Как да го направя тоя редирект?

white_pawn

Well-Known Member
Здравейте,

Значи имам около 3000 линка, които са във формат domain.com/viewtopic,p,3985.html, които обаче трябва да пренасоча към страници с имена тип domain.com/viewtopic.php?t=1392
Проблема е, че нямам какво да "взема" от първия линк. Как да ги обходя предварително и да направя списък кое накъде води?

В смисъл, ако domain.com/viewtopic,p,3985.html водеше към domain.com/viewtopic.php?t=3985 става, но при мен p,3985.html води към t=1392. При този вариант единственото за което се сещам е въпросния списък и после и в .htaccess кое накъде да отива.

Въпрос 2. Проблем ли ще са толкова много 301 редиректа в .htaccess?

Или да извадя един списък само с входящите връзки към сайта, които водят към страници с адреси тип domain.com/viewtopic,p,3985.html и само тях пренасоча, останалите оставям и чакам бота да ги индексира(евентуално) наново с новите адреси.
 
не, phpbb2 от далечната 2006 -> phpbb3.1
Имаше и някакви модерни за тогава SEO URL, ама бяха към 200-300 линка и там съвпат /име-на тема-3456.html със viewtpoic-3456 и горе-долу лесно ги нагласих.
Тия горните също са индексирани от търсачката и сега ги вади в Search Console като 404 и ме дразнят.

Не предполагах, че ще е такъв зор, иначе да бях го прехвърлил към SMF още в началото :)
На всичкото отгоре си купих и тема за 3.1. То пък взе, че и наскоро излезе 3.2, а лайното девелопер се покри. Пък има ~600 продажби само на въпросния темплейт. И се чувствам маалко прецакан, та се заинатих. Тъкмо почна да индексира новия sitemap и сега тепърва да почвам да го местя на SMF вече ще е прекалено. За това и искам да ги изчистя тия работи, да си е със стандартните адреси, да е без никакви модове допълнителни, уж за да е по лесен за ъпдейт. Но се оказа, че общо взето тоя phpbb не е работа да се занимаваш. Чудих се по принцип за IPBoard, но форум с 2-3 мнения седмично никога няма да си ги избие и се отказах.
 
не, phpbb2 от далечната 2006 -> phpbb3.1
Имаше и някакви модерни за тогава SEO URL, ама бяха към 200-300 линка и там съвпат /име-на тема-3456.html със viewtpoic-3456 и горе-долу лесно ги нагласих.
Тия горните също са индексирани от търсачката и сега ги вади в Search Console като 404 и ме дразнят.

Не предполагах, че ще е такъв зор, иначе да бях го прехвърлил към SMF още в началото :)
На всичкото отгоре си купих и тема за 3.1. То пък взе, че и наскоро излезе 3.2, а лайното девелопер се покри. Пък има ~600 продажби само на въпросния темплейт. И се чувствам маалко прецакан, та се заинатих. Тъкмо почна да индексира новия sitemap и сега тепърва да почвам да го местя на SMF вече ще е прекалено. За това и искам да ги изчистя тия работи, да си е със стандартните адреси, да е без никакви модове допълнителни, уж за да е по лесен за ъпдейт. Но се оказа, че общо взето тоя phpbb не е работа да се занимаваш. Чудих се по принцип за IPBoard, но форум с 2-3 мнения седмично никога няма да си ги избие и се отказах.
Голям боклук е, няма спор.
Но защо след миграцията ти ги е записало с други ид-та? Нещо си объркал според мен.
 
Здравейте,

Значи имам около 3000 линка, които са във формат domain.com/viewtopic,p,3985.html, които обаче трябва да пренасоча към страници с имена тип domain.com/viewtopic.php?t=1392.
Нещо се бъркаш май?
формат domain.com/viewtopic,p,3985.html по скоро трябва да води към: формат domain.com/viewtopic.php?p=3985
 
3000 реда в htaccess си е наказание за time to first bite, особено на сървър с по-бавни дискове, или ограничения в iops-ите
 
Нещо се бъркаш май?
формат domain.com/viewtopic,p,3985.html по скоро трябва да води към: формат domain.com/viewtopic.php?p=3985

Да прав си. Така насочва правилно. Не знам 3.1 или е от темата, но ги показва самите постове като /viewtopic.php?t=1722#p389 и реших, че трябва и да знам в коя точно тема е поста. Макар p=3985 да отваря само страницата, без да те кара до самото мнение както t=1720#p389, но не е фатално.

3000 реда в htaccess си е наказание за time to first bite, особено на сървър с по-бавни дискове, или ограничения в iops-ите

Да, разбирам. Сега вече не е проблем, но ще го имам предвид по принцип.

Благодаря и на двамата!
 
3000 реда в htaccess си е наказание за time to first bite, особено на сървър с по-бавни дискове, или ограничения в iops-ите
Колко е най-големия .htaccess файл на който си попадал?
 
Да ти пратя една тема за 3.2?

Благодаря, но има ли смисъл? Темите като цяло не са скъпи, просто ме хвана яд на тоя кавал как се изнесе . Дори решилите да не качват до 3.2 остават без съпорт. За какъв чеп им е тая опция в envato дето са позволили на разработчиците да я предлагат - extended support, след като за две минути може да си изтриеш профила. Ще изчакам още малко, ако не се появи, съм си харесал това. Малко шарено, ама... :D

Иначе реално има ли разлика м/у 3.1 и 3.2?
 
Последно редактирано:
Колко е най-големия .htaccess файл на който си попадал?
Над 100к реда. Потребителя беше изброил 100к мрежи, които да не му даостъпват сайта. TTFB-то беше умопомрачително
 
Благодаря, но има ли смисъл? Темите като цяло не са скъпи, просто ме хвана яд на тоя кавал как се изнесе . Дори решилите да не качват до 3.2 остават без съпорт. За какъв чеп им е тая опция в envato дето са позволили на разработчиците да я предлагат - extended support, след като за две минути може да си изтриеш профила. Ще изчакам още малко, ако не се появи, съм си харесал това. Малко шарено, ама... :D

Иначе реално има ли разлика м/у 3.1 и 3.2?
Най-малкото вече поддържа РНР 7.
Всичко чети тук:
https://www.phpbb.com/about/launch/
 

Горе