
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Града засега няма значение - да кажем средно-голям - 100 000 души население, много студенти. А това, че някой не е успял да развие бизнеса си не е мой проблем. То аз преди като продавах часовници и нямах магазин, клиентите идваха чак до склада в един квартален гараж, понеже стоката беше търсена. То и сега на мен да ми кажат да отворя дамска конфекция и бельо в същия обект, то ще е по-добре е да даря парите на дом за сираци, отколкото да влизам в обречена битка... Какво да кажа, този магазин дори си е нямал рекламна табела отвън, а само лепенки на стъклото...
 
От: Какво се гледа при отварянето на физически магазин..?

Форс пуснал си тема и очакваш да получиш малко кураж от нас - Но за това дето си го намислил сърце не ми дава да ти кажа че ще стане - Ето ти и малко теория защо

Тия 2000 човека на ден са ти 2000 импресии на ден - нетаргетирани - Все едно от Фейсбук страница на обща тематика реклама си пуснал - Демек талаш

При такъв трафик от около 2000 импресии ще хванеш зорлем 50 клика - тоест 50 туриста ще влезнат в магазина

Както добре знаеш нормално е от 100 клика да правиш продажба - Кажи ми с 50 влизания в магазина колко продажби ще правиш каква ще ти единичната стойност на продажбата и колко ще ти е печалбата?

Сметни го по 30 дни извади - наема - ток - вода - интернет - охрана - счетоводство - заплатата - осигуровки и ми кажи ще ти останат ли и 1000лв


За да имаш някакъв успех трябва тази тълпа от туристи да ти стане таргетиран трафик - все едно от Гугле Адуордс по яко продаваща ключова дума

2000 импресии - CTR 10% = 200 клика (влизания в магазина) - Конверсията трябва да ти висока над 10% за да правиш поне по 20 продажби на ден


Като измислиш какъв е този продукт дето от тази тълпа ще направи таргетиран трафик скачай до тогава по добре не си хаби парите
 

Горе