Как да защитим снимка от плагиатство ?

myselfmonev

New Member
Какви са начините да защитим лични фотографии в интернет пространството.
Съществува ли софтуер който може да се ползва с чисто комерсиална цел.
Нека засегнем и социалните мрежи и копирането на фотоматериали и разпространението им без позволение на автора-фотограф, или собственик на албум.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Най-лесно с воден знак.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

И с водният знак могат да се преборят, стига да се постави за цел. А за Фейсбук нещо ? Бях чел някъде (ако не и във термс-а им) че всяка една снимка качена на тяхната платформа губи всякакви права, и автоматично е в техни ръце - Вярно ?
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Не мисля, че въобще има начин да се защити. :) Дори и с флаш да я представяш пак може да се открадне и воден и моден знак да и сложиш пак може да се оправи на фотошопа. :)
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Естествено, че ако си поставиш за цел да откраднеш нещо, ще го откраднеш. Ама кой ще се занимава да ти обработва снимка с воден знак, за да си я качи в сайта? При положение, че може да я купи за долар-два?
Няма защита на такова нещо. Щом е в интернет, може да се открадне от интернет.
Снимките качени във ФБ им дават пълни права върху тях - така е.
 
Re: От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

И с водният знак могат да се преборят, стига да се постави за цел. А за Фейсбук нещо ? Бях чел някъде (ако не и във термс-а им) че всяка една снимка качена на тяхната платформа губи всякакви права, и автоматично е в техни ръце - Вярно ?
Това ще стане трудно и се иска инвестиция. За него няма ли да е по-добре да си купи или плати на някой дизайнер или фотограф, отколкото да му махат водния знак. Реално може да се махне, но от хората, които познавам, много рядко някой някога му е хрумвало да се занимава. ;)

Иначе погледнато по-общо, няма начин да се защити. Веднъж качено, то си е там и е достъпно за всеки. Може да се спомене в "условията за ползване", че всичко на сайта е авторско и т.н. и че при нарушаване на тези права, ще се търси отговорност, но да ти кажа честно това е пак божа работа.

Просто направи какво е необходимо от твоя страна и това е. Другото го остави на съдбата, а ако случайно искаш да скъсаш задника на някой от съдене и това може да се случи. Тук не знам, но в чужбина вече има такива случаи.
 
От: Re: От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Това ще стане трудно и се иска инвестиция. За него няма ли да е по-добре да си купи или плати на някой дизайнер или фотограф, отколкото да му махат водния знак. Реално може да се махне, но от хората, които познавам, много рядко някой някога му е хрумвало да се занимава. ;)

Иначе погледнато по-общо, няма начин да се защити. Веднъж качено, то си е там и е достъпно за всеки. Може да се спомене в "условията за ползване", че всичко на сайта е авторско и т.н. и че при нарушаване на тези права, ще се търси отговорност, но да ти кажа честно това е пак божа работа.

Просто направи какво е необходимо от твоя страна и това е. Другото го остави на съдбата, а ако случайно искаш да скъсаш задника на някой от съдене и това може да се случи. Тук не знам, но в чужбина вече има такива случаи.
Няма братле наистина няма занимавал съм се с това преди няколко години до един Белгиец само това правех по цял ден оправях крадени снимки на тунинговани коли :) и мога да кажа, че няма как да не може да се оправи нещо. :)
 
Re: От: Re: От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Няма братле наистина няма занимавал съм се с това преди няколко години до един Белгиец само това правех по цял ден оправях крадени снимки на тунинговани коли :) и мога да кажа, че няма как да не може да се оправи нещо. :)
Да, предположих, но реших да дам съвет, всеки да направи необходимото от негова страна, пък другото си е вече решение на съдбата. Имаше нещо много интересно като фраза - "Когато някой ни прецаква, ние го наричаме съдба." :)

И за да бъде максимално полезна темата ще кажа, че преди време тук един член на форума се оплака, че са му били пратили мейл, в който се споменаваше глоба от няколко стотина долара, за това, че е използвал авторска картинка, като му дали опция да я премахне, за да не се стигне и до процес. Това по една или друга степен изглежда доста сериозно и стряскащо. Пък вече всеки сам си решава колко безсмъртен е в това отношение.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Идеята е следната, събирам едни кинти за машина. Аз съм умът тя работникът.Повдигнах темата защото мисля че ще имам успех ако направя една група във ФБ с някаква идея - Фотография.Падам си по макро пикчъринга и имам много добри неща с които ще събера лелките и лапетата набързо :) а дефакто след известен период от време ще вкарам в страницата реклама на произведенията от машината в същата тематика - макро пикчъринг. Линкове към бъдеща страница на работата ми , блог и виж ти Он-лайн търговия със собствен магазин.
Но ми мина през умът че тия снимки са ми ценни и да не казвам голяма дума всеки ден снимам малките (големи) неща от живота , и не би ми било приятно да ги гледам някъде другаде тия неща (ако се случи).

идеи...лампата свети в главата
Благодаря за отзивите
 
От: Re: От: Re: От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

А някъде бях чел също че ако се стигне до процес за връщане на материалите, или обезщетения...стига оригиналният първичен материал да е в "Апаратът" имаш голям шанс да докажеш достоверността на иска си.Дефакто всяка неделя по обед свалям всичко на твърд диск, някак си това запазва ли ми преднината пред злонамерени хора - Плагиати ?
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Малко ти е сбъркана концепцията. Първо - за какво ще сбираш лелки и лапета? Смяташ ли, че тези "профили" ще ти бъдат от полза? Ще има ли от тях възвръщаемост?
Второ - има милиони снимки из нета, платени разбира се. Пълно е с макрофотография и не се обиждай, но се съмнявам, че ще ги надскочиш като качество, разнообразие и тн.
Трето - хората са го измислили. В интернет се слагат малки като размер снимки с воден знак. Ако иска някой да си купи снимката, със сигурност няма да му върши работа нещо 300х400 пиксела, особено с воден знак. Ще им направиш система да си зуумват определени места по снимката, за да видят качеството и това е.
Всъщност на теб каква ти е идеята, че малко странна ми се стори?
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Точно странна ми е идеята, доста съм зелен още.А лелките и децата ще са ми от полза.До снимките ми не е просто фотография, има мисъл във всяка една, даже ме посъветваха да се занимавам с това , но някак си искам да ми остане удовлствие...така дишам и се чувствам свободен.
А бъдещият ми проект ще е нещо от сорта на - релефни снимки от различни материали. Няма да импресирам светът с нещо ново но ще се постарая.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Дай една снимка да видим.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Както каза няма да мога да надмина профитата, и не мисля че трябва да показвам снимки тук.
Но все пак спасяването от разпространяване, и постване из разни групи във социалните мрежи мисля че ще се спаси с воден знак.
Разгледах малко материали из интернет и не мисля че е трудно даже.Благодаря за вниманието.

Kind Regards
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Както каза няма да мога да надмина профитата, и не мисля че трябва да показвам снимки тук.

Искаш съвети от нас, когато те помолихме да покажеш малко от продукцията си, да видим какво можеш - отказа. Мисля, че това е некоректно.
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Искаш съвети от нас, когато те помолихме да покажеш малко от продукцията си, да видим какво можеш - отказа. Мисля, че това е некоректно.

Аз съм любител особено преди сега само кодове са ми в главата, но ще споделя една която направих преди няколко години на форт нокс и много и се кефя жалко, че няма такава тема в която да си споделяме готини кадри. От сега казвам, че снимката може да я ползва всеки който пожелае. :) Ако някой даже иска му давам и оригинала. :)
-snimka-1-07-01-2012-11-57-51.jpg
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

uni-web => хубава снимка :)
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

uni-web => хубава снимка :)

Получи се просто, между другото ако някой не е ходил там да не изпуска възможността, много красиво спокойно и приятно място за почивка. :)
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Не помислих че ще се приеме така.
Понякога се заглеждам в нещата от ежедневието, или ония малките никому привличащи внимание...и ето какво се полуава
2.jpg3.jpg5.jpg
 
От: Как да защитим снимка от плагиатство ?

Вярно си много зелен още на тема фотография, но това не пречи да опитваш и да се усъвършенстваш. Единствено снимката с табелката е малко по-интригуваща.
Жълтурчето не може така да го отрежеш отгоре. Прочети повече за фотографията, светлината и композицията и дано в теб има "артист", иначе няма да се получи, казвам ти от личен опит.

P.S. Това което си показал не е макро фотография, надявам се, че го знаеш.
Ето макро фотография: http://webdesignledger.com/inspiration/40-amazing-examples-of-macro-photography
 

Горе