Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

Здравейте! Интересно ми е как би реагирал гугъл на едно подобно нещо? В текущата ситуация ми се налага да импортна данни, които ще се превърнат в около 5000 поста в WP блог. За сега той(гугъл) не знае нищо за сайта. След като ги налея тези данни и в последствие сложа сайтмап и прочие, ще се шашне ли от факта, че открива тепърва сайт и то с толкова данни (а не постоянно развиващ се и той да е бил свидетел на развитието му). Относно - защо не се въвеждат постепенно - нека кажем, просто че са нужни в цялата си наличност. Ще ми е интересно да чуя мненията ви.
 
От: Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

Вкарвай данните постепенно. По-добре е. Ако вкараш всичко наведнъж няма да ги индексира доста дълго, има легенди за разни сандбоксове и т.н.
 
От: Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

По-добре по-полека, ако е неизвестен сайт за търсачките. Така или иначе линкове за толкова страници от други сайтове не можеш да набереш по естествен начин. За страници с тръстрейт може да се практикува, аз наскоро го пробвах и чакам резултатите. :)
 
От: Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

Имаше наскоро един колега беше пуснал тема в която имаше интервю на Мат Кътс в което казваше че за Г. не е проблем да му сервираш стотина страници. Аз туко що пуснах три сайта единият с триста адреса в сайтмапа вторият с петстотин а третият е с 30 000 но нарочно не съм му пуснал сайт мап да не хлъцне.
 
От: Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

Според мене такива цифри не са чак толкова големи, че чак да се шашне, просто ще индексира една малка част от тях като за начало.

Аз на един сайт му бях наврял сайтмап с 1 млн junk страници без никаква стойност и не съм забелязал да има наказание :) Просто индексира 50-60 от тях :)
 
От: Как гледа гугъл на сайтове стартиращи с много контент?

Бабини трънкини... ши са задавел...

правил съм го няколко пъти...
хакам сайт с 50 000 страници и още 100 000 тага
гогле си го поема блажно-блажно и почва ... 3 - 20-50 -120 -1000 и така за месец -два - три си индексира целия сайт като пич на приемливи за него порцийки :)
 

Горе