Какво става с PC-то ми ?

a4kata

Member
Не съм инсталирал нищо ново, имам антивирусна Avast постоянно включена, а от скоро кликвам, за да отворя Paint-а нищо не става нито зарежда нито грешка, като се стартира windows-а има disk checking и press any key to skip днеска свалих 1 торент и гледам грешка ми дава: The applicaiton has failed to load because it's side by side configuration is incorrect, нямам обяснение за това нещо някой има ли идея на какво се дължи вирус ли е, просто няма логика така от нищото да стане става дума за windows 10.
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Или харда или win 10 се е збозил. Аз имам едиа 10-тка на таблет и не му се отваря старт менюто и екшън центъра.
Диска може да си го провериш с херенсиди.
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Рестартира ли ? След рестарт пак ли същите проблеми ?

giphy.gif



Иначе мирише на лоши сектори...харддиск - капут!
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Отидох на properties на диска и там, чек диск каза че има грешки и дали искам да ги оправя рестартира, у торента си е добре сега ама пайнта още се ебава ... Просто не мога да разбера тея от микрософт толкова ОС направиха до сега и така да си идват проблеми от самосебе си няма логика ...
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Ако дискът ти има грешки, от Майкрософт изобщо не са ти виновни.
А, и ще става все по-зле. Вземи си едно SSD, тоя го тури като втори и му изолирай лошите сектори.
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Ако можеш си пусни hiren boot cd, намери memory test, да тестваш RAM, това става за 15 минути, ако няма проблеми, после намери hdd regenerator, той ще ти покаже колко лоши сектори имаш. И ако имаш ще става по-зле, трябва да си вземеш ценното от този хард, докато не са се развалили файловете.
 
От: Какво става с PC-то ми ?

Проверих харда за лоши сектори слава богу няма, иначе щеше да ми е кофти да изхвърля 2в1 128ssd + 500hdd, windows-a нещо се е прецакал в такъв случай, а на 2 месеца само пайнта не е голяма загуба просто бях свикнал да си правя скрийншотовете с него ..
 

Горе