Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте Колеги,

Вижте пример : тук

Как става този номер, защото трябва да вкарам 1 адрес да се вижда в Гугъл мапа.
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Сега погледнах адреса и другите имаха гр. и адреса а при мен беше без него, мисля, че автоматично после ги добавя, но може и да греша.
 
Почвам да обяснявам. :)

След като си се логнал в Google акаунта си, отиваш тук: http://www.google.com/local/add/businessCenter?pli=1

Кликаш на линка "Добавяне на друг бизнес" и попълваш всичко полета:

qrb5.png


Попълваш и излиза по-дълга форма, която е финална.

Така изглежда финалната страница:

y90y.png


И чакаш от 2 до 4 седмици писмо от Google. Ако не дойде, защото се е случвало в моя опит, пускаш пак, но изчака поне месец-два, за да си сигурен, че писмото се е затрило. През това време статуса ти е "Необходимо е действие", след като го получиш и сложиш кода (май беше 5-цифрен код), статуса беше "Очаква одобрение", а след одобрение - "Активно".

Ако има нещо, питай тук. :)
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Всичко е от ясно по - ясно, мерси много! Точно това търсех.
 
Re: От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Всичко е от ясно по - ясно, мерси много! Точно това търсех.
Супер, радвам се, че помогнах. Да знаеш, че после следва и локал оптимизацията. Не е само да се прибавиш. Примерно при "почистване Варна" да си някъде по първите места в картите, преди да дойдат натуралните резултати. Спонсорираните - не го включваме, тях винаги ще ги има. :)
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Сигурно :) винаги трябва да има тръпка, не мога да ти дам репче, за жалост.
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

само едно малко допълнение от мен - картичката с кода за верификейшън, която пристига по пощата е един сгънат лист залепен със скоч и логото на google - може да се сбърка с джънк мейла (рекламните пост флаери по пощите). Преди 1-2 години беше с sms потвърждението за бизнес листинга в гугъл плейс и не знам защо го направиха по този начин - бавен и несигурен.
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

radoslav68 а де, и аз това се чудя!
Вече 4 пъти пробвам да вкарам бизнес в тоя локал обаче заветното писмо не идва и това е. Ние сме в голяма сграда с много фирми вътре и ако е идвало е изчезнало. все пак 21 век сме, трябва да измислят от гугле нещо по NEW, кви са тия писма по пощата.
 
ами това с писмото е най лесния начин да провериш дали фирмата е на физическия адрес който е посочила в мапса... пращаш и писмо и ако доиде значи е там...


те в 21 век не си представят че в страна членка на ЕС има писма който може да не пристигнат...

иначе това на пейпал начина за верификация на адреса е варварска направо... със сниманите сметки, документи и пак може да не минат (ама не им струва нищо на тях а си размотават клиентите)
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

аз от лична практика го знам това с картичките тук в бг, защото и на мен не са ми пристигали - всъщност един листинг в google place се развива с времето, хубаво е да го има особено за локален бизнес
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Аз съм с 3 или 4 опита до сега, за които след 5 месеца получих код, който не свърши работа, забравих - дойде друг, който изобщо не очаквах и го прие, но не го вади като адрес...Какво съм сбъркал или ги вади по собствено усмотрение?
 
Re: От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

аз от лична практика го знам това с картичките тук в бг, защото и на мен не са ми пристигали - всъщност един листинг в google place се развива с времето, хубаво е да го има особено за локален бизнес
Тъй като съм правил (помагал за) няколко, ще кача, че успеваемостта е на 5 рикуеста, пристигат от първия път 3. Случвало ми се до 3 рикуеста, но само веднъж. Иначе на втория си идват. Поне това показва практиката ми с това. Много се натискат фирмите, защото е №1 за локал сърча. Особено ако напишеш услугата и след това града. Направо цепи. Но и препоръчвам след това да се оптимизира за локал. Не само да се инклуднете.
 
От: Re: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

coolice е а де, реална фирма сме, реален адрес и т.н.
Вече и аз точно забравих колко пъти се пробвам 4-5-6 ли станаха, и писмо няма и няма. Само веднъж дойде, ама се оказа че е с 17 дни по-старо от колкото трябва, ти мани че ги пращат по пощата, ами и май важат за определен период от време.

ами това с писмото е най лесния начин да провериш дали фирмата е на физическия адрес който е посочила в мапса... пращаш и писмо и ако доиде значи е там...


те в 21 век не си представят че в страна членка на ЕС има писма който може да не пристигнат...

иначе това на пейпал начина за верификация на адреса е варварска направо... със сниманите сметки, документи и пак може да не минат (ама не им струва нищо на тях а си размотават клиентите)
 
Re: От: Re: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

coolice е а де, реална фирма сме, реален адрес и т.н.
Вече и аз точно забравих колко пъти се пробвам 4-5-6 ли станаха, и писмо няма и няма. Само веднъж дойде, ама се оказа че е с 17 дни по-старо от колкото трябва, ти мани че ги пращат по пощата, ами и май важат за определен период от време.
Пускаш пак, то тази им услуга не е от най-силните. Скоро ще видим кои фирми тук ще се сертифицират от Google или ще влязат такива. Става дума за бизнес мапа им. Където може да разгледаш бизнес сградата отвътре. За сега го видях само в USA. Скоро сигурно ще го има в Европата. :)
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

И аз пусках заявна за мапа. От половин година редовно всеки месец си пускам наново заявката и нищо. Чудя се, дали да не отида в пощата на място да ги питам за такова писмо. Имаме много мързеливи пощальони. Случвало ми се е фактура да пристигне след 5 месеца по пощата и то само защото сме на околовръстното в града и не им се идва до нас.
 
Re: От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

И аз пусках заявна за мапа. От половин година редовно всеки месец си пускам наново заявката и нищо. Чудя се, дали да не отида в пощата на място да ги питам за такова писмо. Имаме много мързеливи пощальони. Случвало ми се е фактура да пристигне след 5 месеца по пощата и то само защото сме на околовръстното в града и не им се идва до нас.
Аз бих чеквал редовно след 2-рата седмица в пощата. Нашите се дънят тук, не са от Google, защото доколкото съм чел процесът е автоматичен и няма кой знае колко човешка намеса. Но ако трябва да съпоставям дали нещо от Google или от нашите мили, родни пощи се е объркало, познай на кое бих сложил. :)

После следва оптимизация за локала. Някой да е стигнал до так, за да го обсъдим и него. :) Готов съм да направим една дискусия с примери и споделени материали. :)
 
От: Как да вкарам адреса на фирмата в Гугъл мап

Аз съм качил това нещо още преди година. Картичката пристигна за около 10 дена. Попълнил съм нещата в Google но фирмата не излиза както е показал колегата.
 

Горе