Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

fifi

Well-Known Member
Здравейте, имам следната питанка.

Имам WP сайт, който в момента homepage-a се показват последните 4-ри поста на ред от определена категория като са разположени последните 4-ри поста от 3 категории x 4 на ред, в 3 реда.

Примерно:

Ред 1: Категория 1: Пост 1, Пост 2, Пост 3, Пост 4

Ред 2: Категория 2: Пост 1, Пост 2, Пост 3, Пост 4

Ред 3: Категория 3: Пост 1, Пост 2, Пост 3, Пост 4

Като самите постове включват Featured image и заглавие на поста.

Има опция, която може да се зададе blog style, за да излизат последните постове от всички категории. (default стил за повечето темплейти).

Обаче аз искам да си е както сега, само че да излизат последно публикуваните постове от всички категории, а не от една определена.

Така, че да стане

Ред 1: Последно постнати: Пост 1, Пост 2, Пост 3, Пост 4

Ред 2: Пост 5, Пост 6, Пост 7, Пост 8... и т.н.

Ред 3 ит.н.

Имате ли идея как може да стане това? Ползвам Jarida. Хрумна ми следната работа като най-лесен вариант. Понеже в момента излизат грид постове от една определена категория, която се избира от падащ списък (тоест възможност за избор на една опция), дали има вариант да се замени падащия списък с checklist като така ще има възможност да се избират няколко категории, а не само една?

Обаче въпроса е дали е възможно да стане и как? Или ако имате други идеи.

Мерси предварително.
Поздрави!
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

Ако сложиш кода на index.php може и да успеем да ти помогнем.
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

Да, МОЖЕ да се направи. Това е добрата новина.

Обаче ще трябва да бъркаш по темата или да направиш дъщерна тема. Това е лошата новина.

Общо взето където е хоума ще трябва да направиш това:
$latest_post = new WP_Query("post_type=post&posts_per_page=12&orderby=date&order=DESC");
защото в момента пак имаш нейде wp_query за всяка една категория, но във цикъл за всички налични категории.
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

Да, МОЖЕ да се направи. Това е добрата новина.

Обаче ще трябва да бъркаш по темата или да направиш дъщерна тема. Това е лошата новина.

Общо взето където е хоума ще трябва да направиш това:
$latest_post = new WP_Query("post_type=post&posts_per_page=12&orderby=date&order=DESC");
защото в момента пак имаш нейде wp_query за всяка една категория, но във цикъл за всички налични категории.

Благодаря, ще опитам така да видим дали ще успея. Мисля, че варианта с дъщерната тема ще е по-удачен за редакция, че поне ако объркам нещо няма да е фатално. :D
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

Както си го написала предполагам, че става въпрос за уиджети за показване на постовете от категория.
Проблема не е в това да се барне уиджета, а да се продължи от последния пост.
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

Както си го написала предполагам, че става въпрос за уиджети за показване на постовете от категория.
Проблема не е в това да се барне уиджета, а да се продължи от последния пост.

Мне, не са уиджети.

Нещо подобно като тук: http://themes.tielabs.com/docs/jarida/assets/images/home.png

Тоест избираш си от падащ списък ОТДЕЛНА категория, за която да се показват последните n брой постове. Няма проблем да се показват повече от 4-ри (примерно 8, 12 и т.н.) проблема е, че може да се избере само една категория. Аз затова питах дали не може да се замени самата опция и да е вместо падащ списък, да е checkbox (както примерно при нова публикация в дясно се избират категориите), защото така ще мога да маркирам всички категории и няма да е нужно да човъркам за самите постове или да преправям стиловете.

Това се чудех дали е възможно да се направи... :/
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

То всичко може да се направи, ама тия теми 5 в 1 обикновено са толкова нефелни.

А без да се види сорса няма как да гадая.
 
От: Как да изкарам Recent Post в Grid при Wordpress?

То всичко може да се направи, ама тия теми 5 в 1 обикновено са толкова нефелни.

А без да се види сорса няма как да гадая.

Всъщност, специално от тази тема съм страшно доволна откъм гъвкавост. Е, има си някои недостатъци, но за тези пари е доста добра (за разлика от други теми на същата цена)...

Та по темата, ще пробвам това, което mobilio предложи, ако не стане ще дам подробно инфо на заинтересованите на ЛС, ако могат и имат желание да помогнат, тъй като не ми се ще публично да давам подробности за сайта и т.н... :)
 

Горе