Как да инвестирам 1000лв?

flex0

New Member
Привет,
искам да ви попитам за мнение за това как да инвестирам едни 1000лв така, че да ми носят минимален приход да кажем 5лв. на ден.
Имам доста свободно време след обяд т.к работя всеки ден до 12-13:00 на обяд. Искам да си запълня времето като инвестирам тези пари за някакъв онлайн проект, при който да науча нещо ново и в същото време да ми носи приходи. Боравя добре с wordpress, но ми трябва по- конкретна идея, дали онлайн афилиейт, дали да инвестирам в готов продукт, дали да създам нов и да разчитам на адсенс... просто не знам на къде да се насоча.


Та според вас ако вие имате 1000лв как бихте ги инвестирали така, че да ви носят 5-10% месечно ( дори не от самото начало).

Благодаря!
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Та според вас ако вие имате 1000лв как бихте ги инвестирали така, че да ви носят 5-10% месечно ( дори не от самото начало).

Недей пита нас за това, защото ще те подведем. А това ще стане, защото ние имаме основата, т.е. знания и умения и знаем кое какво да направим, но понякога не ни достигат средства да го направим. 1 000 лв. са и много и малко, зависи как ще ги инвестираш. Бих те посъветвал да отделиш малко време и да се запознаеш със сайтовете как се правят, от до: от кодирането до крайния продукт - писането на статии... да разбереш кое ти харесва, кое те влече, кое ти се удава, и инвестирай там. Това е стихията ти и ще спечелиш много.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Недей пита нас за това, защото ще те подведем. А това ще стане, защото ние имаме основата, т.е. знания и умения и знаем кое какво да направим, но понякога не ни достигат средства да го направим. 1 000 лв. са и много и малко, зависи как ще ги инвестираш. Бих те посъветвал да отделиш малко време и да се запознаеш със сайтовете как се правят, от до: от кодирането до крайния продукт - писането на статии... да разбереш кое ти харесва, кое те влече, кое ти се удава, и инвестирай там. Това е стихията ти и ще спечелиш много.

Добре казано :roll: точно и ясно!
 
Ако си ок с WP, тогава смело. Но идеята май ще е важно да се измисли добре. Хм, афилиейт блог? Или някоя твоя идея - да пишеш за нещо, което те кефи. Не го прави на тукашния пазар, защото няма да видиш и 1 ст. като възвращаемост. :)

1. WP тема - 60$
2. Няколко страници контент - 100$
3. Дизайн на елементи - 50$
4. Реклама - статии по блогове - около 30-50$ на пост.

Но много важно е да се прави добро съдържание и да се подбере някаква нишичка, без да има много конкуренция. :)
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Още една идея: може да правиш сайтове и да ги продаваш на такива, които се чудят как да инвестират 1000 лева.

Аз сега обмислям такъв проект. Обаче имам проблем с прокрастинацията (отлагането).

Обаче няма логика да правя печеливши сайтове и да ги продавам. Ако са печеливши ще си ги държа и ще печеля от тях. А да правя непечеливши и да ги продавам - ми се струва не много устойчив бизнес модел (клиентите ще купуват само по един път и след като разберат, че сайтовете са калпави - няма да купят пак).

Сетих се за една причина, поради която да предпочета да продавам печеливши сайтове - AdSense. Има риск Google да ви затрие акаунта (например ако някой конкурент ви налинква сайта от лоши сайтове и/или ви праща калпав трафик - няма как да докажете, че не сте виновни и ви закриват акаунта).

c5CLia3.png


Който желае да поеме този риск - може да купи сайт на изгодна цена и да печели от AdSense. В много ниши AdSense няма конкуренция - доходите от AdSense превишават доходите от афилиейт програми и от други източници (напр. директна продажба на реклама чрез BuySellAds).

Друго мнение за Google AdSense: Be Thankful You’ve Been Banned From Google Adsense („натурална“ връзка, не са ми платили за да я публикувам; това е пример за „качествено съдържание“, но за съжаление в много ниши няма как да имате натурални връзки).
 
Последно редактирано:
От: Как да инвестирам 1000лв?

Щом имаш свободно време, оползотвори го в придобиване на нови знания за онлайн бизнеса. Изчакай поне 1-2 месеца, за да си сигурен, че вече знаеш какво правиш и действай смело
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Инвестирай в курсове CISCO примерно, с добре изиграни карти занапред ще ти носят доста повече от 5 лв. на ден.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

И аз, както и някои колеги по-горе, бих те насочил към развитие на нови умения и обучение. Ако не знаеш английски - инвестирай в него. Или немски. В момента в българия се търсят много хора с немски език. Такива служители напълно изчезнаха от нашите ширини. А заплатата на един немско говорящ сътрудник започва от 800лв и расте всяка година - говоря за градовете в страната, не за София. Имам много лични наблюдения, за да го твърдя. Отделно, изучаването на език и придобиването на умения, може да ти позволи да се продадеш на запад, където заплатите с в пъти по-големи от тукашните.
Можеш да инвестираш и в курс по някакво програмиране. Примерно програмиране за Android - това ще изисква голям ангажимент от твоя страна, но ще ти е изключително интересно и най-вече може да ти донесе след време много добри приходи.
Инвестициите в някакви абстракции, като сайтчета, е тинтири-минтири. Повече от 500-1000 лв няма да можеш да си докарваш от реклами, а ще трябва постоянно да ги поддържаш, за да си на върха на вълната. Конкуренцията е много силна. Ако искаш да създадеш качествен продукт, който да продаваш, ти трябват много знания, започни от там. Знанията и уменията са дългосрочна инвестиция, не са като да купиш или направиш сайтче, което да експлоатираш 2-3 години и да припечелиш смешни пари спрямо времето, което си изгубил.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

В каквото и да инвестираш, си пресметни че ще работиш по него достатъчно дълго време, че да ти се възвърне инвестицията и то с печалба.

И аз съм съгласен с това, което го казват да инвестираш в развиване на умения ("това, което имаш в главата, никой неможе да ти го отнеме" - гласи една поговорка), само че би било по-добре после да ги приложиш в предприемаческа насока. Зависи от това, кое ти е на сърце - програмиране, чужди езици,покупко продажба на атикули, обучения по различни теми.

В момента най-горещите ниши са:

  • здраве и "wellness"
  • изработка на удони софтуери и приложения
  • игри и забавления
  • обучения (personal/professional coaching)
  • грижа за застаряващи (aging population care)

Това са ми наблюденията, относно за какво предимно си харчат парите хората онлайн. Разбира се всяка от тях има под и под ниши, както има и други, но тези са най-популярните.

;)
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

иди на море, друго няма да стане с 1000 лева ;) , иначе и аз бих те посъветвал да научиш някой език с тия 1000 л.
 
От: От: Как да инвестирам 1000лв?

Сетих се за една причина, поради която да предпочета да продавам печеливши сайтове - AdSense. Има риск Google да ви затрие акаунта (например ако някой конкурент ви налинква сайта от лоши сайтове и/или ви праща калпав трафик - няма как да докажете, че не сте виновни и ви закриват акаунта

ами, ако конкуренцията ми нацвъка банерите , защо да не банират техното ip, ако го направят
аз ще им го върна тъпкано отвсякъде ще им кликат определено УМИШЛЕНО!
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Благодаря на всички за изказаното мнение, ще се опитам да се вслушам в съветите ви!

Поздрави
 
Re: От: Как да инвестирам 1000лв?

Благодаря на всички за изказаното мнение, ще се опитам да се вслушам в съветите ви!

Поздрави
На теб нещо да ти е грабнало по така вниманието? Да го обсъдим как е възможно да се осъществи с по-оскъдни инвестиции?

Иначе ако си добър в някоя област - използвай да я приложиш, като по този начин ще съкратиш доста бюджета там - например направата на уеб сайт рекламата. :)
 
От: Re: От: Как да инвестирам 1000лв?

На теб нещо да ти е грабнало по така вниманието? Да го обсъдим как е възможно да се осъществи с по-оскъдни инвестиции?

Иначе ако си добър в някоя област - използвай да я приложиш, като по този начин ще съкратиш доста бюджета там - например направата на уеб сайт рекламата. :)

Здравей, интересите ми са свързани с нови и иновативни неща от всякакъв вид. Самият аз разработвам нов вид (така да го наречем) онлайн реклама, която се представя по друг начин на аудиторията и която използва силата на социалните мрежи и сайтовете за видео споделяне. За съжаление сам не мога да се справя с проекта, а дори не зная към кого да се обърна за мнение, т.к преди време имах супер иновативен проект за уеб сайт за валутна търговия, но при срещите си с инвеститори, чисто и просто идеята ми беше открадната и сега такъв сайт съществува без моето участие.
За патент и бумащини да не говорим, че дори да патентовам тук нещо, то не важи мисля за други географски ширини а и отнема много време и средства самата процедура....

Сега обмислям за рекламата да бъдат систематизирани нещата в онлайн ръководство, под което да се подпиша, та дори един ден други да се възползват от него поне да се знаят основите му, къде и от кого са положени....

На кратко така стоят нещата при мен, за момента имам идеи,но не зная как да ги осъществя, както и на кого мога да имам доверие за съвети, за друга гледна точка и т.н

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Как да инвестирам 1000лв?

Щом си се насочил към уеб проекти, то може би това което ти трябва като начало са бъдещи клиенти. Предлагам ти да си създадеш блог на технологична тематика, но не съвсем обща такава. Тези 1000 лева които имаш може да предвидиш като дребни награди, които да теглиш реалистично (ако може и пред публика - още по-добре) в продължение на изграждането на блога. Ще трябва да предвидиш и пощенските разходи, защото едва ли има (т. е. със сигурност няма) смисъл да правиш блог на български.

Освен това блогът е чудесно място, където да представяш част от идеите си. Само част, разбира се - такава която ако не за реална употреба, то ще бъде интересно четиво, което може да привлече читатели. И се старай с ключовите думи, за да те откриват търсачките (т. е. google.com, google.ru, google.bg, google.de, google.pro, google.co.uk и каквито още се сетиш).

След този "целомъдрен" съвет :wink:, само ще ти кажа, че това което ти описах не съм го пробвал на практика. В момента съм тръгнал по този път, но съм съвсем в началото, че да дам някакви оценки как вървят нещата.
 
От: От: Как да инвестирам 1000лв?

ами, ако конкуренцията ми нацвъка банерите , защо да не банират техното ip, ако го направят
аз ще им го върна тъпкано отвсякъде ще им кликат определено УМИШЛЕНО!

Google не "банира" IP адреси, а AdSense акаунти. Google от къде знае кой клика на рекламите? Ти от къде знаеш кой точно ти клика по рекламите? Това няма как да се разбере.
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Значи от това което си написъл искаш 5 лв дневно за твойте 1000 лв. Математически искаш 30 дена по 5 лв = 150 лв или иначе казано около 15 % месечно, на годишна база това отива на 180 %.
За съжаление личното ми мнение е, че трудно ще постигнеш такава възвращемост при тези условия. Преди да бъда заклеймен за тези думи, ще кажа това което искаш да постигнеш е ВЪЗМОЖНО, с цената на твоят труд който поне в началото трябва е в графата безплатно.

За тези проценти отиваш на нещо рисково - примерно хазарт, при много добра дисциплина можеш "достигнеш" желания процент
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Например ако някой конкурент ви налинква сайта от лоши сайтове и/или ви праща калпав трафик - няма как да докажете, че не сте виновни и ви закриват акаунта

Това е мит. :) Който му е баннат акаунта много добре знае защо е баннат. Тея истории за линкове и кликове са пълна простотия. Че то ако ставашe толкова лесно пускаш линка на конкуренцията в 5000 директории и си чистиш пътя. Калпавия трафик е толкова евтин и достъпен, че по тази логика ще събориш всеки стига да го поискаш. :) Или да си счупиш мишката по рекламите им, та да си помисли Google, че е собственика на сайта.

Google не "банира" IP адреси, а AdSense акаунти. Google от къде знае кой клика на рекламите? Ти от къде знаеш кой точно ти клика по рекламите? Това няма как да се разбере.

Това също не е вярно. Имам приятел, който преди време си беше кликал като луд по рекламите с Тор. Познай, дали му баннаха акаунта? Не! :) Просто махнаха приходите генерирани през IP-тата на Тор, а реалните приходи му ги оставиха в акаунта. Така, че това е абсурдно да се твърди. Прекалено е лесно за да е истина. Ако се сриваше толкова лесно сайт с AdSense до сега да не беше останал един при тях. Замисли се и ще видиш, че е така. :)
 
  • Like
Реакции: snux
От: Как да инвестирам 1000лв?

Това е мит. Който му е баннат акаунта много добре знае защо е баннат.

Да ти кажа имах акаунт при тия, в един "хубав" ден ми пратиха съобщение "Понастоящем Вашият AdSense профил, асоцииран с тези данни за вход, е дезактивиран".
Ей така, без предупреждение... без да кажат Вие нарушихте това и това... от ряз. Беше ми интересно защо, пращах формуляри и еди си какво, поне да разбера за какво.... Шансът този отгоре да ти изпълни едно желание е много по-голям.

"колосалната" сума, която бях натрупал беше около 20 евро...от тогава f*ck офф, ако не мога да ги изкарам по-друг начин, значи мога и без Гошо
 
От: Как да инвестирам 1000лв?

Те да ти кажа май истината е, че си правят каквото си искат. :) Преди време с този мой приятел освен Тора сме правили и какви ли не други мизерии и експерименти. Махнати приходи е имало да, имало е и баннати сайтове, но никога не са пипали акаунта.
 

Горе