Какво трябва да знам за Drop Shipping бизнес?

nikcho1337

New Member
Здравейте,
Обмислям да си отворя drop shipping сайт след като разговарям с няколко производителя.
Какво трябва да знам за този бизнес?
Не съм съм се занимавал с бизнес до сега и ще съм благодарен за по-изчерпателен отговор и обяснения.
Знам, че е нужно само tax ID(EID),VAT или нещо по-подобно. Бих се радвал ,ако някой ми обясни какво точно означава и каква е процедурата в България.
След като аз реално ще съм само посредник и няма да продавам директно, как ще се води самия бизнес , трябва ли да регистрирам фирма или нещо друго?
Благодаря предварително
 
А прочете ли темите във форума по въпроса?

Не ти трябва фирма, а само по-голяма банкова сметка, за да има място за кинтите.
 
Всъщност разгледах архива форума, но просто мненията са много противоречиви, не обоснователни и несигурни. И не мога разбера точно за какво иде реч.
 
Не се целИ в какво върви, а в какво си добър. А и не мисля, че dropshipping върви добре, не и в бг. Заради пазара, разстоянията, клиентите, начините на плащане (предимно нал. платеж) традициите, немотията... Пресен пример. Един познат ми извади душата (че го мързи да чете) да му давам акъли как да направи акаунти в eB и PP, само защото видял нещо, което иска да купи...видял го за няколко долара по-евтино...
По-добре гледай към себе си. Знания, умения, опит...мераци. Открий какво можеш по-добре от другите, развий го, усъвършенствай го...и някой ден решението ще изскочи самО...като филийка от тостер :)
 
Може да прозвучи че се заяждам, но ако исках житейски съвет, щях да пусна темата в някой друг сайт. :)
Попитах най-елементарен въпрос, но явно никой не може да ми даде по-детайлен отговор.
И за протокола; мисля че всички умения могат да се усъвършенстват, хората все пак сме същества на навика, така че с постоянство опитът се изгражда.
 
https://www.predpriemach.com/threads/dropshipping-Много-Печеливш-Интернет-Бизнес-dsh-vs-aff.1975/ - Предостатъчно информация има тук (за 59стр е нормално да има противоречиви мнения).

Относно трябва ли ти фирма или не:
Чл. 1. (1) (Изм. - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) Търговец по смисъла на този закон е всяко физическо или юридическо лице, което по занятие извършва някоя от следните сделки:
1. покупка на стоки или други вещи с цел да ги препродаде в първоначален, преработен или обработен вид;
2. (изм. - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) продажба на стоки от собствено производство;
3. (изм. - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) покупка на ценни книги с цел да ги продаде;
4. (изм. - ДВ, бр. 83 от 1996 г.) търговско представителство и посредничество;
....................
(2) Търговци са:
1. търговските дружества;
2. кооперациите с изключение на жилищностроителните кооперации.
(3) За търговец се смята и всяко лице, образувало предприятие, което по предмет и обем изисква неговите дела да се водят по търговски начин даже ако дейността му не е посочена в ал. 1.


ЛИЦА, КОИТО НЕ СА ТЪРГОВЦИ
Чл. 2. Не се смятат за търговци:
1. физическите лица, занимаващи се със селскостопанска дейност;
2. занаятчиите, лицата, извършващи услуги с личен труд или упражняващи свободна професия, освен ако тяхната дейност може да се определи като предприятие по смисъла на чл. 1, ал. 3;
3. лицата, извършващи хотелиерски услуги чрез предоставяне на стаи в обитаваните от тях жилища.

Ако работиш с 1 дропшипър (български) може да се измисли и някакъв вариант (граждански договор),
но като цяло е по-добре да имаш фирма.

Щом до сега не си се занимавал със онлайн бизнес/търговия дропшипингът е добро начало, защото имаш доста по-малко отговорности.
3 бързи и елементарни съвета от мен (все пак не съм про в тази сфера):

1. Избери си ниша (не импортвай всичко което се предлага за дропшип)
2. Импортни си артикулите и работи над визуално оформление, описания, линкове и т.н.
3. Зависимост от нишата която си избрал си прецени кой е най-удачния начин за маркетинг/реклама (SMM, SEO и т.н) - като ако е силно конкурентна ниша заложи повече на социални медии,
а ако не е толкова търсена на SEO (ако греша може някой да ме поправи)
 
https://www.predpriemach.com/threads/dropshipping-Много-Печеливш-Интернет-Бизнес-dsh-vs-aff.1975/ - Предостатъчно информация има тук (за 59стр е нормално да има противоречиви мнения).

Мен като цяло ме интересуват правните въпроси, как стои самия бизнес пред закона.
А това не би трябвало да е противоречиво, предвид факта ,че законате са едни. :)
 
Няма да доставям на територията на българия, производителите/доставчиците ще са в чужбина. Силно вероятно е да са в Китай, а пазара ,който ще предпочета в началото главно ще бъде USA, но може и Европа, не съм направил достатъчно ресърч все още.
Искам да знам какво ще се водя, след аз ще отговарям само за рекламата, както знаете се процедира в дропшипинга.
В по-горното ти мнение видях,че реално ще се водя търговец, нали така?
И сега пак съм объркан,защото първото мнение на Вискяр ми казва,че не трябва да регистрирам нищо, а от твоето мнение разбирам,че е препоръчително. :)
Също така за този EID, VAT не ми е ясно как стоят нещата в България :)
 
Как да няма?!
* Китайски доставчик > български търговец (при това новосъздаден сайт) > NA или EU пазар. Нещата не изглеждат добре от гледна точка на купувача.
** На уважаващите себе си производители не им е все едно кой ще им продава стоката, имат си изисквания, сключват се договори и т. н.
след като разговарям с няколко производителя
Ако искаш направи го и сподели как е протекъл разговора.
 
А прочете ли темите във форума по въпроса?

Не ти трябва фирма, а само по-голяма банкова сметка, за да има място за кинтите.
Вискяро, не се връзват на диалог, бизнес правят сега, на кого му трябва да мисли, като парите са им пред лицето, то и тоалетната хартия е пред лицето като седнеш в кенефа.
 
Как да няма?!
* Китайски доставчик > български търговец (при това новосъздаден сайт) > NA или EU пазар. Нещата не изглеждат добре от гледна точка на купувача.
** На уважаващите себе си производители не им е все едно кой ще им продава стоката, имат си изисквания, сключват се договори и т. н.

Ако искаш направи го и сподели как е протекъл разговора.

Прав си, всички ми запитвания са за близкото(надявам се) бъдеще.
В момента съм си купил и разработвам афилейтски сайт, с който се опитвам да натрупам опит в маркетинга и рекламата,да създам някакво "Име" и доверие.
 
Име и доверие се създава с почтеност, труд и постоянство.
Искаш да получиш наготово кратък наръчник. Но очевидно не си прочел достатъчно, за да зададеш ТОЧНИТЕ въпроси.
"Може да прозвучи, че се заяждам" , но така можеш да си питаш НАВСЯКЪДЕ ...
 
Последно редактирано:
се процедира в дропшипинга
Дропшипинга няма нищо общо с рекламата. Преведи си думите и ще разбереш.
Но дори само да рекламираш, пак си подвластен на Закона за търговията.
Никой не се е родил научен.
Имаш два варианта:
- учиш се сам;
- плащаш, за да те научат.
Ти нямаш основни познания, върху които да задаваш въпроси. Затова не бих препоръчал самоучене.
Прочел си някъде, че дропшипинга е яко мързелив и доходен бизнес. Ако бе така, що Марешки продава лекарства и бензин, а не прави дропшипинг? Дали е по-глупав от теб?
 
  • Like
Реакции: CTAH
Изобщо не ме интерсува Марешки, попитах 1-2 въпроса, а вие ми говорите съвсем различни работи.
Дори да е от чисто любопитство, вас това какво ви интересува не знам. Исках просто отговор на зададените ми въпроси.
Вие докъде стигнахте.. Ще си питам където си искам, след като не сте достатъчно компетентни да ми отговорите.
 
след като не сте достатъчно компетентни да ми отговорите
865c0c0b4ab0e063e5caa3387c1a8741d68f4b9547b5398e93e897e1fe3cd4a6.jpg
 
Аз мога да ти обясня всичко за дропшипинга , тарифата е 30 лв, на час, по телефон или скайп. Както ти е удобно.
А колко часа ще са ми необходими зависи от теб колко бързо схващаш.
 

Горе