Как да кача HD филм на флашка..?

Force

Active Member
Здравейте. Проблема ми е следният: наскоро обнових телевизора и си купих нов, който поддържа FULL HD и има USB вход. Реших да кача един 8гб филм от лаптопа на флашката(флашката е 16гб), но не оказа, че не мога... Проблема е "файлът се оказа прекалено голям за целевата файлова система". Мога да кача файл с размер най-много до 4гб. Ако е над 4гб, не ми позволява да се прехвърли. Има ли някакъв вариант да се гледат HD филми от флашката или ще трябва да си купя HDMI кабел...?
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

форматирай флашката във extFAT и ще можеш да запизваш файл по-голям от 4 гигабайта
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

При превръщане във FAT, също не мога да кача файл с размер над 4ГБ. А extFAT не се чете от телевизора и не разпознава флашката...
 
Форматирай в NTFS, поддържа до 2^64 bytes :rolleyes: на файл, т.е. 16 exabytes.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

"Форматираш и си готов, NTFS във FAT.
NTFS поддържа мисля, че до 4gb качване, затова се получава този проблем."


Направи точно обратното и няма да имаш проблем. Тоест форматирай я в NTFS формат.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

При мен точно в NTFS не искаше да качи над 4 гб и като форматирах в extfat нямаше проблем, но ако телевизора не разпознава този формат, значи сменяваш телевизора;).
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

там със сигурност ще му кажат същото :) няма как да запише файл над 4 ГБ, на тези файлови системи, които чете телевизора му.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Вчера си купих нова флашка 64 гб, форматирах я в NTFS формат, качих си филм 24 гб и го изгледах без забележки на ТВ Сони.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Току що пробвах на NTFS, филма тръгва, субтитри ОК, но липсват аудио кодеците. Тоест пак задънена улица. ТВ-то е производство 2014 - LG 42LN5400 LED. Явно ще си пускаме филми само чрез HDMI от лаптопа...
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Предполагам, че @Force вече е изпробвал всички файлови формати.
Аз примерно вече не ползвам флашка защото си е разправия, свалям на таблета и през него си плейвам каквото ми е кеф на телевизора, с флашка е малко неудобно.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Колегите горе нещо са се объркали. Фат32 има проблеми с големите файлове на 4 гб, при НТФС този проблем липства, така че флашката трябва да се форматне с НТФС.
Относно аудио кодеците - не съм сигурен дали проблема е в дадения филм или в някоя настройка на ТВто. Пробвай да разцъкаш из менюто и виж дали ще изкочи от някъде аудио стрийм. Може да пробваш и с някой друг филм - дори не хд , просто да видиш дали аудио тръгва.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Аз съм се объркал да, не FAT, а exFAT:), при NTFS аз имах проблем с качването на големи файлове, форматирах в exFAT, познат и като FAT64 и проблема се реши, но както споменах вече не ползвам фалшка, защото няма смисъл, като има безжични технологии.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Вземи си HDMI кабел за 10 лева и гледай филмите от компютър. :) Много по-лесно и удобно е. Ако имаш Android-ски телефон, качваш Unified remote и си използваш телефона като дистанционно. :)
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

А ако си фен на Apple, вземи си Apple TV. Разбира се чудесно с Mikrotika в къщи и не прескачам с кабел или флашка от телевизор на телевизор.
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

Току що пробвах на NTFS, филма тръгва, субтитри ОК, но липсват аудио кодеците. Тоест пак задънена улица. ТВ-то е производство 2014 - LG 42LN5400 LED. Явно ще си пускаме филми само чрез HDMI от лаптопа...

Ако аудиото е кодирано в DTS, както е в почти 100% от HD-тата, няма да ти го възпроизведе, защото вграденият плеър на LG-тата не познава DTS. Всъщност, единствено самсунг четат DTS, май...
 
От: Как да кача HD филм на флашка..?

"Всъщност, единствено самсунг четат DTS, май..."

Не е точно така, със Сони нямам проблем (а на Сони вградения плеър никога не е бил от най-добрите). Пуснах и на една ниско бюджетна Тошиба, която я взех за кухнята и тя също няма проблем с DTS. Може да се окаже, че само LG все още имат проблем с DTS.
 
От: От: Как да кача HD филм на флашка..?

"Всъщност, единствено самсунг четат DTS, май..."

Не е точно така, със Сони нямам проблем (а на Сони вградения плеър никога не е бил от най-добрите). Пуснах и на една ниско бюджетна Тошиба, която я взех за кухнята и тя също няма проблем с DTS. Може да се окаже, че само LG все още имат проблем с DTS.

Мислех, че DTS е нещо като запазена марка на самсунг, но щом и сонитата и тошибите ги четат, много добре :)
 

Горе