Какъв касов апарат ползвате за онлайн магазина си?

Какъв касов апарат ползвате за онлайн магазина си?


  • Общо гласове
    9

testkiwi

Well-Known Member
Наблюдавам някаква тенденция кои апарати от кого се ползват напоследък, примерно най-големите риби ползват предимно датекс, обаче все повече малки сайтове са с дейзи, а пък извън онлайн бизнеса болниците примерно са дейзи, в магазините са датекс
 
Тя и моята счетоводителка след първата година ми съобщи че може и без него но беше вече закупен :)
(това, поради факта че всички продажби пристигат по банкова сметка)

Може и на ръка да се взимат, издават ти документ.
 
Tremol - бг производство и имат сръвнително добър технически отдел при въпроси за синхронизация с друг софтуер
 
Сигурно, но вече всичко е канализирано. Между другото аз продължавам да си слагам касова бележка в пакета с продажбата.

Което си е чисто, прележно и хубаво, но като клиента не благоволи да си вземе пратката?
Аз имам поне по 1 такъв на ден, не е ли голяма играчка после?
Питам понеже и аз се чудя дали да не си взема, но като се замисля за всички върнати пратки. Колко време ти отнема, как процедираш?

П.П. Може и на ЛС да не цапаме темата, ще се радвам да обменим опит :)
 
И какво пише на КБ, като получаваш по банков път?

А другия вариант : Пращаш с КБ в брой и получаваш в брой. Например, ако продаваш дрехи, пращаш 100 пратки, минимум 10 ще ти върнат. Следователно трябва пишеш 10 сторно-бележки на ден. Как става това ?
 
Дейзи, ползвал съм няколко модела и съм доволен. Лесни за ползване. Когато се е налагало да звъня на съпорта са ми обяснявали коректно кое как е. Имат и мобилен касов, който е полезен ако онлайн магазина има собствени куриери.
 
Което си е чисто, прележно и хубаво, но като клиента не благоволи да си вземе пратката?
Аз имам поне по 1 такъв на ден, не е ли голяма играчка после?
Питам понеже и аз се чудя дали да не си взема, но като се замисля за всички върнати пратки. Колко време ти отнема, как процедираш?

П.П. Може и на ЛС да не цапаме темата, ще се радвам да обменим опит :)
Темата става все по-богата и пълна с полезна информация. Не обичам ЛС именно поради тази причина, форумът да е място да научиш или обмениш и формация, идеи, помощ...
Имам си кочан и пиша сторно. Честно казано досега ми се е случвало 3 пъти за 5 годишен магазин.
 
И какво пише на КБ, като получаваш по банков път?

А другия вариант : Пращаш с КБ в брой и получаваш в брой. Например, ако продаваш дрехи, пращаш 100 пратки, минимум 10 ще ти върнат. Следователно трябва пишеш 10 сторно-бележки на ден. Как става това ?

Към мен ли е въпроса ?
 
А не трябва ли към всяка пратка да има касов бон, защото в нашите магазини винаги слагахме касовата бележка. Вие как ги пращате без?
 
А не трябва ли към всяка пратка да има касов бон, защото в нашите магазини винаги слагахме касовата бележка. Вие как ги пращате без?
Чрез пощенски паричен превод по банка.
sstankov щом имаш само 3 върнати за 5 години, това си е екстра за теб. По колко пратки пращаш? АЗ горе-долу на седмица имам по 3-4 върнати и пак зависи, има моменти с много повече върнати.
 
Чрез пощенски паричен превод по банка.
sstankov щом имаш само 3 върнати за 5 години, това си е екстра за теб. По колко пратки пращаш? АЗ горе-долу на седмица имам по 3-4 върнати и пак зависи, има моменти с много повече върнати.
Четейки постовете и на други колеги във форума, стигам до извода че е до ниша а не до продажби като количество.
Когато продаваш облекла или обувки, всеки размер е относителен спрямо купувача. Някой с по-широки пръсти на краката и обувките му стягат, друг с по-дълги длани..
В моят сегмент ( парф. и козметика но основно козметика ), обикновено се купува когато познаваш действието на стоката но не я намираш на физическият пазар. Оттам и ниските нива на връщане на стока.
 

Горе