Какво става с tyxo.bg

rak

Active Member
От вчера сайта на http://www.tyxo.bg/ не се отваря и не може да се видят статистиките. Някой има ли идея какво става? Сложих тази сутрин bgcounter r гугъл аналитикс, обаче се чудя, сега като е бъгнат сайта на тиксото, ще отчита ли или не, когато тръгне отново?
 
От: Какво става с tyxo.bg

Аз вече почвам да се чудя ще тръгне ли отново някога :( Нещо откакто ги купиха Нет инфо и подопечните им компании, някои продукти се развалиха, по мое мнение.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Ако АхСх беше тук/какво стана с това момче........изчезна изведнъж :( /
щеше да каже

Какъв е проблема на тиксото?!
 
Последно редактирано:
От: Какво става с tyxo.bg

Тухото е всекидневно така...в смисъл,че всеки ден има грешки...за няколко минути. Просто не знам дали може да се разчита на тях!
 
От: Какво става с tyxo.bg

Май за първи път стават над 12 часа, обаче:shock: А то е ясно, че половината от първоначално работещите статистики са офлайн от 4-5 месеца... не знам.. абсолютен упадък. Ама то и като се замисли човек, какво печелят толкова... въпреки че има потенциал.

Ако Гугъл обновяваха статистиката по-често, а и показваха IP-тата на посетителите, щях да ползвам само тях.
 
От: От: Какво става с tyxo.bg

Ако Гугъл обновяваха статистиката по-често, а и показваха IP-тата на посетителите, щях да ползвам само тях.

Гугъл я обновяват достатъчно често, а IP-тата си ги гледай от лога или статистиките в панела ти.
Тъпото в момента е, че заради tyxo страниците се зареждат супер бавно а страници с google maps пък изобщо.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Мен на Tyxo най-много ме кефи, че показва колко човека имам в момента онлайн в сайта, да си следя примерно натоварването на сървъра, ако са повече... Не знам друг брояч показва ли го? Мога и в логовете да се ровя, но просто не е подредено и направено с тази цел :)
 
От: Какво става с tyxo.bg

По приницип сървърите на такива броячи рано или късно се задръстват, макар и за секунди (може и за минути или часове). Това води до отклонение в статистиките. В някои случаи отклонението е символично, но понякога става въпрос за стотици уникални. Най-сигурният начин е да ползвате вътрешен брояч в сайта си. Аз лично съм си изработил един такъв полуфабрикат, но има и свободни разработки. Моята препоръка е да се снабдите с една такава джаджа вместо да се занимавате с някакви теоретично вярни броячи, които си работят когато и както искат. Още преди време забелязах, че tyxo-то ми отчита с немалки отклонения и от тогава не го ползвам.
 
От: Какво става с tyxo.bg

То пък тва тиксо е едно... вече изобщо не го ползвам, само бъгове има, не виждам кво го съжалявате, ползвайте си аналитикса и awstats-a, по-сигурни и надеждни (особено втория)
 
От: Какво става с tyxo.bg

На мене тиксото ми харесва, от доста време не даваше статистики за това от каде са посещенията ключови думи и прочие. Аз се замислям дали няма да му правят някой update
 
От: Какво става с tyxo.bg

Ако случайно не тръгне пак тиксото ще се пренасоча към това --> http://bbclone.de/ може би. Някой да го е ползвал или да знае нещо по-добро от това ?
 
От: Какво става с tyxo.bg

Според мен енджина на tyxo работи и си отчита, а е спрян само фронтенда. Съдя за това по факта, че сайтовете ми с техен брояч се зареждат без никакво забавяне. Може и да не съм прав. Поне един ред с информация можеха да сложат на началната си страница. Елементарния професионализъм го изисква, въпреки че услугата е безплатна.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Аз махнах на част от сайтовете тиксото, поради опасения, че може да ми падне класирането в гоогле, поради бавното зареждат, ако проблема продължи повече от 2-3 работни дни ще махна тиксото от всички сайтове. На тиксото дори и началната страница не им се отваря или имат голям проблем или… ще да изкарат някаква нова версия на брояча (леко се съмнявам във второто, но се надявам)
 
От: Какво става с tyxo.bg

Ако случайно не тръгне пак тиксото ще се пренасоча към това --> http://bbclone.de/ може би. Някой да го е ползвал или да знае нещо по-добро от това ?

не прави тази грешка, особено ако ти е по-голям сайта. ще имаш проблеми с проц. време, тествал съм го ;)
 
От: Какво става с tyxo.bg

Аз ползвам навсякъде комбинацията Аналитикс + Тиксо. На тиксото хвърлям поглед ежедневно, колкото да придобия бегъл поглед над нещата защото има много чист и бърз интерфейс. Аналитикса го ползвам за сериозната работа и ваденето на реални статистики за пред хора.
 
От: Какво става с tyxo.bg

много е зле тва тиксо..никога не отчита нищо..просто незнам защо хората го ползват.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Ще изчакам още два дни и ако не тръгне ще го махна от сайтовете. Сложих гугъл аналитикс и bgcounter засега.
 
От: Какво става с tyxo.bg

Рових се по форумите да търся най-добра алтернатива на Tyxo и прочетох за http://www.histats.com/ - някой ползвал ли го е?:shock: Изглежда много добре на демото, показва ти колко човека имаш в сайта в момента, а и е безплатно (Гугъл не показва колко човека имаш в момента, както и нито една статистика, която имаш в контрол панела към хостинга...)
 
От: Какво става с tyxo.bg

Твърде е хубаво за да е безплатно това histats.com. Ако все пак излезе истина познай какво ще следва:
432.png
 

Горе