Какво се случва с Host.bg

От: Какво се случва с Host.bg

Цитат от фейсбук страницата им:
Здравейте,

Към настоящият момент изпитваме мрежови проблем (свързаността) в дейта центъра който обслужва услугите ни. Системните администратори на Host.bg са на място и работят по отстраняването на проблема вследствие на който се наблюдава недостъпността на услугите.

Благодарим ви за разбирането!

Екипът на Host.bg
 
От: Какво се случва с Host.bg

dns-a никакъв го няма в момента. Ще го оправят.

Код:
[s1y@retina ~]$ host -t SOA host.bg 87.120.40.5
;; connection timed out; no servers could be reached
[s1y@retina ~]$ host -t SOA host.bg 87.120.40.14
;; connection timed out; no servers could be reached
 
От: Какво се случва с Host.bg

Със SFTP това:
Състояние: Изчакване за нов опит...
Състояние: Запитване за адреса на server10.host.bg
Състояние: Неуспешен опит за връзка с "EAI_NONAME - Neither nodename nor servname provided, or not known".
Грешка: Невъзможно свързване със сървър
 
Отвратителен хостинг.

Много пари и адски много проблеми. Един сайт имам там. Като го купих си беше при тях, а е бая голям и ме мързи да го местя.

Отвратително е.

Имаме даунтайм на 3, 5, 14, 15 и 21 октомври. За един месец толкова даунтайм е НЕДОПУСТИМ.

Пет пъти е бил долу и през септември.

Да не говорим колко проблеми ми навличат и колко ползи пропускам заради тях... А на всичкото от горе им плащам по около 30 кинта на месец??? За какво??? Съпорта и те, като им звъннеш ти обясняват, че си тъп и ти се карат.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Аз също съм при тях, изтече ли ми хостинга и стига толкова. Четири години съм при тях в последната 1 година, качеството рязко спадна разбира се за сметка на цените.
 
От: Какво се случва с Host.bg

От вчера е така - ей слава на бога, че поетапно местим сайтовете и се махаме от тях. Дано бог ме опази от такива проблеми като при тях. За пръв път при тях ми върнаха САЙТА с 2 дена назад от БЕКЪП :) това да си номер 1 в бранша си има лоша черна магия и дано фалират.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Суперхостинг е решението, не знам защо се занимавате с глупости :)
 
От: Какво се случва с Host.bg

След излишен спор преди време преместих 30 хостинга от тях за 3 дни. И аз имам още няколко там поради куп причини и преди два дни ги предупредих,че нещо става, но се направиха на луди.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Уважайми клиенти,

Тази сутрин (21.10.2014), малко след 06:00ч. е извършена атака към основно оптично-мрежово устройство в дейта центъра „Телепойнт”. Осъществената атаката е причинила блокиране на атакуваното устройство и преустановяване на услугите повече от един час. Вследствие на атаката към дейта центъра „Телепойнт” временно недостъпни са били мрежите на НетИнфо, Нова телевизия, Host.bg, както и на други доставчици на хостинг и интернет услуги.

Системните администратори на Host.bg и дежурни специалисти от страна на дейта центъра „Телепойнт” са извършили всички необходими мерки за предотвратяване на текущата атака в най-кратък срок, като съвместната работа продължава и в момента за елиминирането на възможността от повторна атака.

Уверени сме, че с ваша помощ имаме силата да вдигнем гордо глава и да продължим, независимо от пречките по пътя си.

Благодарим Ви за проявеното разбиране!
Благодарим Ви, че сте до нас!

Екипът на Host.bg

Решението е - coolicehost.com :)
 
От: Какво се случва с Host.bg

в днешно време няма такова пониятие като надежден хостинг.
 
От: Re: От: Какво се случва с Host.bg

Няма, няма и да има, но и не живее в трая баце. ;) Външните проблеми са си на лице, както и клиентите са маймуни. :)

БРАТ що като ГМАЙЛ падне за 20 мин - почват да пускат новини :) това е надежден сървър.
 
Re: От: Re: От: Какво се случва с Host.bg

БРАТ що като ГМАЙЛ падне за 20 мин - почват да пускат новини :) това е надежден сървър.

А пък като падне фейсбука и почти става трета световна война :)
 
Re: От: Re: От: Какво се случва с Host.bg

БРАТ що като ГМАЙЛ падне за 20 мин - почват да пускат новини :) това е надежден сървър.

Щото gmail ползват милиони потребители, а този изтръпнал хост чат пат намирам някой да се излъже да го ползва. :) Моля, правете разлика. ;) А и Гошо е с къде къде по-брутален хост. ;)
 
От: Какво се случва с Host.bg

Уважайми клиенти,

Тази сутрин (21.10.2014), малко след 06:00ч. е извършена атака към основно оптично-мрежово устройство в дейта центъра „Телепойнт”. Осъществената атаката е причинила блокиране на атакуваното устройство и преустановяване на услугите повече от един час. Вследствие на атаката към дейта центъра „Телепойнт” временно недостъпни са били мрежите на НетИнфо, Нова телевизия, Host.bg, както и на други доставчици на хостинг и интернет услуги.

Системните администратори на Host.bg и дежурни специалисти от страна на дейта центъра „Телепойнт” са извършили всички необходими мерки за предотвратяване на текущата атака в най-кратък срок, като съвместната работа продължава и в момента за елиминирането на възможността от повторна атака.

Уверени сме, че с ваша помощ имаме силата да вдигнем гордо глава и да продължим, независимо от пречките по пътя си.

Благодарим Ви за проявеното разбиране!
Благодарим Ви, че сте до нас!

Екипът на Host.bg

Решението е - coolicehost.com :)
Господи боже мили. Наистина ли емейлът започва с това нещо "Уважайми", което ми е трудно да го оприлича като дума дори?
 
Последно редактирано:
От: Какво се случва с Host.bg

Зависи от много неща,а и е доста мъгливо.Не става ясно оптично-мрежовотo устройство в дейта центъра на host.bg или на telepoint.bg е ?! Още повече че изтъкнатата причина "блокиране на атакуваното устройство" е малко вероятна катосе предполага класа и възможностите на тези устроиства. Ако се предполага че хоста са на 10гб/с порт там е вероятно да са им запълнили канала,като се има предид че ботнет на 5гб/с са рентва за около 30-50 лв бг пари.
 
От: Какво се случва с Host.bg

Абе пънете се да хейтите, но всички доставчици, които имат техника в Телепойнт го усетиха. Познавам само един доставчик в БГ, който има няколко независими upstream-а и баласира, ако някоя сесия отпадне. Ние го усетихме с 30 минутен downtime. Може да сме извадили късмет и да сме били в друг сегмент на мрежата. Да наистина не е приятно, но ако всичкиет трябва да инвестират в по 4-5 upstream-а с 10 гигабитови канали и рутери за по 80 000 лв, най-евтиния спдоелен хостинг в БГ щеше да е 10 евро на месец.
 

Горе