Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

cecipenev

New Member
Кажете какво ( като техника ) ми трябва и като настройки, за да имам безжичен интернет вкъщи. Имам лан интернет от Powernet, какво ми трябва, за да подкарам на лаптопа wireless?

Благодаря предварително!
 
От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

Би ли ми препоръчал добър такъв, тъй като искам в цялата къща да има интернет, чрез wireless?
 
От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

300 квадрата, 2 етажа. Рутера ще е на вторият етаж, как да процедирам, приятел?
 
От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

да не ти пука за марка земай първия срещнат!
имал съм от всички - се тая
ако държиш на скорост и обхват си вземи новите модели гледай буквичката да е N в модела - за марката да не ти дреме вътре е се тая
вземай тплинк или тенда и хич не слушай приказки кое какво и как :)
продал съм стотици и най хвалените са най връщани за дефекти :)
аз в момента съм с тенда май
бил съм и със тплинк и с длинк и линксъс и с такивва дето немога им произнеса марката :) се тая да ти кажа
като си купиш рутера мини с него през офиса на нета ти да ти хго настроят
ти само да мушнеш кабела
цената е 40-50 лева старите и 60 -80 новите модели
и 10 лева ще ти вземат за настройка твоите хора предполагам :)
 
за къща много зависи разположението на рутера

ако го сложиш на подходящо място и с най обикновен рутер ще имаш навсякъде случаи от практиакта:

1. например на втория етаж от три до вратата на терсасата има навсякъде не пада под 70%* рутера е евтиняк на нетгиър антената само е два 2dbi по слаб е само в механа която е приземна (почти подземна) но и там има ползваем интернет


2. разположен в центъра на втория етаж с прозорци навсякъде sweex extendet range с уж 5 дби антена на първия етаж е на 40 % *

уж са в един клас евтиняци и втория трябва да е по мощен ама разположението игре а и интересното този нетгиър е че в софия едно време съм правил тестове с такъв без проблеми докарваше сигнал през две бетонни стени което прехвалените тогава линксисове (на които можеше да се слага линукс не можеха много добре)

*лаптопа със които са правени тестовете е със сигнал ъп технологията на еисър
 
От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

Някой път зависи и от лаптопа, аз съм тествал три лаптопа (един до друг) - двата хващат третия не, само като се доближиш по-близо до рутера тогава хващаше боклука му. :)
 
Re: От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

Би ли ми препоръчал добър такъв, тъй като искам в цялата къща да има интернет, чрез wireless?

продължение от предния пост
новите нетгиъри Нки с реиндж макс трябва да ти свърши работа основно бетонните стени са проблем цена около 150 тина лева и по малко

иначе ако искаш да го направиш маняшко нгиърите могат да се връзват в инфраструктура :) демек единия да е репитър а и на 5 гигахерца няма толкова маимуни да смущават 204 лева гледам ги дават два рутера кит

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=533450
 
Re: От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

Някой път зависи и от лаптопа, аз съм тествал три лаптопа (един до друг) - двата хващат третия не, само като се доближиш по-близо до рутера тогава хващаше боклука му. :)


мдам и иаз имам едно такова дърво еее то хваща еисъра ми хваща дървото няма сигнал външна карта му е майката
 
От: Какво точно ми трябва, за да имам Wireless?

Този който не хващаше беше Тошиба L-нещо си на един авер и беше чисто нов, опсува ми рутера. :)

Иначе аз бих сложил рутера на втория етаж или на етажа на който най-често стоиш (щото между етажите има бетонна плоча и не знам дали няма да окаже някакво влияние). Ако не хващаш като хората навсякъде може да си купиш и допълнителна антена да ти увеличи обхвата.
 

Горе