Какъв безплатен софтуер използвате.

slavib

Active Member
Здравейте.
Отварям темата за да обменим опит.
Всеки от нас използва безплатен софтуер в своята работа или за забавление.
Мисля че ще е полезно за всички.
Предлагам всеки който иска да се включи да изброи кои безплатни програми са му направили впечатление.
По този начин всеки от нас има голяма вероятност да научи нещо ново.
Благодаря Ви и ще помоля да не спамите по темата.
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Ето какво ползвам аз:
7-Zip, Adobe Acrobat Reader, Adobe Flash Player, Ammyy Admin, Ashampoo Burnning Free, AutoCAD Free Viewer, BitTorrent Free, ClassicShell Меню за Windows 8, 8.1, 10 , CutePDF Writer - Принтер, DAEMON Tools Lite, Dropbox, FlashGet, Foxit Reader, Google Chrome, Google ToolBar, Internet Explorer, Java, KMPlayer, LibreOffice, Microinvest Invoice Pro, Microsoft Office 2003 Compatibility Pack , Mozilla Firefox, Nero Burn Lite, Nitro PDF Reader, OpenOffice, Panda Free Antivirus, Skype, Viber, TeamViewer,UBit Меню за Office 2007, 2010, 2013, 2016, uTorrent, Winamp, vlc player
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Половината от тия цитирани, ако не внимаваш така ще ти напълнят компютъра със spyware, че безплатното ще ти излезе златно :) А за какво са ти 5 PDF четеца, колекция ли събираш?
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Релевантен контекст за линковете в подписа на ОП.
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Половината от тия цитирани, ако не внимаваш така ще ти напълнят компютъра със spyware, че безплатното ще ти излезе златно :) А за какво са ти 5 PDF четеца, колекция ли събираш?

Нито един от тези които съм изброил няма spyware.
Имам 9 компютъра в офиса и умишлено използвам различни работи за да видя как се държат и да препоръчам най доброто на клиентите. Специално PDF четците - те всъщност не са четци а писачи :) - някой могат едно други друго и за това са много. Както знаем Акробата е много скъп и не всеки може да си го позволи особено за офис работа.
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Наистина ли разполагате с 25 години разпространение на платен софтуер?
"Софтуер България е най-голямата българска платформа за продажба на софтуер. Ние притежаваме 25 годишен опит в разпространението на софтуер."
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Да продаваш платен софтуер а да питаш за безплатен... това е малко глупаво.
 
От: От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Да продаваш платен софтуер а да питаш за безплатен... това е малко глупаво.

Това, че не разбираш нещо, съвсем не означава, че е глупаво. Докато ние си плямпаме тук и му ъпваме темата, някой ще кликне на линковете в подписа му и ще си купи нещо. Толкова ли е сложно? :shock:
 
От: От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Това, че не разбираш нещо, съвсем не означава, че е глупаво. Докато ние си плямпаме тук и му ъпваме темата, някой ще кликне на линковете в подписа му и ще си купи нещо. Толкова ли е сложно? :shock:
Еми не го правете тогава :)

Питам за обмяна на опит - всеки от вас може би ползва нещо интересно ако го сподели тук ще е полезно за другите. А и той също може да научи нещо ново.
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Ами ето ви нещо интересно:
- http://liber.io/ - Безплатен инструмент за правене на е-книги с отлично качество
- http://innvos.net/2016/08/12/топ-6-софтуера-за-писане-и-редактиране-н/ - тук съм събрал най-добрите безплатни текстови редактори, струва си да ги погледнете. Залагам на последния от тях.

Имам и още, които ще споделя по-късно
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Започвам с най-главното безплатно, което ползвам както за сървъри, така и за настолни машини: Linux Debian. Следващите неща ги взимам и инсталирам с "apt-get install ...", а за по-специални неща, които ги няма в хранилището, най-често ползвам "git clone.... ./configure...; make; make install". В редки случаи използвам програми предвидени за Windows (най-добре от официалните им сайтове) като за тази цел ползвам wine (също безплатна програма).
 
От: Какъв безплатен софтуер използвате.

Във форум, в който всяка втора тема е "Търся безплатно..." да питаш какво платено се използва... .
 

Горе