1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Как да автоматизирам новинарски сайт

Дискусията в 'Инструменти за Уебмастъри - Webmaster Tools' стартирана от infoblok, Ян 3, 2017.

1. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    84
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Здравейте! Честита Нова Година!

Моля да ме извините, ако съм объркал мястото на темата!
    Вчера си направих сайт, бая мъки бяха :D начинаещ съм си, какво да правя :D .
    Та, по същество - ползвам wordpress, сайта стана доста добър, спрямо уменията и очакванията ми. Реално много искам да продължа да го работя, ама днес написах една статия и ми отне повече от 30 минути. Надценил съм се сериозно.
    Има ли начин да го автоматизирам, само да си издърпва статии от определени от мен сайтове, в определени от мен категории, пък аз после да ги преглеждам, редактирам и поствам?
    Ако да, възможно ли е да го направя без никакви познания по програмни езици. Тоест, плъг-инче има ли ?

Благодаря много!

Blinky харесва това.
  2. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    712
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
    Еее ти ме уби. Не мога да правя сайтове и не ми се пишат новини, ама направих новинарски сайт :D
    Намерил ли си сайтове, които ти дават право да им крадеш статиите или просто ей така?

Вискяр Градинаров харесва това.
  3. karlson

karlson Member

Рег.:
    Дек 30, 2016
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    30 минути не е много време да напишеш една статия. Ако можеш да ги пишеш така, пиши си ги по-добре. От чужди статии няма полза. За автоматизации има RSS и може би нещо друго

4. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,247
    Харесвания:
    362
    Точки:
    83
    2 потенциални проблема:
    - проблем с дублирано съдържание (Гугъл не обича такива)
    - проблем с кражбата на съдържание (собствениците на сайтове не обичат такива :D)

5. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    84
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Аз май не се изказах много разбираемо. Не искам да ги крада директно. А само да ми ги складира в бекенда, така че да ги редактирам там. То върху новините авторски права няма, така че просто ще ги префасонирам. Един вид ще ги преразкажа. Информацията така и така би следвало да е една и съща, а не да си я измислям. Та има ли начин ?

6. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,012
    Харесвания:
    372
    Точки:
    83
    Както и KISS каза... твоята работа: Видяла жабата, че подковават коня, и тя се наредила. Рядко бях виждал толкова тъпо изпълнение. Въобще - в дълбока грешка си. Откажи се докато е време.

7. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    712
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
    Няма авторски права върху фактите. Върху начина, по който са написани, има. Трябва да пренапишеш цялата новина с твои думи.
    Има плъгини, които вземат чрез RSS (синдикират, rss syndication) и създават публикации. Ще ти е нужен RSS адрес на сайт, който публикува целите си новини там, а не само кратка версия.
    Но общо взето няма да ти спести много време, защото ще ти спести само копи пейста, а не пренаписването.

Последно редактирано: Ян 3, 2017
  8. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    84
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Аз пък най-обичам някакви незнайни войни да ми слагат етикети. Много знаеш ти кое е тъпо и кое не е. За протокола видял съм ИМЕННО В ТОЗИ ФОРУМ, че е възможно да се дърпат новини от другаде. Запознат съм с тази част на авторското право, о ЧУДО! проверил съм. И така, за твоя информация - новините НЕ подлежат на авторско право, а само и единствено тяхната форма и интрепретация.
    Не разбрах само, как точно прецени, че е тъпо нещо. Като нито човека, който го е направил познаваш, нито самия "продукт" си видял. Само да даваш мнение - безполезно и негативно - някак си не е нужно. Поне да се беше аргументирал нещо : )

9. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,012
    Харесвания:
    372
    Точки:
    83
    infoblok - виж мнението преди твоето, на KISS, в него той много добре ти обяснява за авторското право на новините:

А иначе infoblok в първото си мнение казваш, че нищо не разбираш, начинаещ си, но тръгнал да си прави такова сложно нещо, като новинарски сайт и искаш да крадеш новините. Май самият ти не знаеш какво пишеш, че другите ти виновни.

А това, че в този форум си видял, че може да се дърпат новини, не означава, че това е правилно, напротив - това е едно от най-грешните неща, които може да провали сайта. Но това вече ти го казаха в по-предно мнение.

10. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    84
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Можело и с друг тон да се говори значи. Явно не си прочел какво съм написал, обаче, тъй като в нито един момент не използвам думата "крада". Написал съм '' само да си издърпва статии от определени от мен сайтове, в определени от мен категории, пък аз после да ги преглеждам, редактирам и поствам''. В нито един момент не съм помислял дори да ги крада. Все тая, разбрах, че не е толкова просто, колкото го мислех.

Благодаря, Kiss : ))

11. karlson

karlson Member

Рег.:
    Дек 30, 2016
    Съобщения:
    56
    Харесвания:
    4
    Точки:
    8
    В wordpress има бутон "натисни ме". Намира се в site/wp-admin/tools.php разгледай го, може да ти помогне за това, което искаш да правиш.

12. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,012
    Харесвания:
    372
    Точки:
    83
    Не е толкова просто, грешката ти е, че започна да се учиш от едно от най-сложните неща. Не се отказвай и продължавай и все някога ще успееш. И ако ти е първия сайт - бъди готов да не се получи нищо, ще ти служи като "опитно поле". И недей приема всякаква критика за нещо лошо. Хората които не мислят като теб не означава, че са против теб.

13. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,162
    Харесвания:
    79
    Точки:
    48
    Полза от крадене на новини няма. Трябва сайта ти са има собствен облик и собствено отношение към новините. А това става с много повече от 30 минути работа :)
    Успех !
    Хората не искат да знаят колко убити има в дискотеката в Истанбул а искат да знаят как това ще промени живота им, как тях лично ще ги засегне това. Затова се пишат анализи на новините. Затова и големите като ББС са големи , а малките като БТВ повтарят като папагали едно и също. За платените медии на мурзилките няма да коментирам :) (но най лесно може да изкараш пари като станеш мурзилка :) )

14. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    712
    Харесвания:
    68
    Точки:
    28
    Аха и аз едно време направих един сайт, в който имаше и новини по определена тема. То беше един от първите ми сайтове. Но бях много зарибен да пиша новини и ги превеждах от английски. След време ужасно ми писна да ги пиша, но пък една част от сайта видях че много се търси и така случайно открих тема за следващия ми сайт. От който пък изкарах пари и научих още неща. И така нататък. Важното е да правиш нещо и да научаваш нови неща. Вече планирам много по-добре точно кой какво ще прави в сайта, колко време ще отнема и гледам много по-реалистично на нещата от преди.

Странникът и Беджев Стил харесват това.
  15. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    84
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    А като сме на темата, така или иначе ( :D ) , може ли някой да пусне някакви идеи за маркетиране и намиране на читатели ?

Също - как да добавя "social" бутони, не за шерване, а водещи към профилите ми в различните мрежи на различно от мястото за widget-и? На всяка тема ли е възможно ?

16. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,159
    Харесвания:
    114
    Точки:
    63
    Явно вече са ти налице социалните профили и можеш да ги линкнеш. Да, може в джаджа в страничната лента. Плесва се текстова джаджа и се извиква снимка с линк с определени размери и подравняване. Преди всичко си харесваш няколко сходни на вид икони за различните социални профили и си ги ъплоудваш. След това извикваш снимката като кликаема в джаджата. Може да видиш точно как се извиква да речем логото на сайта ти в header-a.

17. sedo

sedo Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    478
    Харесвания:
    14
    Точки:
    18
    На ръка да ги редактираш пак ще ти отива много време, въпреки, че ти ги складира, както го искаш.
    Според мен новинарски сайт или трябва да сте повече хора и да пренаписвате много статии или да се крадат 1:1 от което няма много полза.

Аз експериментално бях направил такъв сайт, дърпа част от новината и за да прочетеше останалото си те препращам към първоизточника. От което мисля, че трябва да са били доволни хората, че им пращам потребители.
    Но повече от 100 посещения на ден не направи и директно го закрих.

А с твоите познания и с безплатен плъгин трудно ще стане. Нещо платено, ако намериш може и да има такова.

Сподели страницата