Какво се случва със форума?

Какво се случва със форума?

  • Всичко е наред, форума се развива.

    Votes: 7 29.2%
  • Копае дъното, със всяка нова тема.

    Votes: 13 54.2%
  • Нямам идея и много не ме интересува.

    Votes: 2 8.3%
  • Не знам, администатора диктува.

    Votes: 2 8.3%

  • Общо гласове
    24
Много спам, оф топик и толерантност. Г/д каквото се случва навсякъде. Форума се адаптира явно ;).
Админите си знаят най-добре, но като цяло по мое мнение му пада рейтинга откъм предназначение и идея.
 
Най важно е да ти е през ,,,
Админите са си избрали път и го следват вече няколко години, ползвайте докато има какво да се ползва и така.
 
Има раздел, който между другото е кажи-речи под всички останали. И въпреки това дразни някои хора. Обаче други го харесват.
 
Форумът се развива, в каква насока си решават единствено админите. За мен полезно съдържание липсва от много дълго време. И не говоря за копи пейст или линкове към някакви новини.

Съдейки по себе си, мога да предложа полезна информация от опита си, но не го правя заради текущата аудитория, без да обиждам някого. Разни хора, разни интереси. Може би и други потребители го виждат по този начин.

Като цяло форумите замират от дълго време заради други платформи, вероятно една от причините повечето теми да са офтопик, е именно това - да се държат активни потребители, от време на време все някой нещо полезно може да напише ей така между другото.

На мен от време на време пазарът ми е полезен, така че няма за какво да се оплаквам. Не е моя работа да съдя който и да било, имат си визия за развитието, следват я, явно им се получава. Никой не държи някой тук насила.
 
Липса на репи => идиотите си веят байрака => свестните не искат да мятат бисер пред свинете.

*Усерката държи по 40-50 програмиста да пишат и поддържат бот
 
Би Найс, сподели, ако искаш.
 
Форумът се развива, в каква насока си решават единствено админите. За мен полезно съдържание липсва от много дълго време. И не говоря за копи пейст или линкове към някакви новини.

Съдейки по себе си, мога да предложа полезна информация от опита си, но не го правя заради текущата аудитория, без да обиждам някого. Разни хора, разни интереси. Може би и други потребители го виждат по този начин.

Като цяло форумите замират от дълго време заради други платформи, вероятно една от причините повечето теми да са офтопик, е именно това - да се държат активни потребители, от време на време все някой нещо полезно може да напише ей така между другото.

На мен от време на време пазарът ми е полезен, така че няма за какво да се оплаквам. Не е моя работа да съдя който и да било, имат си визия за развитието, следват я, явно им се получава. Никой не държи някой тук насила.
Форумът си се движи така както си се е движил винаги. Има полезни потребители, има заядливи, има такива, които виреят в офтопика, и така е било винаги. Полезната информация също не липсва, но реално ми се искаше да повече, за сметка на това Пазара компенсира със съдържание. Но честно казано, което мога от моя гледна точка се прави - говоря предимно за споделяне на полезна информация.

Да не звуча много резервирано, но някой обикалял ли е скоро групите по другите социални сайтове? В момента, за разлика от тук, доста тематични групи се пълнят с няколко "хита". Това са някакви бойлери, Васко Жабата, Топстера, супер много политика, газовата криза, но ако някой няма как да следи толкова места и да прави сравнения, ще е нужно да го направи, за да разбере какво говоря. Има групи, които са супер стегнати, и с брутална модерация, която е и добре и не чак толкова. Вече зависи кой как го вижда. Според мен, ако самите потребители не са възпитани, културни и добронамерени, то реално трудно се гради неща смислено.

А и както писа, всеки има право на избор. За мен лично форумите от този вид няма как да умрат, каквото и да правиш и да търсиш в мрежата, винаги ще попаднеш на форум с решение на проблема. Ако си девелопър, админ, абе IT човек, ще ме разбереш. :)
 
Аз съм забелязал, че в този форум има банда мрънкачи (явно живота не е много благосклонен към тях), група хейтъри (такива дето иж много знаят, ама грам нищо не знаят, но това не им пречи да се дразнят с другите), някакви тотално объркани къде са попаднали и една малка група хора, които все пак искат нещо положително да става с мястото. И за жалост щото всички се държат като в бащиния, админите са виновни, че първите 7 на повечето липстват. То и да ги баннеш, все тази, вече демиджа е нанесен.

Колкото до форума. Веднъж се подлъгах да участвам в теми извън фокуса на форума, и съжалих, не го правя вече. Като гледам в офтопика са си едни и също всезнайковци. Некви хора с техните си убеждения и праволинейни животи. Грам не ме интересува това, повече ме интересува дали тези хора могат да бъдат полезни на другите с нещо, но май не, или поне доста бледнее на фона на това, което всеки ден бълват от клавиатурата си. Джей Зи беше го каза: Живота ме мачка, та така и с тях.

И нещо за заключение, към всички и най-вече автора, който не никак нов потребител като му гледам датата на регистрация. Това което ние правим тук остава, запазва се и помага или вреди на другите след нас. Вече от нас зависи какво ще оставим.
 
Форума копае дъното от доста години. Вероятно има много хора с много опит, които никога няма да го споделят, защото тук е свърталище на безполезни тролове (пример - @deffnews ). Не всички, разбира се, са безполезни тролове, но те преобладават последните 5г.
Подфорумите “Пазар” били добре. Трагични са, продават се само фб страници, групи и профили. Тук- там по някое лого и това е.
Полезна информация - 0.
Визия за развитие трябва да идва от собствениците. Визия за развитие (според мен) - копае дъното.
 
Форумът си се движи така както си се е движил винаги. Има полезни потребители, има заядливи, има такива, които виреят в офтопика, и така е било винаги. Полезната информация също не липсва, но реално ми се искаше да повече, за сметка на това Пазара компенсира със съдържание. Но честно казано, което мога от моя гледна точка се прави - говоря предимно за споделяне на полезна информация.

Да не звуча много резервирано, но някой обикалял ли е скоро групите по другите социални сайтове? В момента, за разлика от тук, доста тематични групи се пълнят с няколко "хита". Това са някакви бойлери, Васко Жабата, Топстера, супер много политика, газовата криза, но ако някой няма как да следи толкова места и да прави сравнения, ще е нужно да го направи, за да разбере какво говоря. Има групи, които са супер стегнати, и с брутална модерация, която е и добре и не чак толкова. Вече зависи кой как го вижда. Според мен, ако самите потребители не са възпитани, културни и добронамерени, то реално трудно се гради неща смислено.

А и както писа, всеки има право на избор. За мен лично форумите от този вид няма как да умрат, каквото и да правиш и да търсиш в мрежата, винаги ще попаднеш на форум с решение на проблема. Ако си девелопър, админ, абе IT човек, ще ме разбереш. :)

Почти не използвам интернет освен за работа, така че въпросните хитове са ми чужди.

Не става толкова въпрос за модерация, въпреки че понякога е нужна, дори авторът на темата или там който може да докладва, не го прави. Все пак би следвало да се спазва някакъв добър тон.

Хубаво е човек да се чувства напълно свободен да изразява мнението си, но вродените ни инстинкти ни водят до деструктивно поведение, при чувството за абсолютна свобода, липса на правила и ред и най-вече липсата на взаимен контрол между потребителите. Особено когато одобрението или неодобрението на останалите участници към даден потребител и неговите мнения не е ясно видимо.

@Torbalan Trolski много на място го отбеляза - репутацията може да си бъде естествен модератор. И то само в същинските теми на форума, без офтопик. Спомням си времето, когато потребители подаряваха разни неща, правиха безплатни услуги, писаха доста полезно съдържание само и само да се докажат пред останалите, да бъдат одобрени, за да си вдигнат репутацията. Рейтингът в пазара какво е - предупреждава останалите що за търговец е въпросния потребител, може ли да му се вярва и т.н.

В други общности също можем да видим простичък начин за насърчаване на полезно за останалите поведение - одобряване или неодобряване на мнението ти, при което най-полезните мнения се показват най-отгоре, а останалите отиват в небитието. Със сигурност има и други начини за взаимен контрол между потребителите и насърчаване на градивните дискусии, за които да помислите.
 
Форума копае дъното от доста години. Вероятно има много хора с много опит, които никога няма да го споделят, защото тук е свърталище на безполезни тролове (пример - @deffnews ). Не всички, разбира се, са безполезни тролове, но те преобладават последните 5г.
Подфорумите “Пазар” били добре. Трагични са, продават се само фб страници, групи и профили. Тук- там по някое лого и това е.
Полезна информация - 0.
Визия за развитие трябва да идва от собствениците. Визия за развитие (според мен) - копае дъното.
Нещо май гледаме различни форуми. Последните неща, които аз видях, че се продават бяха освен страници и профили и няколко онлайн магазина, но кой каквото видял. Има хора с опит, които когато преценят и намерят желание споделят, особено за проблеми, в които попадат хора в дигиталния свят. Далеч съм от мисълта, че някой ще седне да сподели нещо, което му прави бизнеса, което е нормално, но да подхвърли някой друга троха - да.

Каква точно визия очакваш, като тя е била все една и съща - място, в което да се генерира полезно съдържание за всички нас, не само от гледна точка на икономически съвети, но и от такива свързани с маркетинг, девелопинг, дропшипинг и всичко свързано с онлайн бизнеса. И всеки път ми е било чудно как един човек не намира време да сподели нещо полезно, а намира време да поспори в някоя безумна тема (политика най-често) или да пусне такава тема. Но явно виждаш, че каквато е визията на собствениците, това няма голямо значение, ако трябва да оперираш с определен тип материал. ;)

@bnice , този модел работеше някога. В момента на никой не му пука за одобрението на други, за уважение и прочие. Той си знае, че е №1, въпреки, че е далеч от истината, и това му е достатъчен стимул да тръгва напред с рогата. Имай предвид, че онлайн обществата са отражение на реалния свят. Зависимостта е 1:1, и ако не знаеш въпросните "хитове", поне съм сигурен, че излизаш навън и можеш да станеш част от някоя случка или да преживееш нещо. И мога да кажа, че положението тук е доста по-добре от реалния свят, нищо че може да се скриеш зад ник и да лаеш колкото си искаш.

Ако е толкова за репите, пак ще гледаме за този прословут плъгин. Но съм адски скептичен, защото знам, че една група от хора ще имат да шарят наляво надясно. :)
 
  • Sad
Реакции: Sky
В момента на никой не му пука за одобрението на други, за уважение и прочие.
Не можеш да ме убедиш в това, защото са основни принципи на социалното поведение, нещо което е в нашето ДНК, дори на всички животни под нас в йерархията. Сега, ако става въпрос за психопати, социопати и други клинични случаи, ще се съглася. Но обществото и в частност форума не мисля се гради на тази малка група хора. Други фактори водят до привидно такова поведение, като посочих няколко отправни точки.
Имай предвид, че онлайн обществата са отражение на реалния свят.
Според мен е точно обратното - онлайн обществата, най-вече социалните мрежи променят реалния свят и хората започват да живеят в някаква измислена реалност. Именно дистанцията, понякога анонимността провокират хората да се държат неестествено, да вадят най-лошите си черти, заровени някъде в тях - чувството за пълна свобода. Хубаво е да се стремиш към свобода, но да знаеш какво да правиш с нея, без правила и ред, настава хаос.
 
Гледай да извлечете полза докато що годе става за нещо форума, политиката им е ясна и рано или късно ще стане само офтопик.
Да спорите файда няма, Блинки си знае неговото и си мисли че ние сме сбъркани.
Следете пазара, все някога нещо интересно излиза другото като политиката и троловете там на 100% игнор
 
Гледай да извлечете полза докато що годе става за нещо форума, политиката им е ясна и рано или късно ще стане само офтопик.
Да спорите файда няма, Блинки си знае неговото и си мисли че ние сме сбъркани.
Следете пазара, все някога нещо интересно излиза другото като политиката и троловете там на 100% игнор
Да, и докато има "извличай полза и не давай нищо", нали се очаква нещата да са ОК? И аз съм на мнение, че торлските мнения и безполезни за форума теми определено не трябва да им се обръща внимание, но не се получава. Просто всеки има мнение за всичко и от там вече си расте офтопика. А колкото до това дали има група хора, които помагат, има си, или поне аз влизам в такива теми, зависи кой за какво е дошъл във форума. Скай вече ми е ясно защо е. :)

@bnice , всъщност онлайн обществата са отражение на реалните. Просто зад клавиатурата някои развиват повече дори или лоши качества, в зависимост от настроения, настройка към обществото и цел, с която е дошъл. Не може да си различен на различни места, малко шизофрения ми изглежда иначе.

Ще ми се да е обратното, онлайна да вади хубавите качества, да може да прави хората по-задружни, обединени и помагащи си един на друг. Но има чувството, че с времето нещата доста са се променили от към отношения човек към човек.
 
Има доста полезно инфо във форума, има колеги с които може да се работи. Кофтито е, че Фейсбук и по специално групите много обират потреблението, там има доста повече хора и доста по-бързо може да се намери отговор на решение, проблем или каквото и да било.

Не съм сигурен дали форума има фб група, но ако няма би било добре да се създаде, но тогава се рискува фокуса да се измести изцяло там, което не знам до колкото би било удачно. (освен може би от към рекламна гледна точка)
 
Да, и докато има "извличай полза и не давай нищо", нали се очаква нещата да са ОК? И аз съм на мнение, че торлските мнения и безполезни за форума теми определено не трябва да им се обръща внимание, но не се получава. Просто всеки има мнение за всичко и от там вече си расте офтопика. А колкото до това дали има група хора, които помагат, има си, или поне аз влизам в такива теми, зависи кой за какво е дошъл във форума. Скай вече ми е ясно защо е. :)

@bnice , всъщност онлайн обществата са отражение на реалните. Просто зад клавиатурата някои развиват повече дори или лоши качества, в зависимост от настроения, настройка към обществото и цел, с която е дошъл. Не може да си различен на различни места, малко шизофрения ми изглежда иначе.

Ще ми се да е обратното, онлайна да вади хубавите качества, да може да прави хората по-задружни, обединени и помагащи си един на друг. Но има чувството, че с времето нещата доста са се променили от към отношения човек към човек.
С кого да го споделиш, на кого да дадеш съвет с дефнюза или потребители дето нямат и 1 пост по темата на форума?
Изнесете политиката в отделен форум на събдомейн - майбигмистейк.предприемач.ком, всеки пост тук който е политически да се трие и мисля нещата ще почнат да се връщат към нормалното.
 
СветО премина от шеринг ис керинг към фор шеринг мъст пей..инг. Затуй го няма така нареченето "споделянето на опит".
 

Горе