Какво следва като получиш чек

CyberBass

Member
Здравейте !
Искам да попитам след като минеш 100 $ в гоогле какво следва като получиш така наречения "чек" как се зимат парите и тн... Толкова теми прочетах във форумите и в сяка тема се различни работи..
 
От: Какво следва като получиш чек

Отиваш в някоя банка (аз ползвам СГ експресбанк и ПИБ) и го оставяш за инкасиране.Таксите са средно 10 лв. Ако нямаш сметка ,ще ти се наложи да отвориш една и след 20-30 дена парите ще са вътре в нея .
Успех
 
От: Какво следва като получиш чек

Не забравяй да попиташ първо дали инкасират чекове..
И отбележи че е от Гугъл...

Шарената банка.. ProCredit не инкасирали чекове..
А някой като чуят чекове от Гугъл и други подобни и почват да правят физиономии.
От такива направо си тръгваш
 
От: Какво следва като получиш чек

На мен ми се е случвало като питам за инкасиране на чек,и от другата страна " Момент да питам колегата" .... ама ще се научат :)
 
От: Какво следва като получиш чек

Аз имам сметка на Пощенска банка става дума дали мога да използвам същата сметка или трябва да се направи нова за чужди пари
 
От: Какво следва като получиш чек

Шарената банка.. Procredit не инкасирали чекове..
А някой като чуят чекове от Гугъл и други подобни и почват да правят физиономии.
От такива направо си тръгваш

Не знам какво означава инкасиране, но от аз повече от 2 години си нося чековете точно в ПроКредит и досега не съм имал проблеми.
 
От: Какво следва като получиш чек

инкасиране е това, дето му викат осребряване. Обаче не зимаш сребро в банката, но пък има каси..и му викат инкасиране. На разхищителните листове дето ти ги вадят на принтера "осребряване на чек" ли пише.

"аз повече от 2 години си нося чековете точно в ПроКредит"

Според какъвто служител попаднеш. Правят си квото искат, според занимава ли им се или не им се. Като в долнопробните кръчми.
 
От: Какво следва като получиш чек

Аз имам сметка на Пощенска банка става дума дали мога да използвам същата сметка или трябва да се направи нова за чужди пари

Нямаш проблем и ако е в тази сметка. В деня на транзакцията $$ ги обръщат в левове според курса за деня и ти ги мятат в сметката.
 
От: Какво следва като получиш чек

"аз повече от 2 години си нося чековете точно в ПроКредит"

Според какъвто служител попаднеш. Правят си квото искат, според занимава ли им се или не им се. Като в долнопробните кръчми.

Аз съм ползвал услугите на Прокредит Банк и не съм имал проблеми (клона във Варна, ул. Генерал Колев 3 ).

Струва ми се, че това за служителите важи навсякъде - никой работодател не е застрахован... А и освен това има слухове, че в банковата сфера заплащането било малко (по принцип крият размера на заплатите - няма официална информация или на мен не ми е известна).
 
Последно редактирано:
От: Какво следва като получиш чек

Брачедката бачка в Райфайзен и изобщо не се оплаква(в някой софийски клон работи). 8)
 

Горе